Ziyaretime gelebilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
    Konu Sahibi
Ziyaretime gelebilirsiniz
Adana altıncı tümen komuntanlıgı topcu nizamedeyim saat 19:00 da ziyaretime gelebilirsiniz

atarsa şafak 255

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
    Konu Sahibi
başka fotoraf blmadım nizamiye görevlisiyim ziyaretime gelmek isteyen varsa gelebilir başım gözüm üstünde yeriniz var

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA
Jus7ice

Jus7ice

Üye
ben böyle ziyaretleri çık severim adanada olsaydım gelirdim :)

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Öyle bir fotoğraf koymuşsun ki, ziyarete gelecek olan varsa da gelmez artık.
Askerliğini yapanlar düşünebilir ama. :gul:

Baydırman

Baydırman

Moderator
Efsane foto ya :d:

Baydırman

Baydırman

Moderator
Ahahahahah

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
yine ne haltlar yedin :kro2:
yine ne haltlar yedin :kro2:

• Beğen
Tepkiler: Baydırman
Baydırman

Baydırman

Moderator
Efsane ya :D

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
    Konu Sahibi
Vay be arkadaş ne günlerdi be , yanaşık düzen eğitimi bile görmeden nizamiye sorumlusu yaptılar. Görevim oldukca zordu.
Sivil nisafir araç , sivil ziyaretçi kaydı , araç sevk araç komutanı ve araç kullanan kişi , çarşı çıkışı çarşı dönüşü, konaklama yapan araçlar
Hastane çıkışı dönüşü. Bunların kaydını defter defter tutmak yetmez gibi bir de gece gelen elin sorhoşuyla uğraşırdım. Bir de başıma çimleri gece sulama görevi vermişlerdi , bozulan fiskelerin yerine gece oparasyon yapıp. Muhabere bölüğün mıntıkasından tedarik ederdim.
Askerlik sürcince 5 tane firar oldu kamera kayıtlarında diğer nizamiye bölhesinde gerçekleşti , benim sorumlu olduğum yerde böyle Bir şeye asla izin vermem, olsaydı durum veriri namluya merviği sürerim.
Her sabah resmi araçların plaka sima ve giriş belgesini kontrol edip, güvenli şekilde.kışlaya alırdık. Uyuz olduğum uzman çavuşu giriş belgesi gösteremiyence ,tertiplerine almamalarını söyledim. Oradaki nöbetci komutan almam da ısrar edince hayır buranın güvenlik sorumlusu benim dedim butonu elime aldım. Vermedim. Sonra bölük komutanım telefona beni çağrıp içeriye almamı söyledi. Ama arkada bir kombay kornaya basıyorlar. Rahat 45 dakika beklettim.
Velhası sonra duruma binayen hakkımda tutanak tutulmuş. Yazılı sovunma istenildi.
Sadece bir tek cümle ile durumu açıkladım.
Bana verilen görevi yerine getirmeye çalırken ortaya çıkan bazı aksaklıklar......

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA, DAL ADAM ve Baydırman

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
Vay be arkadaş ne günlerdi be , yanaşık düzen eğitimi bile görmeden nizamiye sorumlusu yaptılar. Görevim oldukca zordu.
Sivil nisafir araç , sivil ziyaretçi kaydı , araç sevk araç komutanı ve araç kullanan kişi , çarşı çıkışı çarşı dönüşü, konaklama yapan araçlar
Hastane çıkışı dönüşü. Bunların kaydını defter defter tutmak yetmez gibi bir de gece gelen elin sorhoşuyla uğraşırdım. Bir de başıma çimleri gece sulama görevi vermişlerdi , bozulan fiskelerin yerine gece oparasyon yapıp. Muhabere bölüğün mıntıkasından tedarik ederdim.
Askerlik sürcince 5 tane firar oldu kamera kayıtlarında diğer nizamiye bölhesinde gerçekleşti , benim sorumlu olduğum yerde böyle Bir şeye asla izin vermem, olsaydı durum veriri namluya merviği sürerim.
Her sabah resmi araçların plaka sima ve giriş belgesini kontrol edip, güvenli şekilde.kışlaya alırdık. Uyuz olduğum uzman çavuşu giriş belgesi gösteremiyence ,tertiplerine almamalarını söyledim. Oradaki nöbetci komutan almam da ısrar edince hayır buranın güvenlik sorumlusu benim dedim butonu elime aldım. Vermedim. Sonra bölük komutanım telefona beni çağrıp içeriye almamı söyledi. Ama arkada bir kombay kornaya basıyorlar. Rahat 45 dakika beklettim.
Velhası sonra duruma binayen hakkımda tutanak tutulmuş. Yazılı sovunma istenildi.
Sadece bir tek cümle ile durumu açıkladım.
Bana verilen görevi yerine getirmeye çalırken ortaya çıkan bazı aksaklıklar......
Okumadım :bleh:

• Beğen
Tepkiler: Baydırman
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye

İnanmıyorum ya, benim yaptığım askerliğin özeti olmuş.:gul:
Demek ki askerliğini Nizamiye görevlisi olarak yapanların yaşadıkları hep aynı.Özellikle o son değindiğin konu yok mu, aman allahım tam bir ikilem ya.Ben TSK'yı anlamıyorum insan bir yönetmelik, iç hizmet kanununu vs. çıkartır bu ne saçmalık.Yıldızlı biri kışlaya gelince ecel terleri döküyordum (Belge istesem mi, istemesem mi).:close_tema:

Ama Nizamiyenin hakkını yiyemem, askerlik mi yaptım, memurluk mu anlamadan bitti.Askeri üniformayla memurluk aslında, gece nöbeti dışında her şeyden muaf, oh mis (İçtimaya bile katılmıyorsunuz o derece). :yuru

Bari kısadan bir inceleme yapayım :D
Nizamiye görevlisi olmanın
Artıları:
+ Kışlayla alakanız pek olmuyor, eğitim, içtima, ceza hiçbiri yok.Kışlada kıyamet de kopsa size birşey olmaz.
+ Her sabah bakkala gidebiliyordum
+ Her gün çeşit çeşit gazete geliyordu ve gündemi takip edebiliyordum (orada çok değerli şeyler bunlar)
+ PC olduğu için, USB'den oyun oynuyorduk, ekrana boş boş bakabiliyorduk
+ Radyomuz hep açıktı
+ Sabah Poğaçasını sıcak sıcak kapıda ilk biz alabiliyorduk (içeride genelde siz alamadan biter)
+ Gün boyu dışarıyı izlediğiniz için asker olduğunuzu unutuyorsunuz
... (şu an aklıma gelmeyen daha çok şey var)

Eksileri:
- Gerçekten bazı günler yorucu oluyor (Sabah yataktan kalktığınız gibi kendinizi nizamiyede buluyorsunuz.Zaten kışlayla alakam yok yatağım da keşke nizamiyede olsa dediğim çok oldu).
- Akşam yemeği biraz sıkıntı olabiliyor (en son siz gittiğiniz için)
- Her gün nizamiye komutanı değişiyor, ve bu dengenizi çok bozuyor (Hakkını yemeyeyim tüm komutanlarım melek gibiydi ama istisnalar her zaman vardır.O günler bitmek bilmiyordu).
- Çay olduğu için sürekli bardak yıkıyorduk (Nizamiye komutanının misafiri hiç bitmez)
- Bahçe sulamayı da size kitleyebilirler
- Kışladaki diğer askerler sizi kıskandığı için pek sevilmezsiniz. (Benim durumum ilginç kısa dönem arkadaşlarım dışında herkes beni çok seviyordu.Çünkü diğer 3 kısa dönem arkadaşım yazıhaneye verildi ve normal askerlik yaptılar.)

İyisini de kötüsünü de anlat anlat bitmez ama, yasa çıktı ikinci kez bu görevi yapacaksın deseler hiç üzülmeden yine yaparım.
Çünkü doğuda aktif görev yapanların yanında bizimkisi askerlik bile sayılmaz.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: haydaravısyon ve Baydırman
Baydırman

Baydırman

Moderator
:alkis

Üst Alt