Zenfone 2(Z00A) CM 12.1 (5.1.1) ROM Kurulumu

Sponsorlu Bağlantılar

JustADreamer

JustADreamer

Üye
    Konu Sahibi
Zenfone 2(Z00A) CM 12.1 (5.1.1) ROM Kurulumu
UYARI : Bu işlemlerde telefonunuzun başına gelecek herhangi bir olaysan sorumluluk kabul etmiyorum. Her zaman ufakta olsa bir risk vardır.Garantiniz de bitti biliyorsunuz değil mi ?

Merhaba arkadaşlar;

Bir süredir konuyu açmayı planlıyordum. Fakat CM 12.1 'in Zenfone 2 için olan sürümünde bir kaç büyük bug vardı. Onların minimuma inmesiyle konuyu açmaya karar verdim.
Kurulum aşamasına geçmeden önce bazı buglardan bahsedeceğim (beni rahatsız eden)

2 sim kullanıyorsanız 2. simi deaktif edemiyorsunuz. Yani ikiside sürekli aktif.

Aşama 0

Telefonunuzun Rootlu ,Bootloader'ın açık olduğundan emin olun.

Aşama 1

adresinden son buildi indirip hem dahili hem harici hafızanıza atın dursun.

Google Playden TWRP Manageri indirin. Ordan cihazınıza uygun recoveryi bulup install edin. Yok ben direk flash atacağım derseniz adresinden uygun dosyayı indirip flashlayın. Stock Recoveryniz TWRP ile değişecek.

Dip Not:CM 12.1 Stock Recovery ile kurulmuyor. Bilginize. O yüzden ilk aşama zorunlu.

Dip Not 2: Bu yazılanlardan bir şey anlamadıysanız uzak durmanızı tavsiye ederim. Yapacağınız bir hata da teknik destek veremeyebilirim.

Aşama 2
TWRP kurulduktan sonra telefonu Recovery Modda başlatın. Orda Backup diye bir seçecenek var ordan yedek alın.Sorunsuz yedek aldıysanız korkmanıza gerek yok artık.
Wipe seçeneğine geldikten sonra Data Cache Dalvik Cache ve Systemi seçerek Wipe'layın. An itibariyle telefonunuzda bir işletim sistemi yok.

Aşama 3
Aşama 1 de indirdiğiniz son buildi flashlayın. Sonra wipe - cache ve dalvik cache .
Reboot ! Ve hazırsınız ! Sistem ilk açılmada biraz yavaş açılır heyecanlanmayın :)

Dip Not : Ben beğenmedim eski haline döneceğim derseniz telefonu recovery moduna alıp restore seçeneği ile stock romu tekrar yükleyin.
Dip Not 2 :Orijinal romu tekrar sıfırdan flashlamak istiyorsanız orijinal recoverye dönmeniz gerek. Sonra flash atabilirsiniz. Yada backuptan geri dönüp fabrika ayarlarına sıfırlayın.

UYARI : Bu işlemlerde telefonunuzun başına gelecek herhangi bir olaysan sorumluluk kabul etmiyorum. Her zaman ufakta olsa bir risk vardır.

Edit 1 : Telefonunuzda Google'a dair bir şey olmayacak. Eğer istiyorsanız

burdan indirdiğiniz GApps paketini flashlayın.
Edit 2 : Bug listesi düzenlendi. Artık tek bug Sim 2 nin kapatılamaması.
Sorularınızı bu başlık altından veya özel mesaj yoluyle iletirseniz dönüş yapmaya çalışırım.

Son düzenleme:

iblah60

iblah60

Üye
zenfone 2 alırsam deniycem ne olursa olsun...

• Beğen
Tepkiler: GodMode
seco_can_can

seco_can_can

Üye
şuanda biraz daha stabil 2 gündür kullanıyorum sorunlar azalmış

Emrevitus

Emrevitus

Üye
emeğine sağlık kolay gelsin kardeşim

eiup

eiup