Zeki olanlar bi baksın

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lossalive

Üye
    Konu Sahibi
Zeki olanlar bi baksın
Bugün bir iş görüşmesine gittim sadece bir soruluk bir sınav yaptılar soru hatırlayabildiğim kadarı ile şöyle:
Bir yatta gidiyorsunuz yat alev alıyor ve yanınızdaki 3 kişi dumandan zehirlenerek ölüyor ve yat yavaş yavaş batıyor kuzeybatı yönündeki kıyıya 1000 mil uzaklıktasınız. Olay böyle yada bunun benzeri birşey... herneyse ölen 3 kişiden herbirinin cebinde 1 paket sigara, kibrit ve 1YTL para var. Sizinde kendinizi kurtarmanız için tek şansınız şişme bir bot.
Şans oki yanmamış ve işe yarar bazı malzemeler buluyorsunuz şimdi ben bunları altta yazacağım sizde 1den - 15e kadar en önemli yanınıza almanız gereken 1, en önemsize ise 15 değerini vereceksiniz tabi arada önemine göre 1-2-3 değerleride yer alıcak hadi kolay gelsin valla ben hala cevabı bulamadım ve bilmiyorum ama bilenler var belki raslarım diye buraya form oluşturmuş bulunuyorum :huhu: Malzemeler:

Yemek,
pusula,
20 santimetre kare boyunda plastik örtü,
su,
çikolata,
sivrisinek kovucu,
köpek balığı kovucu,
sicim,
radyo,
okyanus haritası,
plastik ip,
gaz,
rom,
can yeleği ve,
traş aynası

evet bunları 1den 15e kadar önemlilik derecesine göre sıralayalım yoksa burda kafayı yiyeceğim mümkünse nedenleri ile birlikte bu soruyu bilemedim diye hayatımın iş fırsatını kaçırmış bulunmaktayım saygılar...

Biraz hatalar olabilir ama bu kadarını hatırlayabildim :(
Mesela yanlış olan şeyler atıyorum gaz şu kadar miktarda yada 2 paket çikolara gibi bana göre önemsiz detaylar

DeRMaNTeS

DeRMaNTeS

Üye
walla şimdi sıralama yapamıcam ama çikolata bence önemli bi detay burda.
sonuçta kürek falan çekceksin.enerji lazım ;;)

büyük bi şirkete başvurdun anlaşılan.onlar bu şekilde karakter analizi soruları sorarlarda...

ayrıca bence bunun zekayla bi alakası yok.sadece kişinin onceliklerini belirleyen ve şirkete olan faydasını ölçebilecek sorulardan bir tanesi.

lossalive

Üye
    Konu Sahibi
İlk tahminde bilen sensin evet büyük bir şirket cevabını bulur bulmaz işe alınmak için her ihtimali tekrar deneyeceğim

lossalive

Üye
    Konu Sahibi
Bilen yok mu

symbianboy

Üye
1 köpek balığı kovucu ilk önce hayatta kalmam lazım
2 can yeleği yüz yüz nereye kadar
3 pusula haritaya gerek kalmıyo çünkü söylüyo kuzey batıya git diye
4 yemek
5 rom içim ısınsın biraz :D
6 diğerlerinin pek önemi kalmadı

muraoyak

Üye
1 köpekbalığı kovucu
2 can yeleği
3 pusula
4 yemek
5 çikolata gerisinin önemi yok

buyuleyici_kiz

Üye
1-Traş aynası (Okyanus ortasında uzakta gemi veya havadaki herhangi bir uçağa işaret için)
2-Can yeleği (Yolu bulmadan önce hayatta kalmalı ve idame etmeli Madde 3,4,5,6 aynı)
3-köpek balığı kovucu
4-su
5-çikolata
6-Yemek
7-20 santimetre kare boyunda plastik örtü (Madde 8 ile birlikte su damıtmada kullanılır)
8-plastik ip
9-rom (Herhangi bir yaralanma veya enfeksiyonda dezenfektan olarak kullanılabilir
10-pusula Madde 11 ile birlikte söylemeye gerek yok sanırım)
11-okyanus haritası
12-gaz (Kibrit olduğuna göre Madde 14'ü boşaltıp gazı içine koyarak yemek ısıtabilriz
13-sicim(her zaman lazım olur hatta karadayken ve evinizde bile)
14-sivrisinek kovucu (radyodan daha çok işe yarayabilir)
15-radyo ( En gereksiz alet çünkü denizin ortasında bir faydası olmaz)
Madde 15 için not: Kuzeybatıya 1000 mil deniyor ama başka bir yöne yakınlıktan bahsedilmiyor.belkide karaya diğer yönlerden daha yakınızdır ancak böyle düşünmediğim ve denizin ortasında olduğumuzu varsayarak radyo en gereksiz sınıfında.

zoom

Üye
ama radyonun çektiği yöne göre medeniyeti bulmak daha kolay olmaz mı yani radyo sintal alıyorsa orda bi istasyon var vede insanlar var anlamına geliy yani dediğin gibi balki başka taraflar daha yakın işte onu bulmak için radyo kullanılabilir bence ;;)

NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
zor bi soru olmuş bence bulabileceğimi hiç ama hiç sanmıyorum

umutap

umutap

Üye
botun delinmesi durumunda 20 cm2 lik plastiği kaynak yapabilirsin....

sebofb090

sebofb090

Üye
biraz zor olmuş akıllıca bir soru

eon

Üye
1. can yelegi
2. kopek baligi kovucu
3. su
4. yemek
5. pusula
6. okyanus haritasi
7. tras aynasi
8. cukulata
9. 20 santimetre kare boyunda plastik örtü ortu
10. plastik ip
11. rom
12. gaz
13. radyo
14. sicim
15. sivrisinek kovucu

otherline

Üye
abi herkes fantazi yapmış, bende bişey ilave etmek istiyorum:))
alırsın sivrisinek kovucuyu, sicimi entegre edersin kafadan, ardından sicimi gaza bulayıp biraz kendinden uzaklaştırır ve kibritle yakarsın. sonra da kibriti söndürmeyip, daha öncesinden bu fantastik anı noktalamak için agzına aldıgın ve dudaklarının arasında tuttugun sigarayı yakarsın ve denize atmadan bir kenara koyarsın (doga bizi temizlerken biz onu kirletmeyelim!organik artık olsa bile!).. ardından seyredersin.. o yükselir arşa, görür civardaki herifler.. ama görmezlerse de açarsın radyodan güzel bi musiki, hem dinlersin,malum yol uzun:) hemide duyurursun sesini.. elbet paniklemiş ve imdaaaat diye bagırmış olacaksın bi süre, sesin gider, ne bileyim gıcık falan olmuşundur, -ha bak burada su da lazımlaşıyo:) radyo pili bitene kadar bagırabilir... vs..vs.. sıkıldım. ben msdrive programını arıyom. bu sitede var, biliyom ama bulamadım:( bana yolaayıvereni çok öpecem:) hadi saglıcakla kalın.
yollamak isteyen yardımsever arkadaşlar için e-mail adrersim: [email protected]
teşekkürler, görüşmek üzere...

DeRMaNTeS

DeRMaNTeS

Üye
Originally posted by symbianboy@Oct 11 2005, 01:32 PM
1 köpek balığı kovucu ilk önce hayatta kalmam lazım
2 can yeleği yüz yüz nereye kadar
3 pusula haritaya gerek kalmıyo çünkü söylüyo kuzey batıya git diye
4 yemek
5 rom içim ısınsın biraz :D
6 diğerlerinin pek önemi kalmadı
[post=188673]Quoted post[/post]​

kuzeybatıya gidelim de nerden bilcez pusula olmadan kuzeybatının neresi olduğunu? balıklara mı sorcaz :lol2: :haha: :lol2:

symbianboy

Üye
zaten haritaya gerek kalmıyo diyorum pusulaya gerek var ki biraz iyi oku :ah: :bak:

DeRMaNTeS

DeRMaNTeS

Üye
Originally posted by symbianboy@Oct 17 2005, 11:05 PM
zaten haritaya gerek kalmıyo diyorum pusulaya gerek var ki biraz iyi oku :ah: :bak:
[post=193732]Quoted post[/post]​

oyle bi yazmışın ki pusula ve harita ya gerek yok gibi anlaşılıyo :eksi:

parantez prantez parantez :nono:

AntiTuk

Üye
1 köpek balığı kovucu,
2 okyanus haritası,
3 su,
4 Yemek,
5 pusula,
6 20 santimetre kare boyunda plastik örtü,
7 çikolata,
8 rom,
9 can yeleği
10 rom
11 sicim,
12 gaz,
13 traş aynası
14 sivrisinek kovucu,
15 radyo,

useless84

Üye
Originally posted by hüseyin@Oct 17 2005, 11:25 PM
1 köpek balığı kovucu,
2 okyanus haritası,
3 su,
4 Yemek,
5 pusula,
6 20 santimetre kare boyunda plastik örtü,
7 çikolata,
8 rom,
9 can yeleği
10 rom
11 sicim,
12 gaz,
13 traş aynası
14 sivrisinek kovucu,
15 radyo,
[post=193767]Quoted post[/post]​

rom cok onemlimis baksana hem 8 hem 10 da mevcut :haha: :artı: bole yazarsan isyeri ayyas die ise almaz maazallah ;;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt