Zeka Sorusu...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
    Konu Sahibi
Zeka Sorusu...
Otopark mafyasından bir kişi öldürülmüştür. Polis içlerinden birinin katil olduğu 3 zanlı tutuklamıştır. Bunlardan birincisi muhabbet tellalı, ikincisi uyuşturucu satıcısı ve üçüncüsü de bar sahibidir.
Olay anında orada bulunan ve katili tanıyan Kenan Bey, Alev Hanım, Oruç bey ve Aytekin Bey polis tarafından sorgulanacaktır.
Fakat polis, tanıklardan bazılarının katile sempati duymaları nedeniyle, kanunlara karşı gelme pahasına yalan söyleyeceklerinden ve suçsuz birinin başını yakacaklarından kuşkulanmaktadır.
Polisin aldığı ifadeler tutanaklarda şu şekildedir.
Kenan Bey:
Muhabbet tellalı pis herifi öldürdü.
Alev Hanım:
Katil uyuşturucu satıcısıdır.
Oruç Bey:
Hayır, hayır... Hem Kenan Bey, Hem de Alev Hanım yalan söylüyor olamazlar.
Aytekin Bey:
Bir noktaya dikkatinizi çekmek istiyorum... Bana kalırsa ya Alev Hanım yalan söylüyor ya da Kenan Bey doğruyu...
Hatice Hanım:
Nedendir bilmem ama, Aytekin Beyle Oruç Bey aralarında sözleşmiş gibiler. Ya ikisi de gerçeği söylüyorlar, ya da her ikisinin de söylediği yalan, ya da ben yalan söylüyorum.
Tanıklarda biri ya yanlış ifade verdi, ya da tamamen doğruyu söyledi. Söyledikleri, o tanığın tüm ifadelerinin tamamı için geçerli olduğuna göre katil sizce kim?

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR

mhmtkhrmn

mhmtkhrmn

Üye
Katil uşaktır :ehe

• Beğen
mhmtkhrmn

mhmtkhrmn

Üye
Cevap gayet klasik :) Kesin soru yanlış katil uşak değilse o soruda bi hata vardır :naughty:

• Beğen
Mücteba

Mücteba

Üye
Bar sahibi. :oke:

İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
    Konu Sahibi
Başka tahmin yok mu? :D

Tr_SERGEN

Tr_SERGEN

Üye
muhabbet tellalı olmalı

Tr_SERGEN

Tr_SERGEN

Üye
Tüm yorumları okudum Kenan beyin dedikleri destekleniyor daha çok
Yani ben bulurum :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt