zayıf çekim gücü

Sponsorlu Bağlantılar

köprülü

Üye
    Konu Sahibi
zayıf çekim gücü
arkadaşlar merhaba bulunduğum mahallede gsm 3g ve lte yani 4.5G çok zayıf çekiyor hiç yok denilecek kadar az bununla ilgili operatörün müşteri temsilcisini defalarca aradımsa da hepsi aynı şeyi söylediler ağ haritamızda bulunduğunuz yerde sinyal var diyorlar bulunduğum ev bodrum falan değil yüksek giriş ve istanbul da buna rağmen hiç çekmiyor internetten sinyali nasıl güçlendiririm diye araştırdın build prop dosyasından persist.cust.tel.eons=1 isimli dizeden bahsedilmiş ne yapılması gerektiğini de anlamadım aynen bu yazdığım gibi mi olması gerekiyor anlamadım ve buildprop dosyasının içinde ben böyle bir dize bulamadım bununla ilgili yardım edebilirmisiniz telefonumun modeli Galaxy j2 yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Gülbe Şeker

Gülbe Şeker

Üye
Peki hat ne bende turkcelde aynı sorunu yaşıyor um
Evim 4.katta olmasına rağmen
Turkcell de en iyi çekim gücüne sahip oysa

köprülü

Üye
    Konu Sahibi
Peki hat ne bende turkcelde aynı sorunu yaşıyor um
Evim 4.katta olmasına rağmen
Turkcell de en iyi çekim gücüne sahip oysa
vodafone avea da da aynı sorun oluyor ve bulunduğum sokakta herkes aynı dertten rahatsız turkcell nasıl bilemiyorum ama

cihanata_1

cihanata_1

Üye
Cihaz kaynaklı sorun olduğuna karar vermeden önce aynı mekanda başka cihazlarla da deneyin o cihazlar da zayıf çekerse Turkcelli tekrar arayın:)

PALA.

PALA.

Üye
yaklaşık 1 aydır avea tabanlı operatörlerde böyle bir şikayet var aynı dertten bende muzdaribim arayıp söyleyince aynı bahaneyi uyduruyorlar. Belki son dönemlerdeki olaylardan dolayı olabilir yavaşlık

köprülü

Üye
    Konu Sahibi
Cihaz kaynaklı sorun olduğuna karar vermeden önce aynı mekanda başka cihazlarla da deneyin o cihazlar da zayıf çekerse Turkcelli tekrar arayın:)
yok yanlış anladınız beni galiba ben cihaz kaynaklı bir sorun demedim sizin söylediğiniz gibi farklı cihazlarda da denedik kullandığım operatör Vodafone ve tüm cihazlar da aynı
yok galiba siz yanlış anladınız ben cihaz kaynaklı bir sorun demedim farklı cihazlarda da demedim sonuç olumsuz tekrar tekrar aradım da müşteri hizmetlerini ama verilen cevap hep aynı bulunduğunuz alanda bizim ağ haritamız da sinyal var gözüküyor diyorlar ben bu sorunun başka bir çözümü var mı diye internette araştırırken BuildProp dosyasında sinyal gücünü artırmak için persist.cust.tel.eons=1 böyle bir dizin gösterilmiş BuildProp dosyası içinde olan bu dizin yazılırsa mı yükselir sinyal gücü yoksa bu dizin persist.cust.tel.eons=2 ile değiştirilirse mi onu anlayamadım ayrıca benim kullandığım cihazın BuildProp dosyası içinde böyle bir dizin de bulamadım gerçi bunun için uğraşırken yanlışlıkla BuildProp dosyasına zarar verdim ve cihaz yazılım çöktü yeniden yazılım attırdım
yaklaşık 1 aydır avea tabanlı operatörlerde böyle bir şikayet var aynı dertten bende muzdaribim arayıp söyleyince aynı bahaneyi uyduruyorlar. Belki son dönemlerdeki olaylardan dolayı olabilir yavaşlık
resmen her ay kullanmadığımız internet konuşma ve SMS lerin ücretini ödüyoruz

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
4.5g nin adı var o vaat edilen hıza ulaşan yok şimdi 5g gelecekmiş :)
Ben c6-01 kullanıyorum 3.5g var bu cihazda eskiden daha hızlıydı çünkü bulunduğumuz bölgede fazla internet kullanıcısı yoktu o yoğunluk bile etkiler baz istasyonları yetersiz kalıyor sanırım.
Vezirköprülüsün galiba buralarda sorun varsa yoğun kullanımdandır

köprülü

Üye
    Konu Sahibi
4.5g nin adı var o vaat edilen hıza ulaşan yok şimdi 5g gelecekmiş :)
Ben c6-01 kullanıyorum 3.5g var bu cihazda eskiden daha hızlıydı çünkü bulunduğumuz bölgede fazla internet kullanıcısı yoktu o yoğunluk bile etkiler baz istasyonları yetersiz kalıyor sanırım.
Vezirköprülüsün galiba buralarda sorun varsa yoğun kullanımdandır
aynen haklısınız önceden 4.5 G yoktu ama bu sıkıntı yoktu söylediğiniz gibi baz istasyonu ile alakalı galiba evet Vezirköprülüyüm sizde mi vezirköprülüsünüz

Son düzenleme:
PALA.

PALA.

Üye
aynen haklısınız önceden 4.5 G yoktu ama bu sıkıntı yoktu söylediğiniz gibi baz istasyonu ile alakalı galiba evet Vezirköprülüyüm sizde mi vezirköprülüsünüz
Bafralıyım. Eskiden çok arkadaşım olmuştu, köprülü diyince direk aklıma vezirköprü gelir

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: köprülü
Gülbe Şeker

Gülbe Şeker

Üye
Benim hala arada internetim yavaşlıyor konuşma yaparken meşgule atıyor bir ara düzelmişti yine başladı

cihanata_1

cihanata_1

Üye
Benim hala arada internetim yavaşlıyor konuşma yaparken meşgule atıyor bir ara düzelmişti yine başladı
farklı cihazlarda deneyip yinede sorun devam ediyorsa ve aynı yerde sorun yaşadığını bildiğiniz başka vodafone aboneleri varsa arayıp onlarda sinyal var gözükmesine rağmen bulunduğunuz bölgede genel olarak sorun yaşandığını belirtin:)

• Beğen
Tepkiler: Gülbe Şeker