yüzme

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
betülmmm

betülmmm

Üye
    Konu Sahibi
yüzme
yüzmesini biliyiroum.tek başıma havuzda yüzmeyi öğrendim. havuzda öğrendiğim için denizde çok rahat yüzebiliyorum. denizde boyumu aşan yere gittiğimde yorulduğumu farkettim dahada ileri gitmek istiyordum ama geri döndüm. suyun üstünde durmayı bilseydiim. az dinlenir sonra yine giderdim. saçmalığa bakın yüzmesini biliyorum ama suyun üstünde duramıyorum :( ne kadar yeteneksizim. :( yardım edin lütfen :(

Niizuma.Eiji

Niizuma.Eiji

Üye
yüzmesini biliyiroum.tek başıma havuzda yüzmeyi öğrendim. havuzda öğrendiğim için denizde çok rahat yüzebiliyorum. denizde boyumu aşan yere gittiğimde yorulduğumu farkettim dahada ileri gitmek istiyordum ama geri döndüm. suyun üstünde durmayı bilseydiim. az dinlenir sonra yine giderdim. saçmalığa bakın yüzmesini biliyorum ama suyun üstünde duramıyorum :( ne kadar yeteneksizim. :( yardım edin lütfen :(

Yetenekle alakası yok.Suyun üstünde durmak için ayaklarını işe yaramıyorsa ellerini hareket ettirmelisin ama ayaklarını küçük küçük ama fazla değil geniş geniş ama az çırpmalısın ki az yorulup suda dururken dinlenebilesin.Ayrıca dinlenmek için sırt üstü yatabilirsin.Çabuk yorulmanın sebebi ise ciğerlerinin tam olarak gelişmemesi eğer nefes çalışmaları yaparsan, bol bol yüzersen 1 ay içinde normalde yüzdüğünün 2 katı fazla mesafeye çıkabilirsin.

betülmmm

betülmmm

Üye
    Konu Sahibi
aslında tam öğrenmek istediğim şey suyun yüzeyinde hareketsiz durabilmek yatmadan görüyorum çoğu kişi ayakta gibi hiç hareket etmeden duruyorlar ben duramaya çalıştımğımda batmaya başlıyorum batana kadar bekliyorum su çıkarır diye ama olmuyo suyun dibine kadar inmeden suyun yüzüne çıkamıyorum

NowOrNewer

NowOrNewer

Üye
ellerini aşağı doğru it tukarı çıkarsın ve ayaklarınla arkadaşın dediği gibi yap.Ama bence en iyi dinlenme için sırt üstü kendini at hareket etme nefes almaya çalış alışınca suyun üstünde uyuyabilirsin bile.Ben 40-50 metre açılınca direk sırt üstü duruyorum biraz dinleniyorum sonra geri geri ya da normal olarak geri dönüyorum benimde ciğerler gelişmemiş.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...