Yüzdeki Yağ Bezelerine Ne Yapılır


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Çeşitli sebeplerden dolayı yüzde çıkan küçük yağ bezleri sağlık bakımında çok tehlikeli boyutlarda olması dahi dış görünüşte önemli bir bozukluğa sebebiyet vermektedir.Bundan dolayı yüzde bulunan yağ bezelerinden kurtulmanın yolları aranmaya başlanır ve bazı ilaçlar bulunur.


Fakat her insanın metabolizması farklıdır yani yüzde çıkan yağ bezelerinin sebebi her insanda aynı değildir. Bundan dolayı kullanılan çeşitli ilaçlar veya bitkisel ilaçlar fayda yerine daha çok zarar verebilir.

Yüze bulunan yağ bezeleri çok büyük değilse düzenli cilt bakımı ile zamanla kaybolacaktır.

Yüze çıkan yağ bezelerinin sebepleri :

yetişkinler için kolestrol yüksekliği,
ergenlik çağına girildiğinde çıkan yağ bezeleri
karaciğerden gelen rahatslıklar
vücüdün aşırı şekilde yağ üretmesi
cildin kuru bir cilt olması
yüz gözeneklerinin tıkalı olması

Ayrıca ergenlik çağında olanlar için yağ bezesi siyah nokta oluşumunu tetikler.

Evde tamamen doğal yollardan yapılacak olan zararsız yollar uygulanabilir.
 
x-scarface

x-scarface

Üye
:tşk:
 
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
:rica: :)
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt