Youtube Videolarını GIF Haline Getirme


Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Dünyanın en büyük video paylaşma platformu olan Youtube özellikle son yıllarda birçok genç tarafından bir para kaynağı olarak görülüyor. Youtuber kavramının ortaya çıktığı şu günlerde milyonlarca video her gün siteye yüklenmeye devam ediyor. Her ne kadar yararlı içeriklere sahip olsa da Youtube birçok gereksiz ve beyin yıkayan video ile de özellikle çocukları kötü etkiliyor.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Konuyu fazla dağıtmadan sizlere bu yazımda Youtube videolarını GIF formatına dönüştürme nasıl yapılır ? Kısaca bahsedeceğim. Whatsapp, Telegram ve diğer birçok mesajlaşma uygulamasında oldukça yoğun bir şekilde kullanılan ve internet dünyasını da etkisi altına alan GIF kısaltması ile bilinen bu formatı birçok farklı platformda kullanabilirsiniz.

Youtube Videolarını GIF Olarak Kaydetme

Eski Youtube arayüzünde yer alan GIF özelliği sayesinde dilediğiniz Youtube videosunu direkt olarak GIF şeklinde kolay bir şekilde kayıt edebiliyordunuz. Şuan için Youtube video kısayolların da GIF butonu yer almadığı için alternatif siteleri kullanmak daha kolay olacaktır. Dileyen kullanıcılar elbette video düzenleme programlarını da kullanarak daha uzun sürede GIF dosyaları oluşturabilirler.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Herkes tarafından bilinen ve en popüler GIF platformlarından bir tanesi olan GIPHY üzerinde nasıl Youtube videolarını GIF haline getirirsiniz onu göstereceğim. Öncelikle Youtube video linkini kopyalayın ve tıklayarak GIPYH GIF editör sayfasına girin. Daha sonra alt kısımda yer alan adres çubuğuna kopyalamış olduğunuz video linkini yapıştırın.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ardından yukarıdaki görselde yer aldığı gibi bir ekran karşınıza gelecektir. Buradan DURATION kısmından GIF dosyasının kaç saniye süreceğini ayarlayabilirsiniz. START TIME kısmından ise GIF dosyasının videonun kaçıncı saniyesinde başlayacağını ayarlamanız gerekiyor. Dilediğiniz ayarlamayı yaptıktan sonra sağ alt kısımda yer alan Continue to Decorate butonuna tıklayarak devam edin.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız


Sonrasında GIF düzenleme araçlarından dilediğinizi kullanarak GIF animasyonu ekleyebilir, dosya üzerine yazı yazabilir veya renk ayarlamaları yapabilirsiniz. Daha sonrasında sağ alt kısımda yer alan Continue to Upload butonuna basarak GIF dosyasını kayıt edebilir ve bağlantısını alarak veya dosyayı indirerek başka platformlarda kullanabilirsiniz.
 

Ekli dosyalar

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt