Youtube Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır ?


Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Dünyanın en büyük video paylaşım sitelerinden biri olan Youtube geçtiğimiz aylarda mobil cihazlar için yayınladığı yeni bir güncelleme ile birkaç yeni özelliği uygulamaya eklemişti. Bunlardan bir tanesi olan Youtube ana sayfada otomatik video oynatma özelliği birçok kullanıcının hoşuna gitse de bunu beğenmeyen ve kullanmak istemeyen birçok kullanıcı da olmuştu.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Bu yazıda sizlere Youtube otomatik video oynatma nasıl kapatılır ? Kısa bir şekilde göstereceğim. Öncelikle mobil cihazınızda yüklü olan Youtube uygulamasını açın. Daha sonrasında sağ üst tarafta yer alan profil fotoğrafınıza tıklayın. Bu sayede uygulamanın ayarlar menüsüne erişebilirsiniz. Karşınıza gelen ekran üzerinden ayarlar butonuna tıklayın. Sonrasında otomatik oynatma seçeneğine tıklayın. Bu sayede bütün Youtube otomatik oynatma özelliklerine ulaşabilirsiniz.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Karşınıza yukarıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekran üzerinden dilerseniz bir video izledikten sonra diğer videonun otomatik olarak açılma özelliğini kapatabilirsiniz. Diğer taraftan Youtube ana ekranda otomatik video oynatma özelliğini de yine buradan kapatabilirsiniz. Bu özelliği direkt olarak kapatmanın yanı sıra yalnızca kablosuz ağ veya her zaman açık özellikleri ile de kullanabilirsiniz. Bu sayede mobil veri ile kullanırken otomatik video oynatma özelliği çalışmayacak ve gereksiz veri tüketimi yapmayacaktır.
 

Ekli dosyalar

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt