Youtube Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır ?

 • 12 Şubat 2019
 • 44 Okunma
 • 0 Cevap

 1. Dünyanın en büyük video paylaşım sitelerinden biri olan Youtube geçtiğimiz aylarda mobil cihazlar için yayınladığı yeni bir güncelleme ile birkaç yeni özelliği uygulamaya eklemişti. Bunlardan bir tanesi olan Youtube ana sayfada otomatik video oynatma özelliği birçok kullanıcının hoşuna gitse de bunu beğenmeyen ve kullanmak istemeyen birçok kullanıcı da olmuştu.
  < Resmi açmak için tıklayın >
  < Resmi açmak için tıklayın >

  Bu yazıda sizlere Youtube otomatik video oynatma nasıl kapatılır ? Kısa bir şekilde göstereceğim. Öncelikle mobil cihazınızda yüklü olan Youtube uygulamasını açın. Daha sonrasında sağ üst tarafta yer alan profil fotoğrafınıza tıklayın. Bu sayede uygulamanın ayarlar menüsüne erişebilirsiniz. Karşınıza gelen ekran üzerinden ayarlar butonuna tıklayın. Sonrasında otomatik oynatma seçeneğine tıklayın. Bu sayede bütün Youtube otomatik oynatma özelliklerine ulaşabilirsiniz.
  < Resmi açmak için tıklayın >
  < Resmi açmak için tıklayın >

  Karşınıza yukarıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekran üzerinden dilerseniz bir video izledikten sonra diğer videonun otomatik olarak açılma özelliğini kapatabilirsiniz. Diğer taraftan Youtube ana ekranda otomatik video oynatma özelliğini de yine buradan kapatabilirsiniz. Bu özelliği direkt olarak kapatmanın yanı sıra yalnızca kablosuz ağ veya her zaman açık özellikleri ile de kullanabilirsiniz. Bu sayede mobil veri ile kullanırken otomatik video oynatma özelliği çalışmayacak ve gereksiz veri tüketimi yapmayacaktır.
   


  Yazan: Buğra

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
20/02/2019 - 01:43