Uygulama YouTube Android Uygulamasında Hız Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

rawkid

rawkid

Üye
    Konu Sahibi
YouTube Android Uygulamasında Hız Sorunu
Arkadaşlar son 1-2 haftadır saçma bir sorundan muzdaribim. Youtube uygulamasından wifi üzerinden herhangi bir video açtığımda en fazla 50 kbps hızda videoyu yüklüyor. Bu yüzden 360p'de bile sürekli takılmalar oluyor. Diğer uygulamalarda sıkıntı yok. 3 mbps hızı tam şekilde alıyorum ancak Youtube uygulamasında hız 20-50 kbps arası dolaşıyor. Mobil internette hız konusunda hiç bir sıkıntı yok tam gaz yüklüyor. (Hatta o kadar hızlı yüklediki kotama yazık oldu :D ) Sorunum sadece wifi üzerinde. Ben bu sorunu nasıl çözerim?

Ek açıklamalar:

Diğer cihazlarda da durum bu şekilde.
İnternetim ttnet. Dns veya vpn kullanmıyorum. Bi ara modem arayüzünden dns girdim bir süre düzelmişti ancak yeniden hız düştü.
Google servislerinin hepsinde durum bu. Play store'dan uygulama indirirkende hızım 50 kbps.

ZTE Blade Vec 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
3 Megabit = 300-350 Kbps Tekabül Eder Ancak Uygulamada Video Kaliteye Göre Etkileyebilir

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
Arkadaşlar son 1-2 haftadır saçma bir sorundan muzdaribim. Youtube uygulamasından wifi üzerinden herhangi bir video açtığımda en fazla 50 kbps hızda videoyu yüklüyor. Bu yüzden 360p'de bile sürekli takılmalar oluyor. Diğer uygulamalarda sıkıntı yok. 3 mbps hızı tam şekilde alıyorum ancak Youtube uygulamasında hız 20-50 kbps arası dolaşıyor. Mobil internette hız konusunda hiç bir sıkıntı yok tam gaz yüklüyor. (Hatta o kadar hızlı yüklediki kotama yazık oldu :D ) Sorunum sadece wifi üzerinde. Ben bu sorunu nasıl çözerim?

Ek açıklamalar:

Diğer cihazlarda da durum bu şekilde.
İnternetim ttnet. Dns veya vpn kullanmıyorum. Bi ara modem arayüzünden dns girdim bir süre düzelmişti ancak yeniden hız düştü.
Google servislerinin hepsinde durum bu. Play store'dan uygulama indirirkende hızım 50 kbps.

şu sıralar google serverlarına birşeyler oluyor mobilde chrome ile arama yaparken geç yükleniyor yakında çıkar kokusu

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
3 Mbps İle HD Videoları Takılmadan Oynatması Gerek Bendede Anormallik Var Belki Bakım Vardır

BurakTura

BurakTura

Üye
Aynı sorun bendede var bro. normalde 3 mbit ile çok rahat ben 720 p video izleyebiliyordum şimdi gel gelelim ki 360 da takılıyor saçma sapan. ben ttnettedir diye düşünüyorum

rawkid

rawkid

Üye
    Konu Sahibi

Bence YouTube kanalına gore muamele yapıyor. Sol üst köşede hızı görüyorsunuz. Ustteki 200.000 aboneli bir kanal. 720p60 fps takılmadan açıyor videoyu. Ama daha yeni çıkmış olan 100.000 aboneli kanalın videosunu 70 kbps civarında indiriyor. Var birşeyler ama bakalım.

• Beğen
Tepkiler: mcnpl4
Kayahan14

Kayahan14

Üye
kardeşim valla ben de bu sorundan muzdaribim ama telefonla bi ilgisi yok bilgisayarda youtube de takılırken öyle oluyor eskiden yarım saatlik video 1 dakikada tam dolardı şimdi anca doluyo izlemeyle indirme aynı sırada seyrediyo

mcnpl4

mcnpl4

Üye
Evet kanalıma göre fark var ama ben ttnetten şikayetçiyim. Üç aydır çok kötü. Hız testinde bişey yok ama film izleyemedim oturutorum kahvemi atıştırmalığımı koyuyorum kenara tam izlicem yüklenmiyor. Anca gündüz saatlerinde izleniyor sonrasında youtube da dahil hiçbir sitede rahar video izleyemiyorum

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Bende youtubede hız sorunu yok ama Google Play için SpeedVPN kullanıyorum hız sorununu çözüyor.

rawkid

rawkid

Üye
    Konu Sahibi
Artık müzik bile dinleyemez oldum. 30-50 kbps arasi geziyor. Bazen de 16 mbs oluyor. Anlamak zor.

The Pancar

The Pancar

Üye
Aynı sorun bende de var , pc de videolar mobile göre daha iyi ama mobilde hiç yüklenmiyor gibi bişey

The Pancar

The Pancar

Üye
Ethernet kablosu ile de 1000kb/sn alıyorum ortalama
Mb olarak kaça tekabul ediyor ?

Üst Alt