Yolda adres sormak tarihe karışıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haberci

Haberci

Üye
    Konu Sahibi
Yolda adres sormak tarihe karışıyor
Taksici ve uzun yol yolcularını ardes sorma derdi bitiyor. Avuçiçi cihazlar üzerinde çalışan Yol Kılavuzu, ulaşmak istenilen noktaya sorunsuz ve hızlı gitmenize yardımcı oluyor.
Yüzde yüz yerli sermaye ile genç Türk Mühendislerin kurduğu Navturk, Türkiye'de bir ilki başardı ve Türkiye'nin tek navigasyon sistemini oluşturarak ''yol kılavuzu'' ürününü 2004 yılı sonunda hizmete sundu. Geçen bir yıl içerisinde ürüne olan talep, her geçen gün artıyor.

Navturk'ün piyasaya sunmuş olduğu Yol Kılavuzu, avuçiçi cihazlar üzerinde çalışan kullanımı oldukça kolay bir ürün. Navigasyon sistemi, ulaşmak istediği noktaya sorunsuz ve hızlı gitmek isteyen her sürücüye yol kılavuzluğu yapıyor. Tatilciler, gurbetçiler, taksiciler, çalışanlar, Yol Kılavuzu'nun kullanıcıları arasında yer alıyor. Yol Kılavuzu, kargo, itfaiye, güvenlik, sağlık ve turizm şirketlerinin de tercih ettiği bir ürün olma özelliği taşıyor.

Navturk Genel Müdürü Sefer Özhan Navturk Yol Kılavuzu'nun, yorucu bir çalışma ile ortaya çıktığını belirterek ''Yola çıkarken hedefimiz, Türkiye'nin kendi teknolojisini üretebileceğini kanıtlamaktı. Navturk, Yol Kılavuzu ile Türkiye'nin navigasyon sistemi üretebileceğini kanıtladı. Türkiye ile birlikte bir ilki gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Amacımız, Türkiye ile sınırlı kalmayıp ileride bu teknolojiyi sınırlarımız ötesine taşıyarak dünya lideri olmak'' dedi.

Batı Avrupa ülkelerinde uzun yıllardır varolan navigasyon sistemleri, Türkiye'ye ithal edilen birçok orta ve üst sınıf otomobilin standart donanımları arasında bulunmaktaydı. Fakat Türkiye'de yakın geçmişe dek navigasyon sistemi ile uyumlu dijital harita altyapısı olmamasından ötürü, üzerinde bu sistem bulunan otomobillerde sistem kullanılamıyordu. Navturk bu yeni teknolojisi ile Türkiye'de daha önce satılmış ancak sistemi kullanamayan navigasyonlu otomobillere de hizmet verebilecek.

cepix

cepix

Üye
Way bea hüzünlendim şimdi Selam aleykum dayı şura nerde diorduk yaw

Tabiki şaka teknolojı gelısıor olsun o kadarda :hoho:

Caine

Caine

Üye
vallaha eski adetler daha bi güzeldi yaww. şu teknoloji insanlar arasında ki dialogları ve yakınlaşmaları dahada bitiriyor :(

ama en sevindirici ise istanbull nerdeeeeee diye soranlara gösterelimmmmm diyenler artık olmicak :DD

kingenes

kingenes

Üye
Originally posted by Caine@Oct 5 2005, 06:41 PM
vallaha eski adetler daha bi güzeldi yaww. şu teknoloji insanlar arasında ki dialogları ve yakınlaşmaları dahada bitiriyor :(

ama en sevindirici ise istanbull nerdeeeeee diye soranlara gösterelimmmmm diyenler artık olmicak :DD
[post=185330]Quoted post[/post]​

Sana katılıyorum kardeş...ama elden ne gelir...teknolojiyle sawaşılmaz :DD :DD

_GiTaRisT_

Üye
ohh bea kurtulduk vallaa..

kardeş bi baksana bağdat neredeydi. ??

gibi sorular artık yok :!!!

zuhahaha :DD

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Acaba fiyatı nasıl olacak ki.. :wacko:

_GiTaRisT_

Üye
orasını karıştırma bence :DD

Kin_ittifak

Kin_ittifak

Üye
Kazık bi fiyat biz ne güzel kızlara Saat soruyoz :ehe: ne güzel oluyo ama bazen sormuyoz :lol2:

judge1903

Üye
Vay be demek Türklerde bi şey tyaptı ha!!!valla hiç beklemediğim bi şey...Yinede helal olsun bize...

onanat26

onanat26

Üye
Türklere helal olsun valla..

curunan

curunan

Üye
biz türkler daha neler yaparızda imkan verilmiyor :box:

helal size aslanlarım... :oke:

Jackie

Üye
bilişim fuarında standı vardı navturkün.fiyatını sordum 890 milyon demişlerdi galiba.tam hatırlamıyorum.ama güzel alet.denedik orada.çok hoşuma gitti.keşke ucuz olsaydı hemen alırdım walla.ben taksiciyim çünkü. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt