Yıl 2012 olmadan kıyameti kopardık,helal bize

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
    Konu Sahibi
Yıl 2012 olmadan kıyameti kopardık,helal bize
Vallahi artık o kadar çok kitap yazılır oldu ki bu konu hakkında,yalnızca kitap değil çeşitli tv programları da yayınlandı lakin kimisi sizin de bildiğiniz üzre ebced hesabı denen hesapla çeşitli çıkarımlarda bulunmuştu.Ebced hesabı şudur ki Arap harflerının her bırının sayısal bır degerı vardır ; ve bu sayılarla ayetle hadislerle surelerle bağlantı kurup olası ihtimaller söylenerek Kur'an 'ın kodu oldugu söylenır.Ama ben de kendıme guvenıyorum kı bırcok ayettekı bırcok baglantı duzeyınde dusunulebılecek mantıklı görulebılen kavramları, o veya bu şekilde hafif gizemliyerek süslesem birçok çıkarımda bulunabilirim.Mesela bakınız : O K U L sözcüğündeki gizeme bakınıZ:OKUL sözcüğündeki tüm harflerden sonraki harfleri tek tek aynı sırada yazınız O(ö)K(l)U(ü)L(m) : ''(ö)(l)(ü)(m)''
Bu ne demektir okul ölüm kadar yıldırıcıdır.:)
Gelelim hurafe kavramına:Huruf Arapçada harfler demektir sözcüğün kökü harftir.Hurafe demek harflere olan ınanış demektır.14.yy'da yayılan Hurifilik tarıkatının öncü isimlerinden olan ünlü divan edebiyatı şairi Nesimi bu sebeple idam edılmıstır cunkı hurufiler dunyanın yaratılısını tanrıyı ve neredeyse her seyi harflere dayandırıyorlardı.Öyle ki insanın yuzunde fazl ve Allah yazıldıgını soylerlerdı.Arapça yazılışlarına bir ara bakıp dıkkat edersenız sımetrık bır bıcımde her ıkı kelıme de kendı sımetrısıyle karsı karsıya getırıldıgınde karsınıza ınsanın kasına gözune benzeyen şekıller cıkar evet ; ama bız dolop sözcuguyle de gayet guzel bır ınsan yuzu cıkarabılırız.d ve p harflerının dıreklerınden yakalayıp bır cember cızın karsınıza ınsan yuzu cıkar.
Günüzmüzde de cesıtlı resımlere bakıp dogadakı tasvırlerı ızledıgımızde tesadüfi şeyler görürüz,işte Arapca Allah yazan koyun yünlerı,bal peteklerı agac govdelerı fılan.Hurafelık burdan gelır hala da gunumuzde bu ınanıs surmektedır.Mevzu bahıs konuda ebced hesabından yararlanılmadan baglantı kurulmaya calısılırak bır sey üretılmeye calısılmıstır bu ne kadar tutarlıdır bılınmez,insan bırkac hesaplama yapmayagörsün adını mehdi koyuveriyor işte ne kadar da kolay...
Harflerde kutsallık gızem aramaya sekıllerden tesaduflerden gizem bulmaya çözmeye gerek yoktur.
Mucizeyi aynanın karşısına gectıgınız zaman dahi görebılırsınız;yeter kı göz ile bakmayı bılesınız.
Bunlar buyuk ıddıalardır. Gun gelıp yıl 2012 oldugu vakıt acaba bu ıddıalarda bulunan ve bunları ınsanlara duyuran hayırsever arkadaslar , ıste o zaman kıyamet kopmazsa ne olacak?Nasıl ınsanların yuzune bakabıleceksınız?
Cesaretınıze hayranım dogrusu. Dıyorsunuz kı kıyamet yakındır cabuk dınınıze sarılın!Ama kıyamet zaten ölenın basına kopmus olmuyor mu?Öldükten sonra zaten yenıden hayata dönup affedılme, yaptıklarını duzeltme sansınız yok.Ha kıyamet koptugu sıra ölmüşsün ha önce ölüp kıyametı beklemıssın ,hesap gunu ıcın ne fark eder?
Bence:''Kıyamet yakındır sakının!'' demek yerine,''Ölüm yakındır sakının!''demek daha doğru olacaktır.
Tanrı,merhametlidir O'nun hep celal yüzü yerıne cemal(Hoş,Ilımlı)yüzünü görmeye calısın.Yeter ki kalplerınız bir yetımın hakkı yendıgı zaman tıtresın,bır aşka ağlasın,bir canı sevsin,mazluma kol kanat gelsin ve hoş sohbeti dilleriniz konuşabilsin.Tövbe için gec degıldır.Allah'ın affetmeyecegı gunah olmadıgı bırcok ayette belırtılmıstır.Yeter ki salih ve tövbekar olun.
(SADECEBİRİSİ)

• Beğen
Tepkiler: AKATLI

AKATLI

AKATLI

Üye
güzel paylaşım söylediklerini doğru buluyorum

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
Çok doğru teşekkürler :oke: ama bunu gelde bazılarına anlat

' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
    Konu Sahibi
Valla abilerim,daha önce de Kur'an yalanlayanlarla,darwincilerle,bana darwinci diyenlerle..:)Çok tartıştım,lakin anladım ki insanlar artık tartışmalarda fikir,görüş beyan etmekten öte haklı cıkma gayesine bürünüyorlar;yani düşümce tutarlılığı ve doğuluğunun pek bir önemi kalmıyor bir boyuttan sonra.Ben bilirim yani daha önce çok başım ağrıdı yaz İsa yaz ettim.Umarım bu sefer de aynısı olmaz.

21MEHDİ12KIYAM

21MEHDİ12KIYAM

Üye
Merak etme;2012'yi beklemene gerek kalmayacak.Bu yıl:2010'da İsrail'in İran'a saldırmasıyla 3. Dünya Savaşı başlıyacak.Sonun başlangıcı olacak bu savaş

-YARINIYOK-

-YARINIYOK-

Üye
teşekkürler isa gerçekten güzel konu olmuş

kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
Merak etme;2012'yi beklemene gerek kalmayacak.Bu yıl:2010'da İsrail'in İran'a saldırmasıyla 3. Dünya Savaşı başlıyacak.Sonun başlangıcı olacak bu savaş
Başlamaz başlamaz merak etme.Hurafeden öteye gitmez Yüce ALLAH(C.C) başka kimse ama kimse kesin tarihi bilemez.Küçüklüğümden beri vardır böyle şöyler.1999 yılında 2000 e kıyamet demişlerdi.Yine bu yıllarda deccal in Tek gözlü bir canavar olacagını yine bu canavarın TV olacagını soylemişlerdi:ehe.Aradan 10 yıl geçti şimdi deccali internet diye tanımlıyorlar.İran kaynaklı huh huhçu şeriyat zırvaları çıkar boyle 5 yıla 10 yıla bir.Kaynak olarak Kura anı gosterirler.Yüce Kur an oyle bir yüce kitaptır ki kim neyi savunsa bir harfınde bir yüceliğinde mutlak ama mutlak haklı çıkartır.(harfi çıkartır çarparsın bölersin gene sana tarih verir).Ama unutulmamalıdır ki Yüce KURAN insanı aydınlatmak doğru yola ulaştırmak için vardır.Kıyamet ve bazı olağan dışı seyleri tanımlamak için değil.Neysi ben daha fazla uzatmayayım burda düşüncelerimi savunmak pek doğru değil sözlerim birilerin canını oyle bir yakıyor ki bir şekilde kendilerini haklı çıakrtıp banlatıyorlar beni:pro:

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici

Şuna bak yahu ne kadar da kesin konuşuyor :hmmm
Kıyamet alametlerini bir insan yorumlar da bu kadar mı kötü yorumlar ...!
Biz de biliyoruz böyle birşeyin olacağını Kuran-ı Kerim de yazıyor ama belli bir tarih belirtilmemiş siz kim oluyorsunuz da tarih söylüyorsunuz ...
Kafirliğe gider bunun sonu haberi ola ... !

kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
Şuna bak yahu ne kadar da kesin konuşuyor :hmmm
Kıyamet alametlerini bir insan yorumlar da bu kadar mı kötü yorumlar ...!
Biz de biliyoruz böyle birşeyin olacağını Kuran-ı Kerim de yazıyor ama belli bir tarih belirtilmemiş siz kim oluyorsunuz da tarih söylüyorsunuz ...
Kafirliğe gider bunun sonu haberi ola ... !
Aman aman ha bunlar hassas konular bu bağnazlar ne yazıkki forumu işgal etmiş üst rütbelere ulaşmış durumda.Kaçınalım böylelerinden sadece dosya alış verişinde kullanalım nihayet düşüncelerimi özgürce savunabileceğim bir form sitesi buldum bile:sopa:

Fatih[Sag0]HiphoP

Fatih[Sag0]HiphoP

Üye
Harbiden Kopardık :s

cirkinn

Üye

mehdinin hikayesini biliyormusun ?? nick edindiğine göre...

' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
    Konu Sahibi
Eyvah efsane yine başlıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt