Yeşil Şimşek

arslan3332

arslan3332

Üye
    Konu Sahibi
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınızYeşil şimşek güneşin bir kısmının yaklaşık 1 veya 2 saniye aniden renk değiştirdiği göründüğü bir olaydır. Yeşil ışığın kısa yanıp sönmesi günbatımında güneş doğarken olduğundan daha sık görülür.


Bu kısacık gösteri, ışığın Dünya'nın atmosferinden daha fazla geçtiğinde gün batımı ve güneşin doğuşunda belirgin olan güneş ışığının kırılmasından kaynaklanmaktadır. göre atmosfer, içinden geçen güneş ışığını, ışığı bir prizma gibi farklı renklerine ayırarak büküyor ve güneş ışığını gökkuşağılara bölüştürüyor .


Farklı ışık renkleri, dalga boylarına bağlı olarak farklı miktarlarda bükülür; kısa dalga boyları (mavi, mor ve yeşil) daha uzun dalga boylarından (sarı, turuncu ve kırmızı) daha güçlü kırılır. Bu nedenle, mavi, mor ışık atmosfer tarafından dağılır, kırmızı, turuncu ve sarı soğurulur, güneş ışığı ufkun altına düştüğünde ya da üstüne çıktığında birkaç saniye boyunca yeşil ışığı en görünür halde bırakır.

KAYNAK:
 
  • Beğen
  • Düşünceli
Tepkiler: PALA., MAERKEK ve Mesut Aktaş
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Olabilir.
 
  • Beğen
Tepkiler: arslan3332
PALA.

PALA.

Üye
Acaba çıplak gözlede aynı görüntü izleniyor mu :hmmm
Bir ara düz dünyacılarda bu kameraların hatalarını kullanıyorlardı :ehe
 
  • Beğen
Tepkiler: Efe Yakup Karahanlı
haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
Karayıp korsanları filiminde böyle bir sahne vardı. Uçan hollandalının olduğu bölümündeydi
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt