Yerli Twitter Yaay

Sponsorlu Bağlantılar

gonyalı

gonyalı

Üye
    Konu Sahibi
Sosyal medyada yeni nefes! Yaay kullanımda!
Platforma ilişkin açıklama yapan Appyap CEO’su Emre Meriç, “Önceliğimiz ve çıkış noktamız; farklı ve gençlerin dikkatini çekecek dinamik ve yenilikçi bir platform oluşturmaktı. Dünyada mesaj, görsel ya da video odaklı çeşitli platformlar yer alıyor. Yaay’ı bu oluşumlardan ayıran en büyük özelliği, kategorilere ayrılmış yapısı ve içerik paylaşımına göre kullanıcılarına ‘rozet’ uygulaması olacak. Uygulamamız; kendine özgü yapısıyla, sosyal çevre oluşturma, gündem ve haber takibi, doğru bilgiye ulaşma ve bilgilendirme gibi süreçlerde yepyeni bir deneyim sunacak” dedi. Meriç, “Yaay’da içerikler, konularına göre birbirlerinden ayrıştırılarak, konuların daha rahat takip edilebilmesi konforu sağlanıyor. Örneğin, bir kullanıcı, yalnızca haberleri takip etmek istiyorsa, kategorileri buna göre düzenleyip platformu kullanabiliyor” diye konuştu.
Yurt dışında da ilgi uyandıracak
Meriç, “Yaay’ı yurt dışında da ilgi uyandıracak bir mecra olarak konumlandırdık. Uygulamanın genel karakterini belirlerken, bölge ülkelerinin sosyal medya kullanım alışkanlıklarını inceledik. Kısa vadede çevre ülkelerde de Yaay’ın kullanımının kabul göreceğine inanıyoruz. Tüm alt yapı geliştirmelerimizi evrensel bir sosyal medya dili ve görsellik algısı üzerinden şekillendirdik” dedi.
Yenilikçi özellikler devam edecek
Yaay’ın hayata geçmesi ile beraber sürekli kendini yenilemeye devam edecek bir platform kurguladıklarını belirten Meriç, “Yaay’ı sürekli geliştiriyoruz. Önümüzdeki dönemde de birçok özelliği uygulamamıza ekleyeceğiz” diye konuştu. Yaay’da yer alacak rozet ve puan sistemi önümüzdeki dönemde kullanıcılara ek faydalar sunacak.
Yaay kullanıcıları, yaptıkları paylaşımlar ve aksiyonlarla puan toplayabilecek, sonrasında bu puanlar üzerinden çeşitli kampanyalardan yararlanabilecekler.
 


DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
İnşallah Yürür
 
  • Beğen
Tepkiler: gonyalı
messevim

messevim

Üye
Her yıl onlarca sosyal medya aday sitesi kurulur ama birkaç ay sonra kurulduğu gibi geri kapanır.

Şu ortamda rekabet etmek çok çok zor.
 
  • Beğen
Tepkiler: gonyalı
PALA.

PALA.

Üye
Meriç, “Yaay’ı yurt dışında da ilgi uyandıracak bir mecra olarak konumlandırdık.
Sözüm konu sahibine değil, konunun muhatabı farklı birşeyi sırf yaptı diye gözükmenin yanında, yapılan ile söylenilenin de çelişmemesi lazım gelir.

Sadece bizde var herhalde, herşeyin bir yerli ibaresi. Türk malı deyip geçin... Bir ara yerli rambo çıkmıştı, yani orjinalin özentisi olanı bu da öyle bişey. Biraz özgün olmak lazım ki; yerli ve yabancı herkes rağbet etsin. Bir uygulamada bile halen dünyaya açılamamışlığın sinyalleri var malesef. İsminde meymenet yok, arama motoru yaparlar isme bak, YAANİ veya sosyal platform YAAY. Çok beklerler bu kafa ile yurt dışından talep gelecekmiş miş miş... Bugün twitter isimi yerine abd yada ingiliz milliyetçiliği çağrışımlı bir isim olsa kaç kişi kullanır ? Amaç ve prensiplerin doğru seçilmesi gerekir.
 
  • Beğen
Tepkiler: DeV/AsA ve gonyalı
gonyalı

gonyalı

Üye
    Konu Sahibi
Sözüm konu sahibine değil, konunun muhatabı farklı birşeyi sırf yaptı diye gözükmenin yanında, yapılan ile söylenilenin de çelişmemesi lazım gelir.

Sadece bizde var herhalde, herşeyin bir yerli ibaresi. Türk malı deyip geçin... Bir ara yerli rambo çıkmıştı, yani orjinalin özentisi olanı bu da öyle bişey. Biraz özgün olmak lazım ki; yerli ve yabancı herkes rağbet etsin. Bir uygulamada bile halen dünyaya açılamamışlığın sinyalleri var malesef. İsminde meymenet yok, arama motoru yaparlar isme bak, YAANİ veya sosyal platform YAAY. Çok beklerler bu kafa ile yurt dışından talep gelecekmiş miş miş... Bugün twitter isimi yerine abd yada ingiliz milliyetçiliği çağrışımlı bir isim olsa kaç kişi kullanır ? Amaç ve prensiplerin doğru seçilmesi gerekir.Yaay'a üye oldum fakat nedense hiçbir devlet adamı yok heralde onlarda benim gibi beğenmediler (yazbee daha iyiydi fakat patron faturaları ödeyemediği için kapanmış öyle duymuştum :( )
Mesaj birleştirildi:

Yurt dışında da ilgi uyandıracak
Bundan pek de emin değilim :no:
 
Yönetici tarafından düzenlendi:
PALA.

PALA.

Üye
Sırf bu bile kullanılmaması için için en büyük sebep.
Uyanın artık şu derin uykudan, uyanın...
Aslında yapılan yanlış değil, yapılma şekli yanlış. Eğer birşeyi yanlış bir temel üzerine kurarsan o öyle gider, öncelikle bizim internet ortamındaki sansürlemelerden kurtulmamız lazım. Düşünün google, youtube giremediğimiz zamanlar oldu, peki neden ? Birileri toplumu zehirlediği için mi ? Eğer böyle olsaydı yapılan doğru diyebilirdim. Ancak yapılan şey vatandaşın gözünü, kulağını kapatıp, kendinden bir haber hale getirmekse orada duracaksın. Bunu sosyal media uygulamalarında yaptılar, şimdi düşünün yerli süsü verilmiş, tam kontrollü bir uygulamada istedikleri an bloke edebilir ve istedikleri propagandayı da çok rahatlıkla yapabilecekler... Konuşulsa bu konu uzayıp gider, vatandaşa güven vermeli, hatta dünyaya güven vermeli.
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt