Yeniden Overclock Mevzusu

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Yapılabilir ama üreticinin ne kadar güç desteği verdiğini bilmeyiz ki ?
Mesela i5 yerine aynı nesil i7 veya bir üst nesil i7 takılabilir ama sistemini gücü yeter mi ? Soğutma yeter mi ? Ayrıca ekran kartı ile darboğaz olabilir.
Ram konusuda yapılan işlemlere bağlı 8 gb sonrası çokta size lazım olacağını sanmıyorum...
Siz tasarruf yapıp bir oyuncu bilgisayarı almaya bakın, bunuda fazla zorlamayın.
Galiba max 8gb destekliyor zaten :D

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Makina Laptop Mı? Yok Canım Onada Over Clock Yapmayın 2 3 Aya Çortlar Değiştirmeside Dert Bulmasıda Dert.Hiç Zorlamayın Bence Laptop İse.Masaüstü İse Neyse. Masaüstü İşlemcide Sıvı Soğutma İle Q6600 ı 2.6 Ghzden 3 Ghzye Çıkarttım Arada Çok Bir Fark Yok Desem Yeridir.Oyn vsde 5 10 Fps Anca Fark Ediyor.Hanı Isınsa İşlemci Hiç Oc Bile Yapmazdım Öyle Kullanırdım Ama Soğutmaya Güvendiğim İçin Yükleniyorum İşlemciye Yoksa Sıkıntı Sırf Fan Sesinden Dolayı Over Clock Yapılmaz :D

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2526643
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Makina Laptop Mı? Yok Canım Onada Over Clock Yapmayın 2 3 Aya Çortlar Değiştirmeside Dert Bulmasıda Dert.Hiç Zorlamayın Bence Laptop İse.Masaüstü İse Neyse. Masaüstü İşlemcide Sıvı Soğutma İle Q6600 ı 2.6 Ghzden 3 Ghzye Çıkarttım Arada Çok Bir Fark Yok Desem Yeridir.Oyn vsde 5 10 Fps Anca Fark Ediyor.Hanı Isınsa İşlemci Hiç Oc Bile Yapmazdım Öyle Kullanırdım Ama Soğutmaya Güvendiğim İçin Yükleniyorum İşlemciye Yoksa Sıkıntı Sırf Fan Sesinden Dolayı Over Clock Yapılmaz :D
10 FPS de yeter bana birkaç yıldır "oyun" etiketini verebileceğimiz oyunları 10-20 fps ile oynuyorum . FPS artırmayla alakalı ayara bakıyorum adam konu açmış neden 60 fps gibi düşük bir rakamda oynuyorum nasıl artırırım diye ... ... ... tövbe est.
Mesaj birleştirildi:

Bir de bir yerde yazı görmüştüm adam ramleri çıkartın silgiyle silip kolonya-ıslak mendille temizleyin falan yazmış . İş olsun diye mi sallamış var mı böyle birşey :D
Mesaj birleştirildi:

Önceki link hatalıydı ; Şu nasıl Ram alacak olsam neye dikkat etmeliyim ?

Son düzenleme:
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Tamam 10 Fpsyı Alırsın Ama Soğutma Sistemi Müsait Değil Buna.Ekran Kartı veya İşlemciye Over Clock İşinin En Büyük Sıkıntısı Zaten Sıcaklık.Bence Çok Değil Hiç Zorlama Efektleri ve Pixseli En Düşüğe Çekip Oynayabildiğin Kadar Oyna.Yoksa Elindekindende Olursun.Mobil Serisi İşlemci ve Ekran Kartlarınıyla Olacak İşler Değil Bunlar.Adaptöre Fazla Yük Bindirecek Sistemi Gereksiz Yere Yüke Bindirip Riske Atacaksın.Over Clock Yapı Uufaktan Çok Uç Noktalara Çıkma ve Şu Program İle Dene Eğer Fps Farkı Varsa Sana Kalmiş Gerisi

Tam Test İçin Bunu Öneririm Ama Pc Sıcaklıktan Kitlenebilir.
Eğer Over Clock Yaptıgında Test Boyunca Sıcaklık Stabil ve Pc Kapanmıyorsa Kullan.Yoksa 80 Dereceye Dayanıyorsa Uzak Dur Kesinlikle Zamanla Kart Çortlar.

Ben Over Clock Yaptıgımda İntel Burn Test İle İşlemciyi Testte Soktum ve Şükür Bana Mısın Demedi.Bu Yüzdende Over Clocklu Kullanıyorum Sistemi.

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Yok overclocktan vazgeçtim zaten ya korktum :D "low-spec games" başlıklarını inceliyorum :D

PALA.

PALA.

Üye
Tost makinası olarak kullanabilir :D

• Kahkaha
Tepkiler: Silinen Üye 2526643
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Tost Makinasıda Olmaz Pc Isınınca Kapatır Kendini Anca Pres Yapar :P

Üst Alt