Yeni Windows 10 Güncellemesinde Bir Sorun Daha


sinan yüksel

sinan yüksel

Üye
  Konu Sahibi
Microsoft'un beklenen büyük Windows 10 güncellemesinde yeni sorunlar çıktı. Daha önce bir dosya silinme sorunuyla karşılaşan ve askıya alınan güncelleme, şimdi de ZIP dosyalarını açmayla ilgili bir sorun yaşıyor.
Ekim 2018 güncellemesini yükleyen bazı kullanıcılar, ZIP işlemlerinin gerektiği gibi çalışmadığını, işletim sisteminin dosyaların üzerine yazma konusunda kullanıcının tercihini sormadığını söylüyor. Yani bir ZIP dosyasının içindeki dosyaları bir klasöre açtığınızda, bu klasörde aynı isimde dosyalar zaten varsa, onayınız alınmadan dosyaların üzerine yazılıyor. Normal şartlarda üzerine yazmayı isteyip istemediğinizin sorulması gerekiyor.
Bu sorun Windows 10'un dahili ZIP işlevinde bulunuyor, yani üçüncü parti sıkıştırma programlarını kullananlar sorun yaşamıyor.
Bir başka sorun ise aynı sorunun farklı bir şekli olarak karşımıza çıkıyor: Dosyaların
üzerine yazılmıyor ancak buna dair bir uyarı gösterilmiyor. Bu durumda kullanıcı, ZIP açma işleminin başarısız olduğunu anlamıyor. Sorunu tüm kullanıcıların yaşayıp yaşamadığı bilinmiyor ancak muhtemelen onarımı, Microsoft için çok zor olmayacaktır.
Microsoft, bu sorunu ve başta söylediğimiz dosya silme sorununu onarmak için harekete geçmiş durumda. Dosyaların üzerine yazılması ciddi bir sorun ve güncelleme, tüm bu sorunların onarıldığından emin olunmadan yayınlanmaması gerekir...

Kaynak: Hürriyet Teknoloji.
 
 • Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve DeV/AsA
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Webtekno'da bu konuya yazılan efsane bir yorumu paste yapayım.
Çünkü tam benim kafada yazmış.

Alıntı' Alıntı:
Windows 10'un harika dünyasına hoş geldiniz... Bir daha Windows sürümü çıkartmayacağız sözleriyle sizi kandırıp daha bitmemiş bir Windows'u bilgisayarınızda denediğiniz için teşekkür ederiz... En hantal Windows sürümümüz olmasa da elimizden geldiği kadar hantallaştırdığımız bir Windows deneyimine hazır olun... Güncellemeleri iptal mi etmek istiyorsunuz... Bunu unutun... İşleminiz orta seviye mi? Hiç sorun değil Windows'un benzersiz kasma deneyimine hazır olun... Siz arkanıza yaslanın ve bırakın bilgisayarınızı biz kullanalım... Geleceğe hoş geldiniz...

Bu lanet işletim sisteminin, gözüm gibi baktığım donanımıma çektirdiği işkenceye artık katlanamıyorum.
Oyuncu olmasam Windows Xp'den öteye gitmezdim.
 
 • Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve sinan yüksel
sinan yüksel

sinan yüksel

Üye
  Konu Sahibi
@DeV/AsA sorma hocam özellikle son 2 yıldır iyice sınırları aşar oldular.
Tamam güzel şeyler yapmak istiyorlar ama bir taraftanda kullanıcıyı kısıtlama politikası yüzünden iyice soğuttular. Herşeyi kendi tekeline almaya çalışıyor.
 
 • Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve DeV/AsA
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Microsoft baskı altında mı tutmaya çalışıyor kullanıcıyı ? Yoksa kifayetsiz elemanlr mı çalıştırıyor
 
sinan yüksel

sinan yüksel

Üye
  Konu Sahibi
@MAERKEK cep telefonunun bilgisayarın yerini almaya başlamasıyla beraber bunlarda böyle bir karar aldı. Bir yönden haklılar antivirüs, optimizasyon gibi konularda kendi araçlarını şart koşar hale geldi. Misal bazı windows 10 yapılarında harici antivirüs yüklediğinizde varsayılan koruma olan MSE devredışı kalıyor. Bu seferde güncellemeler tam yüklenmedi, yarıda kaldı, güncelleme geri alınıyor gibi hatalar oluyor. Yükle geç sorgulama diyorlar ama sistemi kuru yerdede sel alabildiğini hesaba katmıyorlar malesef. Kullanıcıların optimizasyon yazılımlarından uzak durması şart çünkü sistemde verimlilik için bazı ayarlar yapılı geliyor, bu tip yazılımlardan bu ayarları bozuyor. Ccleaner bile varsayılan ayarlarda yada yanlış seçenekler ile ciddi sorunlara neden oluyor...
 
 • Beğen
Tepkiler: DeV/AsA ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Microsoft un düşüncesi şu olmalı o zaman ben kendi yazılımımın tüm ihtiyaçları karşılarım bundan şüphesi olan hiç kullanmasın
 
 • Beğen
Tepkiler: DeV/AsA ve sinan yüksel


MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt