Haber Yeni Video Düzenleme Uygulaması: MovieJax

Sponsorlu Bağlantılar

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Yeni Video Düzenleme Uygulaması: MovieJax
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Bilindiği gibi uzun süredir beklenen Windows Phone 8.1’in sırları, geçtiğimiz ay yayınlanan geliştirici ön izleme sürümü ile gün ışığına çıktı. O günden bu yana da Windows Phone 8.1’le tanınan ayrıcalık ve özellikleri kullanarak yavaş yavaş mağazada yerini alan pek çok uygulama gördük.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz aya kadar, yani WP8.1 ön izleme sürümü yayınlanana kadar Windows Phone’da videolar üzerinde düzenleme yapmak mümkün değildi. Ancak şu an mağazada Movie Maker 8.1 adlı üçüncü parti uygulama ve Microsoft’un Anı Videoları olmak üzere iki adet uygulamamız var.

Mağazaya yeni eklenen ve bugün size tanıtacağımız uygulama ile bu sayı üçe çıkıyor. İşte karşınızda yepyeni bir video düzenleme uygulaması daha: MovieJax

Daha önce pek çok başarılı Windows Phone oyun ve uygulamasına da imza atan Yeni Zelandalı Marker Metro ekibinin geliştirdiği bu uygulamaya gelin biraz daha yakından bakalım.

Metro arayüzüyle karşımıza çıkan MovieJax uygulaması, henüz ilk sürümü olmasına karşın oldukça hoş bir görselliğe ve yeterli düzeyde bir kullanışlılığa sahip. Uygulamanın başlıca özellikleri şu şekilde:

· Dahili video yakalama özelliği

· Birden çok videoyu aynı anda seçerek tek tıklamayla filminize dahil edebilme

· Videoları kolaylıkla düzenleyebilme, ses ayarı yapabilme

· Filminize fotoğraflar ekleyip sürelerini ayarlayabilme

· Kendi belirleyeceğiniz arka plan rengi ile metin ekleyebilme

· Filminiz için kendi arka plan müziğinizi seçebilme

· Projeleri kolaylıkla kaydedip paylaşabilme

Oldukça basit ve kullanışlı olan MovieJax ile birbirinden eğlenceli filmler oluşturabilirsiniz. 30 saniyeye kadar olan videoları ücretsiz olarak düzenleyebildiğiniz uygulamada, daha uzun videolar hazırlayıp düzenleyebilmek için 2,49$ ödemeniz gerekiyor. Bu arada uygulamanın Lumia 520 gibi 512MB Ram’li cihazlarda da sorunsuz şekilde çalıştığını belirtelim.

Henüz 1.0 sürümünde olan uygulamanın bir sonraki güncellemesi için geliştiricisi kolları sıvadı bile. Gelecek 1.1 güncellemesinde şu özellikler yer alacak:

· Video/ses efektleri

· Sürükle bırak ve klipler

· Çoklu medya seçimi

· Kaydetmeden önce önizleme ve oynatma

· Projeleri başlangıca sabitleyebilme

Uygulamayı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

(Linki yalnızca WP8.1 Preview yüklü telefonunuzdan görüntüleyebilirsiniz)

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: beats, suyunsesi, saynesim ve 6 diğerleri

dakamon

dakamon

Üye
Teşekkürler

Tost Makinası ile gönderildi.

braayn

braayn

Üye
kullanıyorum tşkler

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Teşekkürler haber için

saynesim

saynesim

Üye
Sağol haber için

Bay H

Bay H

Üye
Uygulama güncellendi. Yenilikler ise şöyle:

Yerel video oynatıcı ile daha iyi oynatma deneyimi
Oylama ve değerlendirme hakkında kısmına sabitlendi
Movies listesinde doğrudan video paylaşma
Oynatıcı ön izleme animasyonunda düzeltmeler
Düşük bellekli(512 mb ram) cihazlarda geliştirilmiş yakalama ve optimizasyonlar

skynet

Üye
Anı videoları gibi glance ekranını bozuyor =/
Teşekkürler

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Haber için teşekkürler. Uygulamayı kurdum ancak tam olarak deneme fırsatım olmadı.
Glance ekranını bozmasını da takmıyorum. Açıp ekranı diğer tarafa yatırın bozulma olmaz :) tek bir bilek hareketiyle düzeliyor :P heheh

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
:tşk:

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Konuya youtube videosu eklenmiştir.

PureFood

PureFood

Üye
Acaba bu uygulamalar neden Glance ekranı ile çakışıyor ? İlginç.

Emre

Üye
sağol abi wp8 böyle uygulamalar gelse adam sevmez mi :tşk:

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
sağol abi wp8 böyle uygulamalar gelse adam sevmez mi :tşk:

Benim mağazanın ve uygulama çeşitliliğinin gelişeceğinden yana hiç şüphem yok.
Gayet rahatım.
Şu gelecek mi, bu gelecek mi diye hiç endişe duymuyorum.
Sistem kendini geliştirdikçe bütün uygulamalar zamanla mağazada yerini alacaktır.
Önemli olan sistemin tüm eksikliklerinin giderilerek mükemmelleştirilmesi, geliştiricilere tanınan kod imkanlarının ve teşviklerin genişletilmesi.

dakamon

dakamon

Üye
Gayet rahatım.
Sistem kendini geliştirdikçe bütün uygulamalar zamanla mağazada yerini alacaktır.
Önemli olan sistemin tüm eksikliklerinin giderilerek mükemmelleştirilmesi, geliştiricilere tanınan kod imkanlarının ve teşviklerin genişletilmesi.
Hocam aslında uygulama yapımcıları wp8 in gizli ganmetlerini keşfettikçe daha ne uygulamalar çıkar. Mağaza konusunda MS uygulama yapımcılarına Wp yi sevdirmesi yazılım çekirdeğini çok iyi anlatması göstermesi lazım ki hem uygulama çeşitliliği artsın hemde çok kaliteli uygulamalar gelsin. Şu saatten sonra çok popüler bir servisin ilk olarak wp ye uygulama yapmasını beklemiyorum fakat en iyi çalıştığı platformun wp olacağına inanıyorum uygulamaların.

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Gayet rahatım.
Sistem ölmedikten sonra elbet gelişecektir.Arkasında sağlam firmalar var bırakalımda gelişsin abi.Ama mağazadaki hali hazırda bulunan programlar bi adam olsun da sonra bir daha düşünelim bence mağazanın durumunu şuan gereken bütün programlar var evet.Önceden " o bizde yok ya gelecek yakında" diyorduk normal olarak.Şimdi ise bizde var diyoruz çok şükür bunada ama arkasından "beta yada o özelliği yok,eksik vb." şeyler söylüyoruz.Rudy gibi bir kullanıcı olmasaydı instagram daha geç gelirdi.Facebook aylardır(güya ms ve facebook birlikte çalısıyor) sorunlu 8.1 güncellemeyle sisteme entegre olacakmış bakalım nasıl olacak Şahsen kişilerden facebook özelliğinin kaldırılması beni üzdü o geri döner umarım.Bi twitter var ama ne gariptir ki konum açıkken tweet atamıyorum neyse bunada şükür diyip bizim mağaza gelişiyor demeye devam ediyorum şuan iyi diyelim.Sadece olması gerekenler var onlar ise tekrarlıyorum ya sorunlu yada eksik.

• Beğen
Tepkiler: Akhtoher
serinaga

serinaga

Üye
Yükledim, teşekkürler paylaşım için
...

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

Üst Alt