yeni ünüversiteler açılmalımı?

Sponsorlu Bağlantılar

yeni üniversiteler açılmalı mı?

• Kullanılan toplam oy
    17
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
lodos04075

lodos04075

Üye
    Konu Sahibi
yeni ünüversiteler açılmalımı?
yeni ünüversiteler açılmalı mı? açılmamalı mı?

corlulu

corlulu

Üye
Evet açılmalı fakat düzeyli eğitim vermeli!!!

_KadirşinaS_

Üye
İşte bu durumda açılmaması daha hayırlı olur. Çünkü Türkiye şu anda yeni üniversitelerde sağlam bir eğitim oturtabilecek düzeyde değil ki düzeyli eğitim olsun. O üniversitelerden mezun olanlar da çok zayıf donanımlı insanlar olurlar haliyle. Dolayısyla bir kaç yıl daha bekledikten sonra, önce yavaş yavaş kontenjanlar artırılmalı ardından yeni üniversiteler açılmalı.

yusufucan

yusufucan

Üye
açılması lazım bence

leiche

leiche

Emekli Yönetici
üni mezunları iş bulamadıktan sonra açılsa ne olur açılmasa ne olur?
oyum açılsın oldu genede

kurt bey

kurt bey

Üye
Türkiyede içinde bulunulan mevcut durumda yeni üniversiteler açılması sadece daha fazla üniversite mezunu işsiz ve kalitesiz eleman yetiştirir. Yapacağı tek katkı etiketli insan sayısındaki artış. Maalesef ülkemizde yeteri kadar prof,doç vss yok. Öğretim görevlilerinin çoğununda ne şekilde o ünvanı elde ettikleri tartışmaya açık bir konu. Şuanda bile 3-5 üniversite dışında diğer ünivlerde eğitim ve diğer olanaklar yetersizken yeni ünivler açmak sadece sıkıntı yaratır. Seçim yatırımı olarak yapılırsa bu çok daha kötü bi durum bence.
yaw konuda baya eskiymiş kim hortlattı bunu :D

_KadirşinaS_

Üye
Seçim yatırımı olarak yapılırsa bu çok daha kötü bi durum bence.
yaw konuda baya eskiymiş kim hortlattı bunu :D

Seçimle ilgili olan kısmı çok doğru yazmışsın.

Bu arada konuyu ben hortlattım:bigstar:. Baktm fazla konu yok, be de ilk gördüğüm konuya daldım bodoslamadan:ehe

ayyıldız18

ayyıldız18

Üye
ben ce kontenjanlar artırılmalı

CoYoTe®

CoYoTe®

Üye
En Sağlamı Bitir 4 Yıllık Bi Ünv. Bankada Falan İş Bul..Gerisi Çok Zor;)...Açılmasın Üniversite Falan Kapatılsın Bikaçı Hatta..Mesela Muğla Üniversitesi

N!rvana

N!rvana

Üye
+1 üni kapatılmalı lise eğitimi yetiyo ama artk o da yok bizim zamanımızdaki lise yine iyiydi yaşım 20 şimdi daha berbat sınıfta kalma yok bırakmıyolar babam anlatıyo 2ders kaldımı geçmek imkansız hale geliyo şimdi arkadaşın alttan 17dersi var yinede geçiyo anlamsız :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...