yeni sistem kuaracam hangisi sizce

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
viranufuk

viranufuk

Üye
    Konu Sahibi
yeni sistem kuaracam hangisi sizce
sisitemim İNTEL C2D 2,66 işlemci 3GB RAM 1GB ATİ RADEON HD 5770 EKRAN KARTI windowas 7 kurmak istiyorum hangisi kuarayım diye kararsızım 32 bit mi 64 bitmi diye karasız kaldım sizce bu siztemde 64 bitten tam verim alabilirmiyim yorumlarınız bekliyorum şimdiden teşekürler

aliens

aliens

Üye
sisitemim İNTEL C2D 2,66 işlemci 3GB RAM 1GB ATİ RADEON HD 5770 EKRAN KARTI windowas 7 kurmak istiyorum hangisi kuarayım diye kararsızım 32 bit mi 64 bitmi diye karasız kaldım sizce bu siztemde 64 bitten tam verim alabilirmiyim yorumlarınız bekliyorum şimdiden teşekürler

İşlemcin desteklediğine göre x64 kurabilirsin. Artık birçok programın 64bit desteği de var aradaki performans avantajını da kullanmış olursun. (winrar, Defraggler, CCleaner vs. native 64 bit desteği sunuyor..)

Kobra_FighterTR

Kobra_FighterTR

Üye
Bencede x64 Kur Derim :oke:

gencturk17

gencturk17

Üye
arkadaşım bence şimdilik 32-bit kur cünkü biraz önceki arkadaşın dedi gibi winrar, Defraggler, CCleaner vs. native 64 bit desteği sunuyor. ama bunların dışın bazı programlar ve oyunlar 64-bit desteği yok yani örneğim bir gün oyun veya program yazılımı kurcaksın ama baktın o yazılım kurulmuyor mecburen sırf o program/oyun için 32-bit sistemine döneceksin..

ardentanarchy

ardentanarchy

Üye
Son zamanlarda aksi belirtilmeyen programların % 70'i 64 bit desteği bulunuyor. Sadece 32 bit olarak görünen programlarda sorun olabiliyor. Oyunların büyük bir çoğunluğunda da sorun yok. Fakat eğer 64 bit kurarsan olmazsa olmaz bir program kurman gerekir (bence 32 bitde de olmazsa olmaz da :) )
Total Commander Ultima Prime.
Programın 64 bit desteği var ve bir çok programın yaptığı işlemi kendisi yapıyor (ek programlarıyla).
Tabi 64 bit işletim sistemine bir gereksinimin varsa kur. Eğer yok ben normal kullanıcıyım. Oyun oynayacağım, internete gireceğim, 3 boyutlu tasarımla falan işim olmaz dersen hiç kasma, Windows 7 x32 Ultimate kur ve keyfini çıkar. Hatta ingilizcen varsa ingilizce kur. Türkçe'de bazı özellikler çalışmıyor.

PhyscoDevil

PhyscoDevil

Üye
bana göre suan 32 b daha ii ama biraz zaman gecsin hic düsünmeden 64 e yükselt

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt