Püf Noktası Yeni Pclerdeki Bios'a Gömülü Win 8-8.1 Lisans Anahtarını Bulma

Sponsorlu Bağlantılar

bahaddin53

bahaddin53

Üye
    Konu Sahibi
Yeni Pclerdeki Bios'a Gömülü Win 8-8.1 Lisans Anahtarını Bulma
Merhaba Arkadaşlar,

Mesela yeni bir pc aldınız ve önyüklü olarak Win8 ile geldi ve lisans anahtarı hiç bi yerde yazmıyor ama Etkinleştirilmiş olacaktır.Eğer Pcyi fabrika ayarlarına döndürürseniz yine aktif bir win8'iniz olacaktır.Peki Pc Lisans anahtarını nerden alıyor ? Tabikide Bios'tan.Biosa gömülü olarak bir lisans anahtarınız vardır ve Pc bunu alır ve etkinleştirir.Peki ya Crackli bir windows yüklersek ne olur ? Biostan Ürün anahtarı gelmez ve Etkinleştirilmez.Sizde bu göstereceğim yöntemle biostan ürün anahtarınızı öğrenip ürününüz etkinleştirebilirsiniz.Tabi Lisans anahtarını bulmak için önyüklü gelen windows'un Pcnizde kurulu olması gerekir.

Windows 8 önyüklü geldiyse veya üstteki yöntemlerden biri ile satın aldığınız ve etkinleştirdiğiniz Windows sisteminizde halen yüklü ise

Bu scripti kullanmanızı tavsiye ediyorum çünkü bu scprit ile hem geçerli lisans anahtarınızı hem de OEM lisans anahtarınızı aynı anda öğrenebilirsiniz. (RW-Everything aracı da aynı kabiliyete sahip) Aynı zamanda bu script ile bir kurulum yapmazsınız ve script sisteminize -size sormadan- hiçbir şey kaydetmez.

--> Linkinden Lisans Anahtarımı Göster Dosyasını İndirin.Rar dosyasını klasöre çıkartın.Lisans Anahtarımı göster!.vbs adında bir dosya oluştuğunu göreceksiniz.Lisans Anahtarımı göster!.vbs dosyasına çift tıklatarak çalıştırın.Bir süre sonra lisans anahtarınız görüntülenecektir.Eğer bilgisayarınız Windows 8 önyüklü gelmediyse BIOS'da bir anahtar olmadığındanOEM Anahtar: kısmında Desteklenmiyor ibaresi yer alacaktır.(Resim2)

Eğer isterseniz Evet butonuna tıklatarak sonucu kaydedebilirsiniz. Sonuç Windows Lisans anahtarı adıylamasaüstünde bir Metin Belgesi olarak kaydedilecektir. Bu sonucu elle kaydetmek ve ardından etkinleştirme esnasında tekrar elle girmek derdinden sizi kurtaracaktır....

2.Yöntem NirSoft ProduKey Kullanarak

--> Linkten İşletim sisteminize uygun produkey'i İndirin.(32-64 Bit)(İndirme bağlantıları sayfanın sonuna doğru yer alıyor)

Araç kurulum istemiyor. Sadece çift tıklatarak çalıştırın. Lisans anahtarını resimde olduğu gibi görebileceksiniz.

3.Yöntem
Belarc Advisor Kullanarak

Belarc Advisor'u Linkten indirin ( )

Program bir süre sisteminizi analiz edecek (Resim 1) ardından sonuçları varsayılan tarayıcınızda gösterilecek. Biraz aşağı inip yazılım lisansları kısmına geldiğinizde lisans anahtarınızı görebileceksiniz. (Resim 2)

Yanlışlarım varsa düzeltin.Bi kaç alıntı yaptım.

• Beğen
Tepkiler: eeertgrl ve -Börteçine-

ismail

ismail

Üye
Sağolasın işime yarayacak

ismail

ismail

Üye
@bahaddin53 Kardeşim bu verdiklerini denedim bulamadı. Sanırım bunlar direk kurulu olan sistemi gösteriyor. yerine birkaç program buldum onlar Bios'taki anahtarı ve kurulu sistemdeki lisansı gösteriyor istersen ekle konuya.

1.si RW - Read & Wirete Utility v1.7
Bu program portable gerçi diğeride öyle. Zipi çıkarıyon win32-win64 klasörü çıkacak içine giriyon portable yazar onunda içine giriyon. Rw.exe var onu çalıştırıyon. Program açılınca üstteki resimli yerden ACPI yazanı tıklıyon. Sonra onun açılan sayfasında üstte seçenekler var bissürü ordan msdn yazanı seçiyon orada yazıyor.

2.si Windows 8 Product Key Viewer (tavsiyem)
Bu daha kolay çift tıklayıp açıyon direk sistemin lisansı çıkıyor kurulu olan. Bios'a bakmak istiyosan alttan oemyi tıklıyon.

Son düzenleme:
bahaddin53

bahaddin53

Üye
    Konu Sahibi
@bahaddin53 Kardeşim bu verdiklerini denedim bulamadı. sanırım bunlar direk kurulu olan sistemi gösteriyo. yerine birkaç program buldum onlar biostaki anahtarı ve kurulu sistemdeki lisansı gösteriyo istersen ekle konuya

1.si RW - Read & Wirete Utility v1.6.5.9
Bu program portable gerçi diğeride öyle zipi çıkarıyon win64 klosörü çıkacak içine giriyon portable yazar onunda içine giriyon. Rw.exe var onu çalıştırıyon.Program açılınca üstteki resimli yerden Acpi yazanı tıklıyon. sonra onun açılan sayfasında üstte seçenekler var bissürü ordan msdm yazanı seçiyon orada yazıyor.
2.si Windows 8 Product Key Viewer (tavsiyem)
bu kolay çift tıklayıp açıyon direk sistemin lisansı çıkıyo kurulu olan. biosa bakmak istiyosan alttan oemyi tikliyon
Kardeş bizzat denedim Bi internet cafeye yeni alinan pclerinkine baktım karşilaştirdim çikti acaba sorun nerdeki anlatta çözelim..

• Beğen
Tepkiler: -Börteçine-
ismail

ismail

Üye
Kardeş bizzat denedim Bi internet cafeye yeni alinan pclerinkine baktım karşilaştirdim çikti acaba sorun nerdeki anlatta çözelim..
çözdüm ben zaten :) senin verdiklerinle denedim lisansı bulamadı biostaki sadece kurulu sistemdekini buldu. zaten kurulu sistemi bulmak kolay ): bios için denedim biri hata verdi diğerleri sadece kurulu sistmi gösterdi. bende verdiğim prolarla biosu gördüm

bahaddin53

bahaddin53

Üye
    Konu Sahibi
çözdüm ben zaten :) senin verdiklerinle denedim lisansı bulamadı biostaki sadece kurulu sistemdekini buldu. zaten kurulu sistemi bulmak kolay ): bios için denedim biri hata verdi diğerleri sadece kurulu sistmi gösterdi. bende verdiğim prolarla biosu gördüm
Biostakini vermesi lazım benim verdiklerimin.

• Beğen
Tepkiler: -Börteçine-
ismail

ismail

Üye
Vermedi ama

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
faydalı konu teşekkürler

Üst Alt