Yeni Konu Açarken

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
DeRMaNTeS

DeRMaNTeS

Üye
    Konu Sahibi
Yeni Konu Açarken
Arkadaşlar, forumlarda dolaşırken dikkatimi çekiyor ve gerçekten yanlış olduğunu düşünüyorum.
Örneğin; "bi bakın", indir kop", "aha ben napacam", "pek tatlı bunlar yaw" "günün fıkrası" (hangi günün yaaaaa???? )gibi açılan konunun içeriği hakkında fikir vermeyen pek çok başlığa rastlamak mümkün.Hele bir de anasayfadan açarsanız bu konuları, hangi kategoride olduğunuda bilemiyorsunuz.Birde program falan paylaşırken "xpyi deiştir" gibi başlıklar çıkıyor karşımıza.Dolayısıyla biz bir program eklemek istediğimizde ya da başka bişey paylaşacağımızda yazı/resim/program daha önce verilmiş mi verilmemiş mi bilemiyoruz.Sonra da sitemler geliyor "daha önce verildi", "ben vermiştim" vb gibi.Nerden bilelim verilip verilmediğini, bütün forumu tek tek dolaşacak halimiz yok ya
Bu sebepledir ki yeni konu açarken mümkün olduğunca içeriği belirten başlıklar kullanalım.
Ör: "xpyi değiştirin" yerine atıyorum "Windowblinds 2.4-XP arayüz değiştirme" gibi başlıklar kullanmaktan yanayım.Ayrıcada program verirken büyük küçük her dosyanın boyutunun linkin yanına yazılmasının özellikle benim gibi dial-up ve kotalı adsl kullananlar için faydalı olacağına inanıyorum.

Öncelikle site sahibinden ve forum yöneticilerinden de destek bekliyorum.Hem aradığımızı hızlı ve kolayca bulabiliriz hem de aynı konular tekrar tekrar açılmaz ve kirliliğe yol açmaz.
Ben yeni konu açarken mümkün olduğunca bahsettiklerimi uygulamaya çalışıyorum.Eğer gözden kaçırdıklarım varsa affola, düzeltilir.

<span style="color:#FF0000">Fikirlerinizi bekliyorum.</span>

NOT: Örnek olarak verilen ba&#351;l&#305;klar, olaya maksimum dikkat çekmek amac&#305;yla taraf&#305;mdan abart&#305;lm&#305;&#351;t&#305;r.

ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
Bunu bir Mod&#39;un bir Adminin daha çok açıklayağına eminim sağol

Dermantes

..::Riddick::..

..::Riddick::..

Üye
Haklısın konunun içeriğiyle ilgili bilgi olsa daha iyi olur başlıkta. Ama bazı başlıklarda öyle dikkat çekiyor işte. Özellikle espri amaciyla , eğlence amacıyla açılan başlıklar..

__Midas__

__Midas__

Üye
doğru söylüyorsun.

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Aramaları anahtar kelime(ler) ile yapılırsa daha iyi sonuçlar alınabilir.

Yazdığın konu başlıkları tarafınca abartılmamış ve sitede var olan konu başlıkları, söylemeden geçmeyelim.

Ayrıca konu başlığını, konu içeriği ile alâkasız yazanların çoğu internet&#39;i yeni kullanmaya başlayanlardır ki bunların ortama ayak uydurması biraz zaman alabilir.

a21a

a21a

Emekli Yönetici
kesinlikle doğru fikir.. yanlış topic isimleri yüzünden forumun her noktasında &#39;&#39; bu daha önce verilmişti&#39;&#39; muhabbeti oluyor hatta bazen tartışma çıkıyor... benden tam destek..

hidayet

hidayet

Üye
katılıyorum DeRMaNTeS

oteb

Üye
Konu açımıyla ilgili site yönetimine bir tavsiyede de ben bulunmak istiyorum. Az önce, bu sabah daha önce açılmış bir konuyu maalesef tekrar olarak ben açtım. Doğru, böyle bir organizasyonda işlerin daha verimli yürümesi için dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de açılmış bir konuyu daha önce açmamaktır. Fakat bir süre siteden uzak kalınca dünya kadar konu açılıp cevap yollanıyor. İnsan bazen bunları gözden kaçırabiliyor. Ardından da "... dikkat edelim", "... ben daha önce verdim", vs. tarzında uyarılarla karşılaşılıyor. Bunlar bazen kişiyi rencide edebiliyor. Bu nedenle, site yöneticilerinin daha önce açılmış bir konuyu açan arkadaşın yeni konusunu bu tarz uyarılarla cevaplamasını değil de direkt olarak konuyu silmelerini tavsiye ediyorum. Bu şekilde, konuyu açan arkadaşın şevki de kırılmaz diğer üyeler de hakkında olumsuz düşünmemiş olurlar.

Eğer sonradan açılan konuya cevap mesajları da gönderilmişse, belki bunlar da tarafınızdan ilk konuya bağlanabilir (bu kısım tamamen teknik bir konu).

Selam ve saygılarımla...

Haberci

Haberci

Üye
Sevgili MaXiCeP ailesi; sizlerinde dikkat çekmiş olduğu konularda zaman zaman uyarılarda bulunuyoruz ancak; kimse üzerine alınmadığından 5-10 dk gibi bir zamanda konu arka taraflara düşüyor ve sonra da okunmuyor.Bu zaten forum kurallarımızda bulunan ve uygulanması gereken bir kural.Normalde her üyemizin okumuş olması gerekiyor.Ama zamanla önemsenmeyebiliyor sanıyorum ve onun içindir ki zaman zaman bu tür uyarıları yapıyoruz.

DeRMaNTeS arkadaşımızın yazdığı gibi;
Bu sebepledir ki yeni konu açarken mümkün olduğunca içeriği belirten başlıklar kullanalım.
Ör: "xpyi değiştirin" yerine atıyorum "Windowblinds 2.4-XP arayüz değiştirme" gibi başlıklar kullanmaktan yanayım.Ayrıcada program verirken büyük küçük her dosyanın boyutunun linkin yanına yazılmasının özellikle benim gibi dial-up ve kotalı adsl kullananlar için faydalı olacağına inanıyorum.

Ayrıca; oteb arkadaşımızın aynı konuyu 2.kez açması tabii ki gözden kaçmıştır ama biraz daha dikkat edilseydi ki aynı sayfada olduğundan görünebilirdi.
İlave edeceğimiz yeni konular için en azından geriye dönük birkaç sayfaya bakarsak (Konu dışıysa konu dışı değilse konusuna göre olan bölümünde bi bakmakta yarar var) bu hatalarımızı en aza indirgemiş oluruz. Sormadan kapatma ve atma farklı algılandığından küçük bir ibareyle bu konu daha önceden açılmıştır konuya buradan devam ediniz sözü yanlış anlaşılmamalı ve kimseyi rendice etmeden yazılabilecek bir uyarı olarak kabul edilmelidir.

Tabii ki konu başlıkları okuyanın anlıyabileceği gibi yazılmalı.Yazılan başlıktaki önemli konu bugün bana yarın sana lazım olabilir.
Teşekkürler...

iceboy

iceboy

Üye
Bu konuyu gordugum gibi,hortlatmadan gecemedim. Cunku DeRMaNTeS&#39;in dedikleri cok dogru ve sonuna kadar katiliyorum.

Boylece durum, gerek paylasimcilar gerekse ihtiyaci olanlar icin cok daha kolay hale gelecektir. Programin full ismini ve versiyonunu (atiyorum; photoshop cs 9) belirtsek cok iyi olur. Mizah bolumune gelince, o bolum hakkinda birsey demiyorum. Sonucta mizah ve esprili basliklar da gayet hos duruyor...

slayer

Üye
Hortlaması iyi oldu.. İmzamızada taşıyalım tam olsun...

DeRMaNTeS

DeRMaNTeS

Üye
    Konu Sahibi
konuyu hortlatmışız arkadaşlar
iyi olmuş walla, herkes okusun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...