Yeni Doğan Bebek Yıkanır Mı?


EroL

EroL

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Yeni doğan bebek yıkanmalı mı merak edenlere göbek kordonu düşmeden bebek yıkanır mı gibi önem arz eden mevzularda yeni doğan bebek bakımı yanı sıra yeni doğan bebek ne zaman yıkanır bilgilerini aktarıyoruz.

Yeni doğan bebek bakımı bilhassa ilk annelik yaşıyan anneler için oldukça zor bir dönemdir.İkinci yada daha fazla çocuk sahibi olan anneler ise çocuk bakımı ile ilgili daha deneyimlidirler.Yeni doğan bebeklerin hemen yıkanmasında bir mahzur varmıdır nasıl yıkanmalıdır bu konuda siz annelerin işine yarıyacak bilgiler hazırladık.

Yeni Doğan bebekler doğumdan sonra ilk 12 saat içerisinde yıkanabilirler.Bebeklerin Vücudunun yumuşak bir bezle kurulanması yeterli olacaktır.Bebekler için Tam bir banyo, doğumdan sonraki 2 veya 3’üncü güne bırakılabilir bunda hiçbir sakınca yoktur. Bunu izleyen diğer günlerde bebek her gün veyahut günaşırı yıkanabilir bebekler için hiç bir mahsuru yoktur.

Yeni doğan Bebeğinizin sıhhatli bir cilde sahip olması cildinin temiz tutulması ile yakından ilgilidir.Yeni doğan Bebeğin banyosu titizlikle yapılmalıdır. Bu vaziyet bu arada anne ile bebek arasında sevgi ve iletişim bağlarının kuvvetlenmesi açısından da çok büyük ehemmiyet teşkil eder.Yeni doğan Bebeğin günaşırı yıkanması yeterli olacaktır.

Yeni doğan Bebeğin aç iken banyo yaptırılması da çok ehemmiyetli bir konudur. Şayet tok karnınayken banyo yaptırırsanız bebeğinizin kusmasına kapı aralayabilirsiniz.Bebeklerin yıkanma saatlerini sizler belirliyebilirsiniz bir takım anneler sabah bebeklerini yıkarken bir takım anneler ise akşamları yıkamayı seçenek ediyorlar sizin için en uygun zaman ne vakitse o saatte yıkıyabilirsiniz bebeklerinizi.
 

Benzer Konular

Doğuş Pertez
Cevap
2
Görüntüleme
2K
Doğuş Pertez
Cevap
0
Görüntüleme
918
Doğuş Pertez
FatoŞ
Cevap
0
Görüntüleme
697
FatoŞ




MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt