Yeni alan adı geliyor ".me"

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
leiche

leiche

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Mayıstan bu yana sınırlı kullanıcıya sunulan .me uzantılı alan adları artık kullanıma açılıyor.
Geçtiğimiz aylarda Fransa'nın başkenti Paris'te ICAA tarafından yapılan kongrede "internet teknolojilerinin gelişimi" tartışıldı. Kongrenin ana başlıkları arasında "yeni alan adlarının açılması" da yer alıyordu. Bu kongrenin ardından alan adları kanadında hatrı sayılır bir gelişme yaşandı ve ".me" uzantılı alan adları kısıtlı da olsa kullanıcılara sunuldu.

Mayıs ayından bu yana sadece marka tescili olan kurum ve kişilere yönelik bir uygulama olan .me alan adları bugünden itibaren tüm kullanıcılara açılmış olacak. Halen kimi alan adları için açık artırmanın devam ettiği uygulamada şu ana kadar alınan alan adlarının sayısının 30 binleri geçtiği belirtiliyor.

Alan adları konusunda ilerleyen günlerde birçok yenilik yaşanacağı ve bu yeniliklerin pazara az da olsa bir hareket getireceği su götürmez bir gerçek. Keza birçok yeni girişimcinin .me uzantısını anlam olarak değişik platformlarda kullanması oldukça yüksek bir olasılık.

maxicep.com - leiche
veteknoloji
 


DefectoR

Üye
çok ilginç domainler geliyor aklıma hemen alayım bunları :D
 
xkadir61

xkadir61

Üye
:naughty:
 
schumici

schumici

Üye
ALLAAAAH yandık aha bakalım neler çıkcak:D:D:D:D:D:D
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt