Yazılımda Ekli Widgetleri ve Yüklü Proğramları kaldırma ??? YARDIM

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Yazılımda Ekli Widgetleri ve Yüklü Proğramları kaldırma ??? YARDIM
Bu konda yardımcı olurmusunz yazılımda kendim bişeyler yapmak istiyorum gerksizleri kendime göre kaldırmak istiyorum Bilgisi olan yardımcı olabilirmi ?

- - - Eklendi - - -

ve bunları yapmak için gerekli proları da söylerseniz sevinirim

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Bir de nokia cooker yoksa Uda apps cleaner çalışmaz.

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Hangi widgetleri kaldıracaksınki?

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
mail widgetlerini ve bunun gibi kullanmadığım widget leri ama ben bir cwf üzerinde oynama yapacam

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Peki neden kaldırmak istiyorsunki kağladığı pek bir yer değil zaten.

kcr

Üye
Peki neden kaldırmak istiyorsunki kağladığı pek bir yer değil zaten.

Arkadaş gibi ben de göz önünde durmasını istemiyorum. Bu konularda yeni olduğum için de şu uda app cleaner ile silmeyi sadece pc'de mi yoksa telefon takılıyken mi yapacağız pek anlayamadım. Benim kafama takılan, arka planda fsmailserver diye bir işlem dosyasının sürekli çalışması. Acaba bu mail widget'ının mı? Eğer öyleyse benim gibi kullanmayacaklar için bu widget'ı silmek daha iyi.

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Arkadaş gibi ben de göz önünde durmasını istemiyorum. Bu konularda yeni olduğum için de şu uda app cleaner ile silmeyi sadece pc'de mi yoksa telefon takılıyken mi yapacağız pek anlayamadım. Benim kafama takılan, arka planda fsmailserver diye bir işlem dosyasının sürekli çalışması. Acaba bu mail widget'ının mı? Eğer öyleyse benim gibi kullanmayacaklar için bu widget'ı silmek daha iyi.

udada düzenleme yaparken telefona gerek yok indirdiğiniz fwyi nokia cooker ile açarsınız ve udayı açarsınız uda tek başına çalışmaz kaydetmesi için cooker lazım ayrıca mail widgeti udadan kalkmaz roma gömülü olması lazım yani tek tek dosyaları ayıklaman gerekir. O dediğiniz arka planda çalışan şey ise mail widgetini ekrana koyduğunuzdan ya da giriş yaptığınızdan falan olabilir bende olmuyor.

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
göz önünde bulunmasını istemyorum yazılımda nerede olur widgetler ve isimleri ile mi olur yoksa sayılar halinde kod gibi mi gözzükür

kcr

Üye

udada düzenleme yaparken telefona gerek yok indirdiğiniz fwyi nokia cooker ile açarsınız ve udayı açarsınız uda tek başına çalışmaz kaydetmesi için cooker lazım ayrıca mail widgeti udadan kalkmaz roma gömülü olması lazım yani tek tek dosyaları ayıklaman gerekir. O dediğiniz arka planda çalışan şey ise mail widgetini ekrana koyduğunuzdan ya da giriş yaptığınızdan falan olabilir bende olmuyor.

Maili kullanmıyorum ve ekranda da değil ama yine de duruyor öylece. arka planda. Pc için Tuneup Utilities var mesela. Kendi görev yöneticisi var; herhangi bir işlem dosyasına tıkladığınızda özellikler kısmından hangi programa ait olduğunu gösteriyor. Startup manager ile başlangıçtaki programların hepsi görülebiliyor; istenen iptal edilebiliyor. Symbian için dört başı mamur bu tür bir program yok galiba. Birkaç tane buldum ama pc'deki gibi tam özellikli değil. Var mı çalışan programları ve başlangıç programlarını net olarak yönetebileceğimiz bir araç symbian için?

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
App stop ile arka planda çalışan uygulamaları görebilirsin.

kcr

Üye
Görev yöneticisi olarak Appstop ve daha gelişmiş özellikli olan jbaktaskman iş görüyor. Birincisinde zaten yok ama ikincisi işlemlerin klasör-dosya temelini gösterse de yine de yetersiz. Başlangıçtaki programları adamakıllı yönetecek bir program yok hâlâ ya da ben rastlamadım daha...

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Netqin mobile quard var.

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
başlangıçtaki uygulamaları yönetmeye çalışırsan cıhaz hatalı komut algılar ve restart atar

kcr

Üye
[ENGİN];5351653' Alıntı:
başlangıçtaki uygulamaları yönetmeye çalışırsan cıhaz hatalı komut algılar ve restart atar
Sistemin çalışması için gerekli programlar söz konusu olduğunda böyle bir tepki verebilir ama diğerleri için zannetmiyorum. Yoksa işletim sistemine autostart'a kaydedilen tüm programların sistem dosyası kabul edilerek birlikte çalışması ve iptal edilememesi diye bir kural mı konulmuş ki? Eğer öyleyse zamanla cihaz işlem yoğunluğundan kullanılmaz hale gelir.

- - - Eklendi - - -

Netqin mobile quard var.
Gerçekten de güzel programmış. Ancak Autostart apps özelliğiyle tarattırdığımda liste boş diyor. İmkansız boş olması.
Bu arada son versiyonuymuş: 3.0.0.34 (3277)

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Ben bir ara kullanmıştım türkçe versiyonuydu mesela whatsappı engellemiştim telefonu açtığımda otomatik başlamıyordu.

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
konu başlıktan çıkmış :) bu widgetlerin olduğu bölümü ve ordakileri hangi pro ile kaldırılıyor bilen yokmu

kcr

Üye
konu başlıktan çıkmış :) bu widgetlerin olduğu bölümü ve ordakileri hangi pro ile kaldırılıyor bilen yokmu

Kusura bakma biraz öyle oldu ama tam da alakasız değil bahsedilenler. Bu kadar mı kopuk olur program, kısayol, widget vs. birbirinden. Kurarken iyi, kaldırırken her biri için fellik fellik program ara!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt