Yaz geldi, Deniz sezonu açıldı... Ters akıntıya DİKKAT!!!

Sponsorlu Bağlantılar

Emrgncy

Emrgncy

Üye
    Konu Sahibi
Yaz geldi, Deniz sezonu açıldı... Ters akıntıya DİKKAT!!!

Bu resme çok dikkat !..Can güvenliği !..

Yukarıdaki resimde kırmızı oklarla gösterilen alan , tehlikenin can aldığı yerdir.Havaların tahammül sınırını zorladığı bunaltıcı sıcaklarda, bir nebze olsun ferahlamak için zaman zaman hepimizin girdiği denizlerimizde kol gezen tehlikelere dikkat edilmesi gerekmektedir.Yukarıdaki olayın bilimsel adı ters akım olarak nitelenmektedir.Yani iki tarafta dalga olmasına rağmen arada bir kesiklik varsa işte o alan tehlikenin ölüm getirebildiği alandır. Bu konuda bilinçlenelim ve bilinçlendirelim...

messevim

messevim

Üye
dün türkiye genelinde 13 kişi boğulmuş. Haber için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Emrgncy
TeknoÖmer

TeknoÖmer

Üye
Ben de bu aralar Gökçeada'da denize girebildim zaten.

• Beğen
sezaruyanik

sezaruyanik

Üye
Ya gercekten profesyonel yuzuculuk egitimi almayi dusunuyorum.

• Beğen
achambo

achambo

Üye
detayı olsaydı akıntının daha iyi olurdu

bir de denizde dikkat ettim çoğu kişi yüzebiliyo ama yüzemiyo:)

cilginn

Üye
detayı olsaydı akıntının daha iyi olurdu

bir de denizde dikkat ettim çoğu kişi yüzebiliyo ama yüzemiyo:)

Detaylı videosunu paylaşmak istedim ama aktif üye değilmişim, onun için paylaşamadım. youtubeden ararsanız detaylı videosunu bulabilirsiniz.

OğuzcanAbi

Üye
Eger ters akima yakalanirsaniz kiyiya parelel yuzmelisiniz asla kıyıya doğru yüzmeyin :)

• Beğen
achambo

achambo

Üye
burda var mı bakıcam:D

nokia_belle

nokia_belle

Üye

ka_za

ka_za

Üye
Resimden pek bisey anlamadim ama iyi yüzme bilen birisinin kolay kolay bogulmasini saglayacak birsey gibi durmuyor

sezaruyanik

sezaruyanik

Üye
Denizden cok korkuyorum.Bunun sebebi de bilmedigim icin.

nokia_belle

nokia_belle

Üye
Resimden pek bisey anlamadim ama iyi yüzme bilen birisinin kolay kolay bogulmasini saglayacak birsey gibi durmuyor
İstediği kadar profesyonel olsun,eğer işin içinde ters akıntı varsa yanlış bir harekette affetmez,öyle durumlarda ilk önce panik yapmamaktır ilk kural çünkü panikle insan ne yapacağını şaşırır,daha sonra akıntının çektiği yöne yüzüp,eğer tersine yüzerseniz işte o zaman ilk hata başlar ve suyun dibine gidebilir kişi.
Akıntı yönüne yüzerken aniden kenara değilde,hafifçe kenar yönlere yüzülmesi lazım o zaman bir sorun olmuyor

• Beğen

Üst Alt