Yaşanmış ilginç olaylar

Sponsorlu Bağlantılar

serif-23

serif-23

Üye
    Konu Sahibi
Yaşanmış ilginç olaylar
Olay Yeri: Diyarbakır Lunaparkta gece bekçisi iki kafadar (zincirlerin ucuna bağlanmış salıncaklardan oluşan) uçan sandalyelere biner ve mekanizmayı çalıştırırlar. Ancak sandalyelerin merkezkaç kuvveti ile dönerek açılmasından dolayı durdurmak için şaltere ulaşamazlar ve sabaha kadar kimseye seslerini duyuramazlar... Bu bekçilerden biri hayatını kaybetmiş, diğeri ise gördüğü uzun tedavilere rağmen eski sağlığına kavuşamamıştır.

Olay Yeri: Kayseri Siz hiç karanlıkta iyi göremediğiniz için yakıt deposunun, tam dolup dolmadığını çakmak yakarak kontrol etme cesaretini kendinizde buldunuz mu? Kayseri şehirlerarası otobüs terminalinde 38 AS 991 plakalı yolcu otobüsüne mazot alan muavin Z. T. Deponun tam dolup dolmadığından emin olmak için çakmak çakarak kontrol etmek ister. Sonuç; Buharlasan mazotun parlaması ve muavinin yanık tedavisi için hastaneye kaldırılması.

Olay Yeri: Karabük Siz demir çelik haddehanesinde çalışan bir isçinin, sigarasını yakmak için 600 tonluk preslerin arasından emekleyerek geçtiğini ve 2.450 santigrad derecedeki fırına ulaşmaya çalışırken son sigarasını yaktığını duydunuz mu?

Olay Yeri: Giresun Siz hiç birisinin, diş ağrısından kurtulmak için çenesine kursun sıktığını ve beynini dağıttığını duydunuz mu?.

Yer: İstanbul, Sultanbeyli Yuttuğu sineği öldürmek için ağzına İlaç sıkıp, zehirlenerek kendiside ölen zamane uyanığını ...

Olay Yeri: Erzurum Birçok ülkede insanlar berbere gidip traş olurlar, ama hiçbir berber, masaj amacıyla müşterisinin kafasını sağa sola çevirirken boynunu kırmaz.

Olay Yeri: Bozcaada Bankamatikten para çekerken başka bir ülkede elektrik çarpmasından ölmezsiniz. Türkiye'de ölürsünüz.

Olay Yeri: Kocaeli, Gebze Nüfus sayım günü sokağa çıkma yasağı nedeniyle bomboş otoyolda (Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yoktur ve olamaz)sayım görevlisi 'bariyerlere' çarpıp ölmez.

Olay Yeri: Adapazarı Siz hiç arabası ile yolda giderken radyoda duyduğu oyun havasıyla coşup, göbek atmak için aracını kenara çeken ve otoyolda göbek atarken arkadan gelen aracın altında kalıp ölen duydunuz mu? Söz konusu olay TEM otoyolu Sapanca mevkiinde meydana gelmiştir

Olay Yeri: Konya Aynı işyerinde, biri gündüz biri gece vardiyasında çalışan ve ikisi de işine motosiklet ile giden baba oğulun, yolda karsılaşmaları normaldir, fakat birbirlerine selam vermek için ellerini sallarken, kaza yapıp ölmesi sadece bizde vaka-i adliyedendir.

Olay Yeri: İstanbul, Ayazağa Gelişmiş ülkelerde, çalışan isçiler, üstlerindeki imalat artıklarını temizlemek için, birbirlerine kompresörle hava tutmazlar. Tutsalar bile,biri şaka yapmak için kompresörü diğerinin poposuna dürtmez. Dürtse bile, diğeri "Ulan şaka öyle yapılmaz böyle yapılır" diye elindeki kompresörü şakacı arkadaşının poposuna dayamaz ve bağırsaklarını basınçtan patlatarak öldürmez

. Olay Yeri: Kocaeli, Dilovası Dünyanın hiçbir yerinde gemi mühendisi kazanı kontrol etmek için kazana girdiğinde biri gelip kazanın kapağını kapatmaz ve sonra da gemi yola çıkmaz.

Olay Yeri: Trabzon Siz hiç başka bir ülkede, bir insanın, tuttuğu futbol takımının maçı, ya da siyasî partinin seçimi kazanıp kazanmayacağı hakkında bir "uzvu" üzerine iddiaya girdiğini, "eğer kazanamazsak, ben de bunu keserim" dediğini, iddiayı kaybedince Besmele ile abdest alıp, iki rekat namaz kıldıktan sonra "onu" kestiği ve kan kaybından öldüğünü duydunuz mu?

Olay Yeri: Rize Hangi ülkede; elektrik direğine yaslanıp, ayakkabısına giren taşı çıkarmak için ayakkabısını silkeleyen birisi, yoldan geçen bir başkası tarafından (cereyana kapıldığı zannedilerek, kurtarmak amacıyla temas etmeden) kürekle vurularak kurtarılmaya çalışılır?
 
  • Beğen
Tepkiler: masum.cocuk.01, Ccihat67 ve orhan.tan


Murat Alper

Murat Alper

Moderator
burası türkiye burda herşey olur :hmmm:tşk: bu aradada
 
Fatic

Fatic

Üye
Giresundaki adam en yaratcı fikirli insan olarak tarihe geçmeli bence :)
 
Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
güzelmiş :tşk:
 
achambo

achambo

Üye
sonuncu :d:

teşekkürler yazık ya
 
comando_legend

comando_legend

Üye
teşekkürler
 
haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
teşekürler
 
Ramatata

Ramatata

Üye
Aglım mı gülüm mü bilemedim teşekkürler
 
marist

marist

Üye
Teşekkürler.
 
LeanbLack

LeanbLack

Üye
Bunlari nerden buldun bilmiyorum ama son yazdigin gerçek degil rizeliler yada trabzonlular sandiginiz gibi komik yarim akilli insanlar diyil aksine agresif ve oldukca zeki insanlar.
 
serif-23

serif-23

Üye
    Konu Sahibi
Bunlari nerden buldun bilmiyorum ama son yazdigin gerçek degil rizeliler yada trabzonlular sandiginiz gibi komik yarim akilli insanlar diyil aksine agresif ve oldukca zeki insanlar.
kardeş ben burada hakaret etmiyorum her yerden her renk yada ırktan insanlar bunu yapabilir bunlar bilinen şeyler ve emin olki bilinmeyen çok saçma şeyler de vardır. ok ?
 
LeanbLack

LeanbLack

Üye
  • Beğen
Tepkiler: serif-23
OozyStaw

OozyStaw

Üye
bizimde dişimiz ağrıyor ama çıkartıp 2 el ateş etmiyoruz :D
 
  • Beğen
Tepkiler: serif-23


Üst Alt