[Yardım ]no bootable device insert boot disk and press any key Hatası

Sponsorlu Bağlantılar

Tuba

Tuba

Üye
    Konu Sahibi
[Yardım ]no bootable device insert boot disk and press any key Hatası
Arkadaşlar bi arkadaşımın toshiba bilgisayarı bu hatayı vermiş

no bootable device insert boot disk and press any key
şimdi ekran kapkaraymış yani artık bu hatayı da vermiyormuş.
Ben Hdd olduğundan şüphelendim tık tık ses geliyormuş bilgisayardan sanki içinde cd takılı gibi bi ses geliyor diyor ?
Sorun sizce nedir ? Evde yapılacak bişey var mı ?

Boot ayarlarına girdiğinde ise böyle bir ekran çıkıyor :

Tamir ise ;
tamiri ne kadara mâl olur bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum :)

hallil60

hallil60

Üye
öncelikle garantisi varsa gönderin yoksa alttaki vidaları açın hardiskin kablosunu söküp takın.

- - - Eklendi - - -

eğerki bi arıza yoksa hardiskte sarsıntıdan kaynaklanan bi problem yani hardiskin kablosu çıkmış olabilir büyük ihtmalle.

• Beğen
Tepkiler: ahmett60 ve Tuba
Şehriyar

Şehriyar

Üye
öncelikle garantisi varsa gönderin yoksa alttaki vidaları açın hardiskin kablosunu söküp takın.

- - - Eklendi - - -

eğerki bi arıza yoksa hardiskte sarsıntıdan kaynaklanan bi problem yani hardiskin kablosu çıkmış olabilir büyük ihtmalle.

Yani kısaca harddiski görmüyor pc.
Bu ekrandaki kısımda enter'a basınca harddisk görünüyor mu?

• Beğen
Tepkiler: Tuba ve Nextman
Uhops

Uhops

Üye
Format cd'si takın hdd gözükürse hddye yeniden windows yükleyin. Bendede olmuştu ssd gözükmes olmuştu. Halada gözükmüyor :D hdd'den kullanıyorum sistemi :)

• Beğen
Tepkiler: Tuba
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Yüksek ihtimal 5400rpm eski kasadır ve gelen sesde diskini sesidir.2.5" bir ide yada sata disk ile test etmesinde fayda var ama bilgileri tek partion olan diskte kurtarmak zaten çokta mümkün olmuyor .Umarım disk fiziksel fazla zarar görmemiştir.

• Beğen
Tuba

Tuba

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler
pc laptop açılması zor yani :D

- - - Eklendi - - -

hmm yalnıız dün şartel atmış o sırada
bilgisayarın kablosu yanmış pcyi çalıştırmak için radyo kablosunun ucunu söküp takmışlar pc çalışmış ama sabah açılmamış. evde format atamıyor çünkü format atma cd 'si yokmuş.
netten indirmesi lazım ama bu seferde c-rack filan uğraşması lazım bilemiyorum tek pc varsa nettenten elde edemez cd'yi :(
tekrar konuşurum bi....

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Teşekkürler
pc laptop açılması zor yani :D

hayır hiçte zor bişley değil Tuba modeli ne olursa olsun tüm laptoplarda alttan bir kaç vide sökümü ile dikkatlice yapılırsa sorun yok

Eğer böyle ise buna ide disk diyoruz

Yok böyle ise sata ona göre eldeki imkanlarla test edilir.

Tuba

Tuba

Üye
    Konu Sahibi
bu arada garantide yok..

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
  • Beğen
Tuba

Tuba

Üye
    Konu Sahibi

hayır hiçte zor bişley değil Tuba modeli ne olursa olsun tüm laptoplarda alttan bir kaç vide sökümü ile dikkatlice yapılırsa sorun yok

Eğer böyle ise buna ide disk diyoruz

Yok böyle ise sata ona göre eldeki imkanlarla test edilir.

yazıyorum sait arkadaşa söküp takabilirlerse yapsınlar :D

• Beğen
Tepkiler: Nextman
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Eli tornavide tutan herkes yapar yaz arkadaşa :sirit: :D bizdende slm söyle herzaman yardımcı oluruz :D

• Beğen
Tuba

Tuba

Üye
    Konu Sahibi
Eli tornavide tutan herkes yapar yaz arkadaşa :sirit: :D bizdende slm söyle herzaman yardımcı oluruz :D
söylerim hatta başka şeylerde yazdım :d:
iyi şeyler ama :D Bilmezmiyim her zaman destek var burada :oke:
Teşekkürler :alkis

• Beğen
Tepkiler: Nextman
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
  • Beğen

esrabdmt

Üye
elımde hdd :D

- - - Eklendi - - -

benım hdd bu :D
[/URL] Uploaded with [/IMG]

- - - Eklendi - - -

nextman kardeş sagolasın benım hdd mı arızalı yani bu durumda yenısıyle degıstırdık dıyelım taktık sonra bısı yapmak lazımmı pc acılırken falan

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Elinizideki diskten bir tane alıp aynı şekilde taktığınızda tekrardan işletim sistemi kurduktan sona sorununuz kalmaz sökülen diskin içindeki bilgilere erişmenizde biraz zor zira mekanik disklerde dönme hareketeyile okuma ve yazma olduğunuzdan elinizdeki disk bu işlevi yaparken sıkıntı yarattığını iletmiştiniz.

Üst Alt