(Yardım) Google Drive Senkronizasyonm Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
(Yardım) Google Drive Senkronizasyonm Sorunu
Merhaba.

ÖZETİ: Googledriveda bilgisayardan yedeklenen 50gb veriyi nasıl sorunsuz indiririm?

Bilgisayardaki bazı dosyalar kaybolursa diye google drive ile senkronize haldeydi. 50 gb civarında veri vardı. Yeni SSD aldım ve format attıktan sonra düzenleme yaparken disk komple gitti. Bunun üzerine ben de google drivedaki yedeklerini indirmek istedim. Web tarayıcıdan indirmeye çalışınca zip yapıp 2gb lik partlar halinde indiriyor. Tabi ortasında bir yerde partın birisi hata verince tekrar indirme de devam etmiyor, sil baştan yapıyorsunuz.

Senkronize olsun diye drive uygulamasını kurdum ve mydrive içine dosyaları taşımak istedim ama hata veriyor (Saçma ama drive uygulaması önceden yedeklediğiniz bilgisayarım sekmesini seçmenize izin vermiyor ya da ben yapamıyorum). Kalakaldım öyle. Ne yapabilirim? Bir fikri olan var mı? Teşekkürler.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

PALA.

PALA.

Üye
Malesef bunlarda 2 gb sınırı var hocam. Size özelden bir yöntem attım bakın oraya.
İşte bu sebeple tüm yedeklerimi HDD üzerine yapıp sonra kurulum yapıyorum. Bilgisayar işinde herşey olabilir.

Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Malesef bunlarda 2 gb sınırı var hocam. Size özelden bir yöntem attım bakın oraya.
İşte bu sebeple tüm yedeklerimi HDD üzerine yapıp sonra kurulum yapıyorum. Bilgisayar işinde herşey olabilir.

Tamamdir hocam bakiyorum.

Neyse ki bir kısmını drive a yedekledim. Yokaa kulliyen temizliyordum.

PALA.

PALA.

Üye
Neyse ki bir kısmını drive a yedekledim. Yokaa kulliyen temizliyordum.
Hocam bu yedekleme işi ayrı bir özen istiyor. Galiba yanlış disk bölüntüsünü sildiniz.

Çok sinir bozucu bişey benimde bir keresinde yedekleme diski elektrik bağlantısından felç oldu, geri de getiremedik.
O gün bu gündür, sağlam kazığa bağlamadan iş yapmaz oldum. Bir kere ciddi veri kaybı yaşadı mı o duygunun tarifi yok.

Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Hocam bu yedekleme işi ayrı bir özen istiyor. Galiba yanlış disk bölüntüsünü sildiniz.

Çok sinir bozucu bişey benimde bir keresinde yedekleme diski elektrik bağlantısından felç oldu, geri de getiremedik.
O gün bu gündür, sağlam kazığa bağlamadan iş yapmaz oldum. Bir kere ciddi veri kaybı yaşadı mı o duygunun tarifi yok.

Aslında şöyle oldu. Norton ghost ile imaj aldım. Yeni ssd ye imajı attım ama bir türlü işletim sistemi olarak görüp de açmadı. Ben de SSD'ye win 10 kurup eskisinin C diskini disk yönetiminden silip HDD'yi birim genişleteyim dedim ve yaptım her şey güzeldi. Aç gözlülük yapıp o diskte sistem için de ayrılmış olan birkaç megabaytlık bölümü de silip onu da dahil edeyim görüntü kirliliği olmasın derken işte o esnada tüm diski sildi. Demek ki bir şekilde bağlantılıymış. Aslında yabancı değilim bu işlere de bu da ilk defa geldi başıma acı bir tecrübeyle.

PALA.

PALA.

Üye
Aslında şöyle oldu. Norton ghost ile imaj aldım. Yeni ssd ye imajı attım ama bir türlü işletim sistemi olarak görüp de açmadı. Ben de SSD'ye win 10 kurup eskisinin C diskini disk yönetiminden silip HDD'yi birim genişleteyim dedim ve yaptım her şey güzeldi. Aç gözlülük yapıp o diskte sistem için de ayrılmış olan birkaç megabaytlık bölümü de silip onu da dahil edeyim görüntü kirliliği olmasın derken işte o esnada tüm diski sildi. Demek ki bir şekilde bağlantılıymış. Aslında yabancı değilim bu işlere de bu da ilk defa geldi başıma acı bir tecrübeyle.
Acronis ve Macrium gibi yazılımlar varken diğerleri baş belası hatta microsoftun kendi imaj sistemide öyle, yedekleyim de güvende olayım dersin sonra birgün geri yüklerken Allah belanızı versin sizin dersin malesef her cihaz aynı şey olmuyor. Muhtemelen sizin diskin formatı MBR yapılandırılmış olduğundan öyle oldu. Dolu diskte özellikle koruma altındaki bölümleri silmek risklidir. O sebeple baştan iyi ayarlamak gerekir.

Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Acronis ve Macrium gibi yazılımlar varken diğerleri baş belası hatta microsoftun kendi imaj sistemide öyle, yedekleyim de güvende olayım dersin sonra birgün geri yüklerken Allah belanızı versin sizin dersin malesef her cihaz aynı şey olmuyor. Muhtemelen sizin diskin formatı MBR yapılandırılmış olduğundan öyle oldu. Dolu diskte özellikle koruma altındaki bölümleri silmek risklidir. O sebeple baştan iyi ayarlamak gerekir.
Benim tüm diskler mbr evet. Bir daha norton ghost kullanmam. rezil etti beni

PALA.

PALA.

Üye
Benim tüm diskler mbr evet. Bir daha norton ghost kullanmam. rezil etti beni
En azından sistem diskini gpt yapmanızı öneririm, muhtemelen anakart uefi destekli ama siz klasik kurulum yapıyorsunuz, bunun sonucuda mbr oluyor.

Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
En azından sistem diskini gpt yapmanızı öneririm, muhtemelen anakart uefi destekli ama siz klasik kurulum yapıyorsunuz, bunun sonucuda mbr oluyor.

Araştırmalarımda gpt nin artisini goremediğim icin oyle yapmıştım aslinda

PALA.

PALA.

Üye
Araştırmalarımda gpt nin artisini goremediğim icin oyle yapmıştım aslinda
En büyük artısı uefi desteği, bu destek tüm donanımın daha aktif daha uyumlu çalışmasına olanak sağlıyor.
Mesela bir diski istediğiniz kadar bölebilirsiniz. Ayrıca sistem diski ve diğer diskler arasında daha geniş bir yetki alanına sahip olursunuz.

Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
En büyük artısı uefi desteği, bu destek donanımın daha aktif daha uyumlu çalışmasına olanak sağlıyor.
Mesela bir diski istediğiniz kadar bölebilirsiniz. Ayrıca sistem diski ve diğer diskler arasında daha geniş bir yetki alanına sahip olursunuz.

Yapayım o zaman iyi olur. Peki ben imaj alsam yine gpt olan bir diske bu imajı atıp çalıştırabilir miyim acaba? Olmaz gibi geliyor bana ama yine de bir bakayım buna

PALA.

PALA.

Üye
Yapayım o zaman iyi olur. Peki ben imaj alsam yine gpt olan bir diske bu imajı atıp çalıştırabilir miyim acaba? Olmaz gibi geliyor bana ama yine de bir bakayım buna
Bu çok farklı birşey.
Şu şekilde olur, mbr kurulum yaparsınız sistemin tam imajını alırsınız.
Sonra uefi kurulum yaparsınız tabi tüm disk yeniden formatlanacak gtp olarak onunda imajını alırsınız.

Sonrasında biostan uefiyi açıp kapatarak ve diski 1 defa silmek kaydı ile dönüşümlü olarak yükleme yapılır ama ve lakin bunu hiç tavsiye etmem.
Mesaj birleştirildi:

Sizin yapacağınız iş uefi windows kurulumu yapmak, bunun içinde uefi yükleme yapacak bir windows medyası hazırlamak...

• Beğen
Tepkiler: Symbianist
Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Bu çok farklı birşey.
Şu şekilde olur, mbr kurulum yaparsınız sistemin tam imajını alırsınız.
Sonra uefi kurulum yaparsınız tabi tüm disk yeniden formatlanacak gtp olarak onunda imajını alırsınız.

Sonrasında biostan uefiyi açıp kapatarak ve diski 1 defa silmek kaydı ile dönüşümlü olarak yükleme yapılır ama ve lakin bunu hiç tavsiye etmem.
Mesaj birleştirildi:

Sizin yapacağınız iş uefi windows kurulumu yapmak, bunun içinde uefi yükleme yapacak bir windows medyası hazırlamak...

O zaman format ile hallolacak bu iş . Yaparım bir ara yedekleyip.

• Beğen
Tepkiler: PALA.

Üst Alt