(Yardım) Edebiyat SoruLarının CevapLarı (AciL)


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
marist

marist

Üye
    Konu Sahibi
Merhaba ArkadaşLar. Aşağıdaki SoruLarın Doğru CevapLarını BiLen Varsa Yazar mı Lütfen AciL ..8. Aşağıdaki cümlelerin karşısına yargılar doğru ise (D), yanlış ise (Y) yazınız.(5)
a) Milli Edebiyat, yer yer şahsi konular işlense de hamaset yüklü bir edebiyattır. (…..)
b) Milli Edebiyat sanatçıları, Türkçe karşılıkları olan Arapça , Farsça kelimeleri şiirlerinde kullanmaya
özen göstermişlerdir.(……)
c) Milli Edebiyat sanatçıları halk şiiri nazım şekillerini kullanmışlardır.(……..)
d) Milli Edebiyat sanatçıları hece ölçüsünün yanında aruz ölçüsünü de kullanmışlardır.(……..)
e) Milli Edebiyat sanatçıları eserlerinde yerli hayatı ve milli tarihle ilgili konuları işlemişlerdir.(………)
 
lgkg300

lgkg300

Üye
a=D
b=Y
c=D
d=D
e=D
 
lgkg300

lgkg300

Üye
Evet, Milli edebiyatta özellikle Arapça ve farsça kullanımlar bırakılmış daha çok Türkçe kelimeler kullanılmıştir. Aruz milli edebiyatta neredeyse tamamen terk edilmiş hece ölçüsü kullanılmıştır

---------- Eklendi @ 22:21:36 ---------- Yazıldı @ 22:20:02 ----------

Ha bu arada sınav kağıdını mı ele geçirdin nedir kardeşim :)
 
marist

marist

Üye
    Konu Sahibi
Evet, Milli edebiyatta özellikle Arapça ve farsça kullanımlar bırakılmış daha çok Türkçe kelimeler kullanılmıştir. Aruz milli edebiyatta neredeyse tamamen terk edilmiş hece ölçüsü kullanılmıştır---------- Eklendi @ 22:21:36 ---------- Yazıldı @ 22:20:02 ----------Ha bu arada sınav kağıdını mı ele geçirdin nedir kardeşim :)
Yok ya Nerden Sınav Kagıdını BuLacam :D Öğretmenin Bıraktığı Not Ve SoruLar BunLar. Peki Başka SoruLar Var OnLarıda Sorsam CevapLar mısın ?
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt