[Yardım ]Acil ! python yazılımı hakkında...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
burak_38_38_

burak_38_38_

Üye
    Konu Sahibi
[Yardım ]Acil ! python yazılımı hakkında...
konuyu yanliş yere açtiysam şimdiden çok özür diliyorum

arkadaşlar ben python yazilimi yapmak istiyorumda sadece programa açiliş eklemeyi biliyorum

ama menü falan onlari yapamiyorum

menü nasil yapilir bana öğretecek arkadaşlar olursa

onlara şimdiden çok teşekkür ediyiorum

webci274

Üye
python dersleri by pyro şeklinde bir google aşaması yapın.
Yalnız bu iş menü yapmakla bitmez. Ne işe yarayacak?
Ayrıca tavsiyem buradaki python bölümünü hatmedin ve tüm uygulamaları indirin, bir kod lazım olduğunda başka bir uygulamadan alıp kullanabilirsiniz

burak_38_38_

burak_38_38_

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşım ben bir çok python uygulaması indirdim bazı uygulamaların içindeki kodlara baktım menü var ama ped ile ordaki menü kodunu yazıyorum ama olmuyo işte sen bu işleri biliyorsan bana bi yardım etsen olurmu.

İhsanbaba15

İhsanbaba15

Üye
Arkadaşım bene aynı senın gıbıyım menu durumunu boşuna kendın yazmaya kalkışma sen türkçeye çevırmeye bak o daha Kolay hm saece ingilish cesının turkçesını karşısına YAzıyorsun Bene senın gıbı Çook ugraştım ama Bırısı TAM OLARAK ANLATMASI GEREK :oke: :hmmm

burak_38_38_

burak_38_38_

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşım ben çok önceden türkçeleştirmeler yaptım - aif dosyalarının içeriğini düzenledim vs... ve hepsinden de başarılı sonuçlar aldım
ama şimdi python yazılımı yapmak istiyorum ama işte yardım eden yok

webci274

Üye
ne konuda yardım gerekiyor?
O eğitim seti çok iyi. Ama program yazmak vs çok baş ağrıtabilir.

- - - Eklendi - - -

ped ile yazdığınız kodu çalıştırınca menü çıkıyor.
Eksik veya yanlış yazmış olabilirsiniz.
Paylaşılan sette menü uygulamalarıda var. En başta belirttiğim gibi, menü falan kolay

burak_38_38_

burak_38_38_

Üye
    Konu Sahibi
ne konuda yardım gerekiyor?
O eğitim seti çok iyi. Ama program yazmak vs çok baş ağrıtabilir.

- - - Eklendi - - -

ped ile yazdığınız kodu çalıştırınca menü çıkıyor.
Eksik veya yanlış yazmış olabilirsiniz.
Paylaşılan sette menü uygulamalarıda var. En başta belirttiğim gibi, menü falan kolay

Kolay diyosunda abi işte benim için zor o sette ben çok önceden indirmiştim menü uygulaması var ama menü kodunu ped yazıyorum ama işte olmuyo

Abi be Sen biliyosan menü kodunu buraya yazarmısın sana zahmet

Yazarsan çok makbule geçer valla

webci274

Üye
Kolay diyosunda abi işte benim için zor o sette ben çok önceden indirmiştim menü uygulaması var ama menü kodunu ped yazıyorum ama işte olmuyo

Abi be Sen biliyosan menü kodunu buraya yazarmısın sana zahmet

Yazarsan çok makbule geçer valla

Maalesef seti indiremiyorum, hafıza kartı yok. Setteki örnek uygulamayı veya çalışmayan kodu buraya yazın hatırladığım kadarıyla düzeltmeye çalışayım. Bu set biraz deneyim elde edince daha iyi olur. Ondan önce istihza.com'dan python 2.x dokümanını indirin. Çok faydası dokunur.
Python'da işler modüller ile halledilir. Arayüz için en basit modül appuifw modülü.

- - - Eklendi - - -

ayrıca yanlış hatırlamıyorsam en kaliteli python pakedi bu www.maxicep.com/s60-serisi-python-uygulamalari/python-paket-s60v2-lere-297191.html#post5229285

burak_38_38_

burak_38_38_

Üye
    Konu Sahibi
Maalesef seti indiremiyorum, hafıza kartı yok. Setteki örnek uygulamayı veya çalışmayan kodu buraya yazın hatırladığım kadarıyla düzeltmeye çalışayım. Bu set biraz deneyim elde edince daha iyi olur. Ondan önce istihza.com'dan python 2.x dokümanını indirin. Çok faydası dokunur.
Python'da işler modüller ile halledilir. Arayüz için en basit modül appuifw modülü.

- - - Eklendi - - -

ayrıca yanlış hatırlamıyorsam en kaliteli python pakedi bu www.maxicep.com/s60-serisi-python-uygulamalari/python-paket-s60v2-lere-297191.html#post5229285

webci274 abi ben şimdi menü yaptım çalıştı ama bi sorunum war programa açılış notu ekledim öylede çalıştı ama sorunum şu

.py dosyasını appolustur ile oluşturdum ama bu sefer uygulamaya giremiyorum ama ped ile açınca çalışıyor

bu soruma bi yanıt bulabilirsen çok makbule geçer valla

webci274

Üye
webci274 abi ben şimdi menü yaptım çalıştı ama bi sorunum war programa açılış notu ekledim öylede çalıştı ama sorunum şu

.py dosyasını appolustur ile oluşturdum ama bu sefer uygulamaya giremiyorum ama ped ile açınca çalışıyor

bu soruma bi yanıt bulabilirsen çok makbule geçer valla

app oluştur uygulamasında bende sorun yaşadım.
www.maxicep.com/s60-serisi-python-uygulamalari/turkce-python-karisik-uygulamalar-djturan-karisim-v1-01_tr-193313.html
burası çözüm olabilir

- - - Eklendi - - -

ya da bu. Bakmak lazım, n70'te çözebildiğimi hatırlamıyorum. Şu an malum hafıza kartı yok ondan deneyip birşey belirtemiyorum. www.maxicep.com/s60-serisi-python-uygulamalari/pitoncu-v2-0-guncel-299501.html

burak_38_38_

burak_38_38_

Üye
    Konu Sahibi
app oluştur uygulamasında bende sorun yaşadım.
www.maxicep.com/s60-serisi-python-uygulamalari/turkce-python-karisik-uygulamalar-djturan-karisim-v1-01_tr-193313.html
burası çözüm olabilir

- - - Eklendi - - -

ya da bu. Bakmak lazım, n70'te çözebildiğimi hatırlamıyorum. Şu an malum hafıza kartı yok ondan deneyip birşey belirtemiyorum. www.maxicep.com/s60-serisi-python-uygulamalari/pitoncu-v2-0-guncel-299501.html

webci274 abi

bende:

www.maxicep.com/s60-serisi-python-uygulamalari/pitoncu-v2-0-guncel-299501.html

bu 2 program var sen simdi bana bu 2 programla mı oluştur diyorsun ?

ha unutmayım tel n70 benim

webci274

Üye

Benim telde N70 ve ben yapamamıştım uygulamayı. Ama ped ile çalıştırılabilir, çokta sıkıntı değil. istihza.com'daki python 2.x eğitim e-kitabı(ücretsiz) gayet iyi.

burak_38_38_

burak_38_38_

Üye
    Konu Sahibi
Benim telde N70 ve ben yapamamıştım uygulamayı. Ama ped ile çalıştırılabilir, çokta sıkıntı değil. istihza.com'daki python 2.x eğitim e-kitabı(ücretsiz) gayet iyi.

abi ben şimdi uygulama yapma sorununu çözdüm şimdiki sorunum program çalıştırma => program çalıştırabiliyorum ama menüye o programı nasıl ekleyip nasıl çalıştıracağımı bilmiyorum sen biliyorsan buraya yazsan olurmu

burak_38_38_

burak_38_38_

Üye
    Konu Sahibi
herkese teşekkürler artık sorunumu çözdüm

- - - Eklendi - - -

en kısa zamanda programımı bu siteye koyacam bana yardım eden herkese teşekkürler :oke:

• Beğen
Tepkiler: webci274
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt