yaa ben büyüyünce ne olcam?

Sponsorlu Bağlantılar

CooL'n'Quiet

Üye
    Konu Sahibi
yaa ben büyüyünce ne olcam?
arkadaşlar bu sene ÖSS var coktan calısmalara basladım ama ne olcaama karar veremedim :S
ben uluslararası ilişkiler istiom ama ev halkı onda ekmek yok sen hukuk'a git diolar ama ne biliym bana sıkıcı gelio hukuk ööle kalın kalın kitaplar falan...aranızda mutlaka üniversite okuyan vardır lütfen fikir verin..
bi yanda sevdiim meslek bi yanda para kazanamama korkusu valla napcaamı sasırdım :'(

slayer

Üye
ben uni.'li deilim ama sevmediğim bir iş yapmaktansa; az parayla sürünürüm....
-ilerde- karıma çocuklarıma zaman ayırabieceğim,, bize yetecek kadar para kazandıracak ve de seveceğim bir iş en iyisidir...

zoom

Üye
seveceğin işi yapki iş hayatın işkence olmasın ;;)

CooL'n'Quiet

Üye
    Konu Sahibi
yaa valla bende öle düşünüyom...
peki bu uluslararası ilşkiciler ne okur napar ne eder nerde calısır bilen varmı? anlatın bana su mesleği... : D

mAd_girL

mAd_girL

Üye
valla biraz acı olacak ama sanırım bu yeni sisteme göre ne istedigine değilde ne gelirse onu okumaya bakacaksın tabi inş. istedigin bölümü kazanırsın ama tm de pdr veya sınıf ögretmenligi gibi mesleklerde güsel ;)

D3N1Z

D3N1Z

Üye
ben büyüyünce babam gibi olacammm :P şaka yawwww

herhalde almanya da bir şirkette bilgisayr teknisyeni yad a muhendısyenı olarak çalısıyor olurum ;) ;;) insallah

AntiTuk

Üye
bence plc programlamacılık şu anın ve geleceğin en ii mesleklerinden biri programlamaya yönelebilirsin

rapci_cariye

Üye
neden hukuk hakkında öle düşünüorsun? ( bu arda ben hukuk istiorum:)eee tabi senin görüşün önemli yane aileninkide önemli ama sewmeyeceğin 1 mesleği neden yapasın ki..? bence senden güsel 1 pdr olur :) çünkü herşeye neden niçin diosun ;) neseeee :)

aliekmel

Üye
hukuk uluslararası ilişkilerden daha iyidir uluslararası ilişkiler mezununun yapabileceği çoğu işi yapabilir bunuda göz önünde bulundur marmara hukuka gelirsen beklerim

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Eşit ağırlık mı okuyorsun ?

Eğer öyleyse, İşletme ve İktisat'ı hiç inceledin mi ?

Hiç kimsenin baskısı altında kalarak karar verme, Ailen Hukuk öneriyor ama bu hayatı onlar değil sen yaşıycaksın ve ona göre karar vereceksin.

ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
çağımız Teknoloji çağı ona göre karar ver bence

CooL'n'Quiet

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by hüseyin@Oct 19 2005, 06:32 PM
bence plc programlamacılık şu anın ve geleceğin en ii mesleklerinden biri programlamaya yönelebilirsin
[post=194400]Quoted post[/post]​

hoca öle diosunda ben EşitAğırlık okuorm.
ayrıca programcılığı zaten hobi olarak yapıyorum örneğin VisualBasic kullanıyorum.ilerletip C'ye ve C++' ya gececem.valla belki ilerde kendi işimi yapmam bunlarla iş bulurum.
Neyse yaaa ark.lar hala kararsızım hukuk bana cok soğuk gelio ne biliym ööle kalın kalın kitaplar yasalar falan filan..
Bunun yanında su an 2dil biliorm.ing ve alm(sprach diplomum var) ve bunlar bi işe yarasın istiorm.yaa ne biliym cevrenizde fln hiç uluslararası ilişkiler okuyan yokmu?iş olanaklarından falan bahsetse... :rolleyes:

sebofb090

sebofb090

Üye
bence sevceğin bir işi yap ben mesala uludağ üniversitesi bil. programcılığı okuyorum ve çok memnunum ve herkese tavsiye ederim yükselebilirsen parasıda iii :DD

CooL'n'Quiet

Üye
    Konu Sahibi
ahhh keşke eşit ağırlıktan gidebilseydim bilgisayar mühendisliğine...

mAd_girL

mAd_girL

Üye
Originally posted by ardadoganer@Oct 20 2005, 04:17 PM
ahhh keşke eşit ağırlıktan gidebilseydim bilgisayar mühendisliğine...
[post=195188]Quoted post[/post]​
biraz zor olur ama sende ortak alan sorularını yap tabi 195 dk da 210 soru yapmayı göze alabiliosan o zman git bilg. mühendisliine

CooL'n'Quiet

Üye
    Konu Sahibi
evet 356 puan bi EA öğrencisi ortak ve alandan 60 fenden 50 yapcak : D impossible is nothing derler ama inanmayın : D

jewel_ma21

jewel_ma21

Üye
istedigin meslegi oku
icinden gelmezse zaten basarisiz olursun

climax

Üye
Originally posted by D3N1Z@Oct 19 2005, 06:29 PM
ben büyüyünce babam gibi olacammm :P şaka yawwww

herhalde almanya da bir şirkette bilgisayr teknisyeni yad a muhendısyenı olarak çalısıyor olurum ;) ;;) insallah
[post=194395]Quoted post[/post]​
mühandisyen de ne ki

Kin_ittifak

Kin_ittifak

Üye
Valla benim ne olcagım belli ;)

Peace...

benimde bu sene oss var ama istemiyom üni falan ama kazanırsam meslek deilde hobi amaclı olarak arkeoloji düsünürüm tarih'i fazlaca seviyom :D