Ya sigara ya ameliyat


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
dreamnoble

dreamnoble

Üye
    Konu Sahibi

Doktor sigara tiryakisi hastayı ameliyat etmeyi reddetti. Gerekçesi ise çok ilginç.
Almanya'nın Aşağı Saksonya eyaletindeki Soltau kentinde bulunan Heidekreis kliniğinin cerrahi bölümü başkanı Jochen Mathews, sigara tiryakisi bir hastayı ameliyat etmeyi reddetti. Sigara tiryakilerinin kullanmayanlara oranla daha geç iyileştiğini iddia eden doktor bu nedenle ameliyat etmeyi kabul etmediğini söyledi.
Alman Bild gazetesinin haberine göre, dizindeki çapraz bağların ameliyatı için Heidekreis kliniğinden randevu alan Nicole Söhnholz adlı kadın, Mathews'in kendisini ameliyat tarihinden bir gün önce telefonla arayarak ameliyatı yapamayacağını söylediğini, bunun için kendisinden önce sigara alışkanlığından vazgeçme kursuna katılmasını istediğini belirtti.
Günde yaklaşık 40 adet sigara içtiği ifade edilen Söhnholz, aynı doktorun 2 yıl önce sigara tiryakisi olan eşini aynı ameliyata tabi tuttuğunu, üstelik eşinin günde yaklaşık 60 adet sigara içtiğini kaydetti.
Mathews ise, bu durumun dikkatinden kaçmış olabileceğini belirterek, tıp alanında elde edilen yeni bilgilere göre, sigara içenlerde ameliyat sonrasında iyileşme olasılığının daha az olduğunu, bu nedenle acil olmadığı sürece sigara içenleri ameliyat etmek istemediğini söyledi.
Hannover kentindeki Tıp Yüksek Okulunun bir sözcüsü ise Mathews'in tutumunu eleştirerek, böyle bir şeyi ilk kez duyduğunu, kendilerinin sigara içenlere diğer hastalara olduğu gibi davrandıklarını ifade etti.
 
CEREN

CEREN

Üye
çok ilgınç iyiki hala almanyada yaşamıyorum...
kesın ölürdüm nebıcım doktorsa artık tuhaf yanii:hmmm
 
mservank

mservank

Üye
doktoru tebrik ediyorum :alkis
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt