Haber Xperia Z3 - Xperia Z2 özellik karşılaştırması


Murat Alper

Murat Alper

Moderator
Xperia Z3'teki en büyük değişim tasarım tarafında yaşanacak.

Sony’nin eylül başında duyuracağı yeni telefonu Xperia Z3’ün çift SIM kartlı versiyonu Çin’de resmi makamlarca onaylandı. Telefon süreç esnasında geride bazı görüntüler bırakırken; Xperia Z3’ün ayrıca önemli teknik detayları da gün yüzüne çıktı. Yayınlanan özellikler bir süredir internete servis edilenlerle aynı görüyor. Bu yazımızda sizlere Xperia Z3 ile Xperia Z2’nin teknik özelliklerini karşılaştıracağız.

İlk olarak iki telefon arasında en önemli farkın tasarım tarafında olacağını belirtelim. Sony, Xperia Z3’te her ne kadar OmniBalance tasarımını sürdürecek olsa da, kenarların kavisli yapıda olması tasarımı tamamlayan unsurlardan biri olacak. Sony ayrıca Xperia Z3’te daha ince ve daha hafif bir kasa kullanacak.

Donanım özelliklerinde ise Xperia Z3 ve Xperia Z2 arasında neredeyse fark göremiyoruz. Tek fark işlemci tarafından bizleri karşılıyor. Xperia Z2’de Snapdragon 801’in MSM8974AB sürümünü kullanan Japon üretici, Xperia Z3’te hem CPU hem de GPU frekans hızı artırılan MSM8974AC sürümünü kullanacak. Xperia Z3 ile aynı dönemde tanıtılacak üst düzey telefonların büyük bölümünde ise Snapdragon 805 yer alacak.

Bir diğer farkın ise kamera tarafından yaşanabileceği iddia ediliyor. Xperia Z3’teki 20.7MP çözünürlüklü kamerada yeni bir sensör kullanılabilir.
 
kadikoy

kadikoy

Üye
Z3 de fazla fark yok bi işlemci yüksek ,gerisi aynı..
ön kamera 5 mpix olabilirdi veya internal ram yüksek olabilirdi..
 
fk555897

fk555897

Üye
Z3'ün tasarımı güzel olmuş. Snapdragon 805 kullanıp 2K çözünürlüğe geçse daha iyi olurdu ama bu da gayet iyi olacağa benziyor.
 
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
sonunda keskin köşe tasarımından vazgeçmişler bu seferkinin tasarım iyi :good:
 
Fenomenon

Fenomenon

Üye
z2 varken çok gereksiz olmuş. ama z3 çıkarsa çıkarsa belki z2'nin fiyatı bir nebze düşer.
 
Üst Alt