xperia z 5-premium

Sponsorlu Bağlantılar

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
    Konu Sahibi
xperia z 5-premium
evet arkadaşlar yaz sonuna doğru z5 ya da z5 premium almayı düşünüyorum hangisinin fiyatı uygun olursa artık (fazla fark olmazsa keyfime kalacak)
ama bazı sorularım olacak
öncelikle Lumia 925 kullanıcısı olarak ekran parlaklığı benim için önemli Nokia sağolsun gün ışığına 850nite çıkan ekran parlaklığı çok kullanışlı oluyor z 5te ekran nasıl bazı sitelerde o kadar da parlak olmadığını falan okumuştum
batarya konusunda hangi model on plana çıkıyor hangisi daha iyi gidiyor
gövde malzemeleri nasıl bi Türkcell bayisinde incelediğim z 5in ekranı inanılmaz esniyordu bildiğiniz dış cam ekrana rahat değiyor onu zorluyordu nette de z5 premiumun rahatça bükülüp kırıldığında şahit olmuştuk siz nasıl kullanıyorsunuz bükülme durumu var mı
sd 810 nasıl çok ısınıyor mu (ısınmadan kastım oyun falan oynarken asphalt 8-Dungeon hunter5 gibi oyunlarda ısınması gayet normaldir )
ses kalitesi nasıl hoparlörü güçlü mü
tüm bunları göz önüne alırsak hangi model on plana çıkıyor 100-150 tl fazla verip premium modeli alsam değer mi
ayrıca 4k ekran sd 810da nasıl çalışıyor premium modelle z 5 arasında performans farkı var mı

mcnpl4

mcnpl4

Üye
Bükülmeyi bilmem de ekran olayı mağazada göstermelik kalitesiz ürün koyabiliyorlar bundan olabilir. Performans sorunu da çıkabiliyor o ürünlerde. Sony ısınma sorununu çözmüş işlemci de güncellenmiş zaten bu konuda. Detayları bilmiyorum tabi ama z5 compact kullanıyorum ısınmadan şikayetçi değilim. Parlaklık konusuna gelirsek güneş ışığında gayet belirgin bi sıkıntı yaşamazsın. Ben çok memnunum başka markalardan çok cazip bir telefon çıkmazsa yine sony alırım. Unutmadan bi eksiğinden bahsedeyim parmak izi okuma her koşulda kullanışlı değil el kirlenmesi el terlemesi ıslaklık felan işkence haline getiriyor bazen. İphone ve samsung kullananlara sorduğumda pek şikayetçi değiller parmak okumada. Yiğidi öldürdük hakkını yemeyelim çok hızlı açıyor. Ama şu yiğidi bi daha öldüreyim bazen tanımlı olmayan parmakla açtığı yada tanımlı parmakta okumadan açtığı oluyor sebebini çözemedim

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
    Konu Sahibi
yüksek çözünürlüğe meraklı değilim anca büyük Ekran ve büyük batarya işime gelir
parmak izi okuyuculara toza kire karşı böyle şeyler olabilir normaldir

0MG90

0MG90

Üye
Z5 Premium almanı tavsiye ederim. Ekran resim ve videolarda 4k oluyor ve ekran 800 nit. Bataryası da Z5'e göre daha fazla.
Isınma her cihazda olur. Yarım saat oyun oynasam benim Z2 bile ısınır ondan ısınmaya takmamak lazım bence.
Ses kalitesinde Sony bana göre bir numara. Özellikle kulaklıkla müzik dinleyince farkı göreceksin.

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
    Konu Sahibi
Z5 Premium almanı tavsiye ederim. Ekran resim ve videolarda 4k oluyor ve ekran 800 nit. Bataryası da Z5'e göre daha fazla.
Isınma her cihazda olur. Yarım saat oyun oynasam benim Z2 bile ısınır ondan ısınmaya takmamak lazım bence.
Ses kalitesinde Sony bana göre bir numara. Özellikle kulaklıkla müzik dinleyince farkı göreceksin.
ısınmaya çok takmam l Lumia 925 kullananlar bilir büyük oyunlarda cidden kendini belli eder ama öyle ufak oyunlarda whatsappta ısınmaması gerekir

kulaklık olarak md 650 diye bi model koyuyorlardı sanırım şu anda htc max300 kullanıyorum ve buna yetişeceğini sanmıyorum çünkü onu da kullandım 925te ve bu daha iyiydi ama ses işleme gibi işlemlerde daha farklı olacağı için fark yaratacağını düşünüyorum
hoparlörü nasıl
925-c601-5800 gibi modellere bakınca sesi nasıl

0MG90

0MG90

Üye
ısınmaya çok takmam l Lumia 925 kullananlar bilir büyük oyunlarda cidden kendini belli eder ama öyle ufak oyunlarda whatsappta ısınmaması gerekir

kulaklık olarak md 650 diye bi model koyuyorlardı sanırım şu anda htc max300 kullanıyorum ve buna yetişeceğini sanmıyorum çünkü onu da kullandım 925te ve bu daha iyiydi ama ses işleme gibi işlemlerde daha farklı olacağı için fark yaratacağını düşünüyorum
hoparlörü nasıl
925-c601-5800 gibi modellere bakınca sesi nasıl
Oldukça iyi. Mediamarkt'ta incelemiştim yine Z5 Premium'u çok ayrı bi havası var. Ben Z2'de hem Walkman kullanıyorum hemde Poweramp. Genelde kulaklıkla dinliyorum, her türlü kaliteli. Ses konusunda şüphen olmasın.
Ben Z2'yi ithalatçı garantili aldım içinden MDR-NC31E çıktı, dijital gürültü engelleyici kulaklık. Muazzam bi ses kalitesi var ayrıca dışarıdaki sesleri duymuyorsun bile müzik dinlerken. O kulaklığı öneririm sana eğer almak istersen.

• Beğen
Tepkiler: Darth Revan
Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
    Konu Sahibi
umalım da kutudan bu çıksın
nihayetinde premium model bu çıkmalı bence

0MG90

0MG90

Üye
umalım da kutudan bu çıksın
nihayetinde premium model bu çıkmalı bence
Z5 serisinin kutusundan MDR-NC750 çıkması lazım aslında ama hepsi kutunun içine onu koymuyor. Ya ucuz kulaklık çıkar ya da çıkmaz.

phasan

phasan

Üye
Z5 Premimum al

E2303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi