Xperia Sp Tuş Kilidi Takılması

 • 21 Eylül 2013
 • 6006 Okunma
 • 14 Cevap

 1. Arkadaşlar bazen tuş kilidini kaldırmak ve ekranı aktif hale getirmek için güç tuşuna 3 kere basmak zorunda kalıyorum. Birde radyo dinlerken sık kullanılan radyolar tuşu ve radyo kapatma tuşuna birkaç kez basmam gerekiyor. Başka bir takılma yaşamadım. Bu sorunlar normal midir?
   


  Yazan: jack_jacky
 2. Değildir. Güç tuşu tam çalışmıyor mu? Her seferinde algılamıyor mu? Yoksa bastığında, geç mi işlem yapıyor?
   
 3. Aslında algılamadığında beklemediim hiç tekrardan bastım hep tekrardan basarken bazen ekran kilitleme sesi duyuyorum ardın dan tekrar bastığımda ekran geliyor
   
 4. Hacı demek ki, tuşta sorun yok, cihaz kasıyor ki kasmaması gerek.
  Format at istersen. PC comp ile 'onar' de. ya da flashtool ile aynı yazılımı tekrar kur (wipe seçenekleri işaretli olsun) ya da servise git böyle böyle de. Orijinal romu baştan kurar, gönderirler.
   
 5. Telfonu alalı cok olmadı aslında açar açmaz güncelleme yaptı sürüm yükseltti. Donanımsal değil yazılımsal diyorsunuz yani?
   
 6. Net bir şey söylemem tabi, ama yazılımsaldır büyük ihtimalle güncelleme de bir hata olmuştur. Sonynin kendi uygulaması sony pc companion ile cihazı 'onar' seçeneğini deneyin.
  Olmadı aldığınız yere götürün, madem alalı çok olmadı, uğraşmayın.
   
 7. Her zaman yapmıyor ama gunde 1 -2 kere falan oluyor. Adamlarda teşhiş edemeyecek sorunu. Guncelleme dosyalarını yüklerken internet gitmişti sonra geri kalanını yükledi belki dediğiniz gibi guncellemede sorun olmuştur.
   
 8. Olabilir, 'onar' seçeneğini bir deneyin o zaman.
   
 9. Çok tesekkür ederim bi deneyim o zaman. Tekrardan tesekkürler ilginiz ve usenmeden tum sorularımı yanıtladığınız için. İyi akşamlar
   
 10. Önemli değil, inşallah sorunun çözülür. :)
   
 11. sorun ne oldu bende de aynı problem var nasıl çözdünüz?
  ---
  lütfen cvp verin bende de aynı sıkıntı var ????
   
 12. Kardeş, arkadaş çözdüm dememiş, bir deneyim demiş, bir daha cevap atmamış. Pc comp. programına telefonu bağlayın 'onar' deyin, çözülmezse de güncelleme gelecek yakında onunla düzelir. Kasım ayında olmadı sakarsa aralık ayında 4.3 güncellemesi alacaksınız...
   
 13. benim SıPada da aynı sorun var güç düğmesine basıyorum ekran siyah oluyor 2 yada 3. sefer de ancak açılıyor. bu tarak kafalı japon askerleri nasıl iş yapıyor böyle :-)
   
  ka_za bunu beğendi.
 14. Demek ki genel bir sorun... 4.3 güncellemesini bekleyin derim :/
   
  ultra-cengo24 bunu beğendi.
 15. kardaşlıklar el feneri uygulaması lazım
   
Yüklüyor...
21/11/2018 - 10:34