xperia ray telefonum en ağırından bir brick olayı ile karşı karşıya, öneri talep ediyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
join_23

join_23

Üye
    Konu Sahibi
xperia ray telefonum en ağırından bir brick olayı ile karşı karşıya, öneri talep ediyorum
merhaba arkadaşlar.. en iyisi olayı baştan sona anlatmak.. geçen gece telefonuma flashtool yardımı ile orijinal ROM attım, aslında buna downgrade yaptım da diyebilirim. ana bant sürümü sonu .62 olanlara root yapılamayacağını forumda okudum, ben de ona uyarak sonu .42 olana downgrade yaptım. işlem tamam, yükledim, root yaptım, aynı programla root yaptım, o da tamam.. sonra OTA üzerinden .62'ye güncelledim. tabii bunu bootloader kilidinin kapalı olduğundan emin olduktan sonra yaptım. telefon kapandı ve şimdiye kadar hiç açılmadı.. brick olma ihtimali üzerine flashtool ile tekrar rom yüklemeyi denedim yüklendi ama olmadı, en başta telefon tepki veriyordu, led lambaları yanıyordu ama açılmıyordu. sonra başka bir yerde s1 tool adında başka bir program ile anlatılan bir yöntemle yaptım.. yaptığım son işlemden sonra artık telefon hiç tepki vermemeye başladı.. ne led ne pc bağlantısı, hiçbir şey yok.. denemediğim yol kalmadı diyebilirim, bizim forum başta olmak üzere türk yabancı bir dolu foruma baktım.. bir ara xda sitesinde bootloader silinmesi diye bir şey okudum böyle bir şey var mıdır? telefonuma sağlım bir tamirci yolu mu görünmüştür? zayıf bir ihtimalde olsa benim yapabileceğim alternatif bir yol var mıdır? yoksa en kötü ihtimal olan telefonum ölmüş müdür? yardımlarınıza minnettar kalırım..

MANOWAR16

Üye
arkadaşım telefonda hiç hareket yoksa power a basınca titreme falan brick olmuş. JTAG yöntemiyle açılıyor İstanbul izmir konya gibi illerde yapanlar var. Ben izmire yolladımbügün geldi.OTA yoluyla güncelleme buldu yaptım tekrar gitti meğersem kilidi açık telefonlara OTA yoluyla veya sony nin pc suityle güncelleme yapınca brick oluyormuş.120tl tutmuştu ALLAHtan 2. ye para almıcak. Benim telefon yurtdışı olduğu için sim kilit felan vardı o yüzden biraz pahalıya mal oldu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...