xPeria P Kullananlar Yardımcı Olabilir Mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bold_9700

bold_9700

Üye
    Konu Sahibi
xPeria P Kullananlar Yardımcı Olabilir Mi?
Merhaba arkadaşlar yeni bir android telefon almak istiyorum uzuunca süren araştırmalarım sonucu xPeria P'de karar kıldım ne dersiniz almalı mıyım ? Pişman olur muyum ? Uzunca bir süre (3-4 yıl) kullanmak istiyorum çünkü. Yardımlarınızı bekliyorum...

XperiaArcS

XperiaArcS

Üye
Olmazsın heralde

Xelord

Xelord

Üye
4yıl uzun bir süre, şöyle düşün bir bilgisayar aldın zamanla daha yavaşlar, hep böyledir yani. Ben hiç bir akıllı 4yıl gideceğini düşünmüyorum 2yi 3ü görür. 4ü görür de performans düşer diye düşünüyorum. Ya da şöyle diyim: teknoloji çok acaip hızlı gelişen bir şey 3yıl sonra o telefon sana dandik görünmeye başlar. Telefon yine iyidir de, zamana değil de teknolojinin hızına yenik düşmüş olabilir :) Çok acaip cümleler kurdum değil mi? :P

Neyse öyle dandik bir telefon değil bence, gayet iyi bir telefon tek eksiği hafıza kartı girişi olmaması diye düşünüyorm. İşini de görür, pişman olacağını sanmam :)

bold_9700

bold_9700

Üye
    Konu Sahibi
teşekkür ediyorum 4 görmese de olur 3 yıl götürsün de beni sonrasına bakarım :) hafıza kartı olayı da pek canımı sıkmaz heralde sonuçta 13gb kullanıcıya ayrılmış ve 50 gb bulut teknolojisi denen bişey var yani 50 gb olmasa bile 13gb rahat yeter diye düşünüyorum

Xelord

Xelord

Üye
Dediğim gibi güzel telefon bence ama ben xperia Z'yi bekliyorum :ehe :ehe
Xperia P kullanan birileri de yorum yapsa daha güzel olur tabi :)

mardok

mardok

Üye
pm'e gel tüm sorularını cevaplayacağım 1 hafta önce aldım almadan önce konu açtım kimse yardım etmedi bana ama ben yardım etmek istiyorum

sekil_27

sekil_27

Üye
merhaba arkadaşlar yeni bir android telefon almak istiyorum uzuunca süren araştırmalarım sonucu xperia p'de karar kıldım ne dersiniz almalı mıyım ? Pişman olur muyum ? Uzunca bir süre (3-4 yıl) kullanmak istiyorum çünkü. Yardımlarınızı bekliyorum...

arkadasim batarya sorun olur, en buyuk sorunu bataryanin ufak olmasi;resmen bu modellerde iflas etmis pazarlama taktikleriii;

taylan08

Üye
13 gb sana yetmez zamanla goreceksin

aykutaktas_1989

Üye
p kullaniyorum tavsiye ederim pil bir gunu cikartiyor hafiza yeterli kamereman degilsin herhalde 24 saat video kaydi yapmazsin arada bi bilgisayara aktarirsin video ve resimleri sikinti olmaz performans olarak gayet iyi gorunumlu ayrica

Xelord

Xelord

Üye
p kullaniyorum tavsiye ederim pil bir gunu cikartiyor hafiza yeterli kamereman degilsin herhalde 24 saat video kaydi yapmazsin arada bi bilgisayara aktarirsin video ve resimleri sikinti olmaz performans olarak gayet iyi gorunumlu ayrica

Mesele kamera değil sadece, oyunu var filmi var. Ama 13gbda az değil bence idare edecektir. Oynar silersin. İzler silersin arşiv mi yapcan pcne at :) Xperia ray dahili hafıza hiç yok (400mb bişi) 16gb hafıza kartı almıştm, iş görüyor, sorun olmuyor, Ha daha çok olsa daha iyi olur tabi, daha rahat olursun.

ugur1000

ugur1000

Üye
Mesele kamera değil sadece, oyunu var filmi var. Ama 13gbda az değil bence idare edecektir. Oynar silersin. İzler silersin arşiv mi yapcan pcne at :) Xperia ray dahili hafıza hiç yok (400mb bişi) 16gb hafıza kartı almıştm, iş görüyor, sorun olmuyor, Ha daha çok olsa daha iyi olur tabi, daha rahat olursun.
p kullamıyorum ama tipo kullanıyorum fakat samimi söyliyim 4 gb dahili hafıza bile bana yetiyordu tek sorun shadow gun falan indirince kart aldım toplasan kartla beraber 6 gb geçmemiştir ki sıkıştırmadan kartada uygulama yedeklemesi alıyorum hafıza sorunu çekmessin
batarya 1300 mah galiba sorun değil bence bir gün akşamı çıkarsın yeter bence çünkü sony ler çok hızlı şarj oluyor benim Xperia tipo 30 dakikada %70 e ulaşıyor
işlemcisi iyidir oyun kasmaz çünkü xperia tiponun ekran kartı ve işlemci p den daha kötü ona rağmen oyunlar kasmıyor (dead trigger , shadowgun KASMIYOR !! android in ağır oyunlarından ikisi)
tek sorun batarya değişmiyor ondada teknoloji gelişti önceden 500 döngüde bozuluyorken bataryaların ömrü 1000 döngüye çıktı bozulursada arka kapak zor çıkmıyo galiba lehimli değil batarya 40 tl ye batarya alır 5 tl ye telefoncuya değiştirirsin :) illa p kullanmak gerekmiyor eğer kart girişi istiyorsanda xperia sola alabilirsin kamera dan başka eksisi yok hatta sola ya kart da takılıyor ;)

- - - Eklendi - - -

dediğim gibi p kullanmak gerekmiyor önemli olan diğer bilgiler

Xelord

Xelord

Üye
Sola jb almayacak. P jb alacak.
Bir de dead triggerı highta oynayamıyorsun heralde tipoda ?

XperiaArcS

XperiaArcS

Üye
Bir de, 50gb bulut alanına güvenme, onu kullanabilmen için internete ihtiyacın var. Mesela fotoğrafları oraya attın, her fotoğrafı açışında internet paketinden o fotoğrafın boyutu kadar gider.

ugur1000

ugur1000

Üye
Sola jb almayacak. P jb alacak.
Bir de dead triggerı highta oynayamıyorsun heralde tipoda ?

şaka yapmıyosun heralde oynayabiliyorum :) tek sorun bölüm seçiminde arkaplan kayık çıkıyor
karşılaştırma amacıyla dedim tipo almassın heralde dedim ki p güçlü yani :)
haklısın zaten pek ark yok aralarında lakin jb gelcek diye sevinme lime pie 5.0 gelirse almaz büyük ihtimalle jb de kalır solayada ics verir sony haklı ama çünkü ics bile 512 ramda zorlanıyor jb kaldırmaz ama xperia p güzel sevdim belleğide yeter heralde :) kamerasıda iyi p nin auto focus falan var radyasyonuda az 0.78 ama pek takılma günde 5 saat kulağında konuşmassan sorun olmaz
bi anlaşma yapalım sen bu p yi al bana ver ben tipo yu sana veriyim ha :D hem şarjıda iyi gidiyor ne dersin :D tabi bi şakaydı ama bütçem çok olsaydı p alırdım

Xelord

Xelord

Üye
şaka yapmıyosun heralde oynayabiliyorum :) tek sorun bölüm seçiminde arkaplan kayık çıkıyor
karşılaştırma amacıyla dedim tipo almassın heralde dedim ki p güçlü yani :)
haklısın zaten pek ark yok aralarında lakin jb gelcek diye sevinme lime pie 5.0 gelirse almaz büyük ihtimalle jb de kalır solayada ics verir sony haklı ama çünkü ics bile 512 ramda zorlanıyor jb kaldırmaz ama xperia p güzel sevdim belleğide yeter heralde :) kamerasıda iyi p nin auto focus falan var radyasyonuda az 0.78 ama pek takılma günde 5 saat kulağında konuşmassan sorun olmaz
bi anlaşma yapalım sen bu p yi al bana ver ben tipo yu sana veriyim ha :D hem şarjıda iyi gidiyor ne dersin :D tabi bi şakaydı ama bütçem çok olsaydı p alırdım

Kardeş, sen çok yanlış anlamışsın. Konunun başına bir daha bak. ben telefon almıyorum ki senin gibi alacak arkadasa yorum yaoan biriyim. Jbde gayet iyi 5i almaz ama digerleri ics de kaldı. İcsde kalmaktak cok daha iyidir. Rayde dead trigger highta kasıyordu da daha dogrusu oyundan atıyordu ondan sordum.

ugur1000

ugur1000

Üye
Kardeş, sen çok yanlış anlamışsın. Konunun başına bir daha bak. ben telefon almıyorum ki senin gibi alacak arkadasa yorum yaoan biriyim. Jbde gayet iyi 5i almaz ama digerleri ics de kaldı. İcsde kalmaktak cok daha iyidir. Rayde dead trigger highta kasıyordu da daha dogrusu oyundan atıyordu ondan sordum.
ben zaten konuyu açana dedim :D
ama senin yazdğını görünce alıntı yapayım dedim :artist:

- - - Eklendi - - -

hmm seriyi tamamladımda bi deadzonu oynayamadım oyunda görüntü kayık olrak çıkıyor tıpkı dead trigger da bölüm seçme ekranı gibi sence nasıl çözebilirim ayrıca senin oyundan atma sorunu ram kaynaklı olabilir belki bendede arkada müzik açınca aynısı oluyor görüntü ayarı high da olunca daha yüksek kaliteli grafik olduğu için ram e yüklenen boyut yüksek oluyor

Xelord

Xelord

Üye
bilemiyorum ki farklı apk ile denedin mi ? Aynen ram yetmiyor.

ugur1000

ugur1000

Üye
marketteki apk denedim donanım olarak kaldırıyor kasma yok ama görüntü kayıyor adamı öldürdüğümü üstteki xp yazısından anlıyorum :) bi çözümü olmalı chainfire kurulu oda işe yaramadı başka gpu ile ilgili program varmı ?

Xelord

Xelord

Üye
marketteki apk denedim donanım olarak kaldırıyor kasma yok ama görüntü kayıyor adamı öldürdüğümü üstteki xp yazısından anlıyorum :) bi çözümü olmalı chainfire kurulu oda işe yaramadı başka gpu ile ilgili program varmı ?

Maalasef ben bilmiyorum. Ben olsam : "görüntü kayıyorsa bozuktur demek ki telle uyumlu degil hangi programla cözcem ki? " der silerdim. Ya da Netten bak youtubedan filan o oyunu oynayan tipo var mı? Varsa sorun sendedir demek ki çözümü de vardır. Apkmaniadan filan bak, tekrar kur.

ugur1000

ugur1000

Üye
Maalasef ben bilmiyorum. Ben olsam : "görüntü kayıyorsa bozuktur demek ki telle uyumlu degil hangi programla cözcem ki? " der silerdim. Ya da Netten bak youtubedan filan o oyunu oynayan tipo var mı? Varsa sorun sendedir demek ki çözümü de vardır. Apkmaniadan filan bak, tekrar kur.

görmedim :D ama ilki başarmak gerek ve 100 mb kotaya mal oldu silermiyim çalışmassada yazın tablete atar onda oynarım kesin çalışır onda ;)

bi ara cyanogen mod kurucam belki çalışır tabi telekominikasyonun bişe bişe başkabnlığının korumasından geçip freexperianın sitesine girersem kurucam :bud:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt