Xperia ion jelly bean ne zaman

 • 25 Mart 2013
 • 3707 Okunma
 • 16 Cevap

 1. Arkadaşlar son değişikliklere göre iona ne zaman güncelleme geliyo haberiniz var mı bizim forumlarda bulamadım ingilizcem iyi değil
   


  Yazan: emin_uslu
 2. la jb nim yılı gelicek yakindir cikmasi
   
 3. jelly bean iona nisan ortalarına doğru gelir büyük ihtimal
   
 4. geliyor gelmiyor bi türlü yetişmedi bu jb arkadas yolda suikastemi ugradı anlamadım gitti
   
 5. nisan bitti hala gelecek şaka gibi ya yeni aldığımdan root etmek te istemiyorum ama şarj sorunu adamı öldürüyo inşallah düzeltirler jelly beanda
   
 6. Evet Xperia ion a mart ayının sonunda veya hemen sonrasında jelly bean e kavuşacak, sanıyorum. Yani Xperia serisinin içinde en son güncelleme alacak telefon ion olacak sanırım.
   
 7. Mayıstayız dikkat ettin mi?
   
 8. Bu ayın sonu muhtemelen s falan ile birlikte alir.
   
 9. Geçtiğimiz ay yaptığı duyuru ile Xperia serisine ait birçok modeline Android Jelly Bean güncellemesi sunacağını açıklayan Sony, bu işleme ilk olarak Xperia P, Xperia Go ve Xperia E dual ile başlamıştı.
  Sadece bu 3 cihaz ile başlayan güncelleme serisinde diğer cihazlar için Mayıs ayı sonunda başlayarak dağıtım yapılacağını belirten Sony, bu konuyla igili olarak başka bir açıklama yapmış değil ancak XDA-Developer üyesi DoomLoRD Sony Xperia Ion (LT28i) için Android 4.1.2'yi sunan 6.2.B.0.203 yazılım güncellemesini sızdırdı.
  Xperia Ion kullanıcıları, DooMLorRD'un yayınladığı yazılım güncellemesi ile kolaylıkla kendi cihazlarını Android 4.1.1 Jelly Bean'e güncelleyebilirler.
   
 10. merhaba acaba bu romu yükleyebilmek için root gerekiyor mı? Teşekkür ederim.İyi çalışmalar.
   
 11. Yok, zaten orijinal sonynin dağıtacağı bir rom olacağından gerekmez.

  XDAda paylaşılan romları diyorsan eğer, custom rom (geliştiricilerin yaptığı romlar) için gerekir.
   

 12. Telefonu yeni aldım.Bir iki ay oldu custom romlardan yüklersem garanti dışı kalır mı?
  Teşekkür ederim.İyi çalışmalar.
   
 13. Aslında yabancı forumlarda garanti dışı kalır deniyor. Ama demin şöyle şeyler okudum: Garanti donanımla ilgilidir ve yazılımı kapsamaz, yani sen istediğin kadar değiştir garantin gitmez ama yazılımı bozduğun için de düzeltmek zorunda değiller sen bozmuşsun diyorlar.
  Bir sitede başka bir şey okudum adamın birinin başına gelmiş: Telefonu rootluymuş ve cm7 yüklüymüş sonra anakartı mı ne yakmış garantiye vermiş hiç bir şey dememişler anakartı ücretsiz değiştirmişler ve orijinal rom kurup göndermişler.

  Bu işler biraz şüpheli ve tartışılır hep. Risk yani. Büyük ihtimalle telefonun başına bir iş gelmez (brick filan gibi) Sen de mesela bir yerinde bir hata oldu tekrar bootloaderı kapatıp orijinal romu atıp öyle verirsin garantiye işin sağlam olur. Ama diyelim ki sen rom yüklerken brick oldu tel. Ve açamıyorsun garantiye götürdüğünde adama derler: 'hacı bunu sen bozmuşsun diye' Bu benim düşüncem bir rom yüklemek 5dk max 10dk olsun hadi. Adam sen bunu önceden rootlamış mısın? Bootloaderı mı açmışsın neler yapmışsın bakmaz bile orijinal romu yükler 5dk bitti gönderir. Bu benim tahminim. Ne yazık ki kesin bir şey söyleyemiyorum. Ben de ilk aldığım da garantinin bitmesini bekliyecem demiştim. 3-4 ay anca sabrettim heralde :D

  Ha bir de garanti dışı deniyor ama daha hiç duymadım adam tele bir şeyler yapmış gitmiş vermiş garantiye, kabul etmemişler. Gibi bir olay duymadım. Ama risktir yani bir yerde denen diğerini tutmuyor.
   

 14. Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.İyi çalışmalar dilerim.
   
 15. hadi sony başarabilirsin 6.2.B.0.204 ten sonra da 6.2.B.0.211 çıktı. :'(
   
 16. sonunda
   
 17. geldi update service proğramını indir ordan devamet telefonu yedeklemeyide unutma
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
24/01/2019 - 05:15