Xperia Arc S Klavye Sorunu

 • 3 Ekim 2012
 • 4225 Okunma
 • 10 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Dikey klavyeyi kullanırken, a tuşunun ekrana yakın tarafına dokunduğumda tuş önizlemesinde a olarak gösterse bile ekrana q olarak yazıyor. Bu sorunu yaşayan ya da çözümünü bilen var mı?

  Eğer bu bir ürün defosu ise değişim yapma hakkım var mıdır?
   


  Yazan: XperiaArcS
 2. :D telefon defolu bence yanlıslıkla ekrana dokunuyor olmayasın.Elin çok ufak bile deyse ısı temasından dolayı o harfi yazar en son
   
 3. Ama önizleme olarak en son a harfini gösteriyor ekranda q yazıyor.. Ve diğer harflerde böyle bir sorun yok, eğer telefon defolu ise direk değişim yapabilir miyim yoksa telefonu açıp bakacaklar mı, 1 haftalık telefonu açtırmak istemiyorum açılınca bütün orijinalliği gidiyor.
   
 4. farklı klavye programları yüklemeyi dene.
   
 5. Güzel çözüm teşekkürler :)

  ____________________________________

  Yine de telefon değişimi ile ilgili fikirlerinizi bekliyorum
   
 6. Telefon değişimi yapcaklarını zannetmıyorum...
   
 7. Aynen büyük bir sorun gibi durmuyor. Farklı klavyelerle dene aynı sorunu verecek mi bir bak. Ayarlar>Uygulamalar> XperiaKlavye gibi bir şey olacak ona gelip veriyi temizle seçeneğine tıkla belki düzelir.
   
 8. Bunu denedim düzelmiyor, SwiftKey 3 ile denedim sorun yok, telefonun klavyesine dönünce sorun var.
  Bugün Teleservice'ye bıraktım telefonu ama güvenmiyorum, içimde kuşku kaldı.. Telefonun içinin açılmasını istemiyorum çünkü. Yarın sabah gidip geri alıcam.
  Kendim yazılım güncellemeyi düşünüyorum, sorun büyük ihtimal ile yazılımsal çünkü. Ama 4.0.4 e geçmeli miyim, geçmemeli miyim o konuda da düşüncelerim var :)
   
 9. Keşke hiç bırakmasaydın telefonu. Bence 4.0.4ü yükle, ben beğeniyorum açıkcası, ben de kasmıyor gbden çok daha iyi. Ama ortalık kötü yorumlarla dolu... Bana sorarsan geç 4.0.4e beğenmezsen tekrar 2,3,4e dönersin flashtool ile. Sorununda yeni rom yüklediğinde düzelecektir, büyük ihtimalle.
   
 10. sabah geri aldım telefonu, işte o kötü yorumlar aklımı karıştırıyor. Flashtool olayını Biraz daha açabilir misin :)
   
 11. kardeşim, telefondan yazıyorum. Burdan anlatamam yani. Ama flashtool kullanımı ayrıntılı olarak forumda anlatılmış. Ben de bir kaç yerde özet gecmistim. Ara bulursun, Basitçe şunu soyliyeyim: aslında pc comp. ile aynı işi yapıyorsun. Çok da nasıl bir iş ilk seferde biraz karmaşık gelebilir. Internetten telefonuna uygun orijinal romu buluyorsun. Flashtool ile yukluyorsun. .d

  - - - Eklendi - - -

  Buraya yazmıştım. Faydalı olur herhalde, harhangi bir şeyde sor anlatabuldigim kadarıyla anlatırım.
  http://www.maxicep.com/sony-ericsso...0-62-to-4-1-b-0-431-a-703886.html#post5326673
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
22/01/2019 - 08:57