Xperia Arc S Klavye Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
XperiaArcS

XperiaArcS

Üye
    Konu Sahibi
Xperia Arc S Klavye Sorunu
Dikey klavyeyi kullanırken, a tuşunun ekrana yakın tarafına dokunduğumda tuş önizlemesinde a olarak gösterse bile ekrana q olarak yazıyor. Bu sorunu yaşayan ya da çözümünü bilen var mı?

Eğer bu bir ürün defosu ise değişim yapma hakkım var mıdır?

hunter41

hunter41

Üye
:D telefon defolu bence yanlıslıkla ekrana dokunuyor olmayasın.Elin çok ufak bile deyse ısı temasından dolayı o harfi yazar en son

XperiaArcS

XperiaArcS

Üye
    Konu Sahibi
Ama önizleme olarak en son a harfini gösteriyor ekranda q yazıyor.. Ve diğer harflerde böyle bir sorun yok, eğer telefon defolu ise direk değişim yapabilir miyim yoksa telefonu açıp bakacaklar mı, 1 haftalık telefonu açtırmak istemiyorum açılınca bütün orijinalliği gidiyor.

alien97

alien97

Üye
farklı klavye programları yüklemeyi dene.

XperiaArcS

XperiaArcS

Üye
    Konu Sahibi
hunter41

hunter41

Üye
Telefon değişimi yapcaklarını zannetmıyorum...

Xelord

Xelord

Üye
Aynen büyük bir sorun gibi durmuyor. Farklı klavyelerle dene aynı sorunu verecek mi bir bak. Ayarlar>Uygulamalar> XperiaKlavye gibi bir şey olacak ona gelip veriyi temizle seçeneğine tıkla belki düzelir.

XperiaArcS

XperiaArcS

Üye
    Konu Sahibi
Aynen büyük bir sorun gibi durmuyor. Farklı klavyelerle dene aynı sorunu verecek mi bir bak. Ayarlar>Uygulamalar> XperiaKlavye gibi bir şey olacak ona gelip veriyi temizle seçeneğine tıkla belki düzelir.

Bunu denedim düzelmiyor, SwiftKey 3 ile denedim sorun yok, telefonun klavyesine dönünce sorun var.
Bugün Teleservice'ye bıraktım telefonu ama güvenmiyorum, içimde kuşku kaldı.. Telefonun içinin açılmasını istemiyorum çünkü. Yarın sabah gidip geri alıcam.
Kendim yazılım güncellemeyi düşünüyorum, sorun büyük ihtimal ile yazılımsal çünkü. Ama 4.0.4 e geçmeli miyim, geçmemeli miyim o konuda da düşüncelerim var :)

Xelord

Xelord

Üye
Keşke hiç bırakmasaydın telefonu. Bence 4.0.4ü yükle, ben beğeniyorum açıkcası, ben de kasmıyor gbden çok daha iyi. Ama ortalık kötü yorumlarla dolu... Bana sorarsan geç 4.0.4e beğenmezsen tekrar 2,3,4e dönersin flashtool ile. Sorununda yeni rom yüklediğinde düzelecektir, büyük ihtimalle.

XperiaArcS

XperiaArcS

Üye
    Konu Sahibi
sabah geri aldım telefonu, işte o kötü yorumlar aklımı karıştırıyor. Flashtool olayını Biraz daha açabilir misin :)

Xelord

Xelord

Üye
kardeşim, telefondan yazıyorum. Burdan anlatamam yani. Ama flashtool kullanımı ayrıntılı olarak forumda anlatılmış. Ben de bir kaç yerde özet gecmistim. Ara bulursun, Basitçe şunu soyliyeyim: aslında pc comp. ile aynı işi yapıyorsun. Çok da nasıl bir iş ilk seferde biraz karmaşık gelebilir. Internetten telefonuna uygun orijinal romu buluyorsun. Flashtool ile yukluyorsun. .d

- - - Eklendi - - -

Buraya yazmıştım. Faydalı olur herhalde, harhangi bir şeyde sor anlatabuldigim kadarıyla anlatırım.
http://www.maxicep.com/sony-ericsso...0-62-to-4-1-b-0-431-a-703886.html#post5326673

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...