xperia arc s hafıza kartına taşıma sorunu?

Sponsorlu Bağlantılar

xPaSHax

xPaSHax

Üye
    Konu Sahibi
xperia arc s hafıza kartına taşıma sorunu?
selam arkadaslar dün sıfır arc s aldım ılk defa sony kullanıyorum samsung kullanmıstım daha once kolayca rom atabılıyodum root yapabılıyodum ama bu cıhazda bır turlu yapamadım oldukca zor sanırım dün 3 saat arastırdım bayagı kafam karıstı cok karısık geldı ıslemler neyı yuklesem telefon hafızasına atıyor hafızası zaten yeterlı degıl androit 4.0.4 güncelledim bunun bir formülü varmı acaba root yaparsan herseyı hafıza kartına atabılırsın dıye duydum yada rom atarsan bı turlu yapamadım bılgısı olan varmı acaba tesekkurler.!

Kurtuluş40

Kurtuluş40

Emekli Yönetici
Flashtool ile yapabilirsin bende kullanmistim o km ünal yapmıştım.
Herşeyi tasiyamazsin bazıları taşınır.
Uygulamaya gir taşıyacaklar sd kartta taşı seçeneği belirginse taşı dediniz zaman taşır.

xPaSHax

xPaSHax

Üye
    Konu Sahibi
peki rom kullansam nasıl olur ama benim surume baktıgımda 587 degıl 431 ?

Xelord

Xelord

Üye
Flashtool ile .587yi flaşlayabilirsin çok basit bir işlem. Rom atmak için önce bootloaderı açman gerek.
Flashtool kullanımı: http://www.maxicep.com/android-modi...tool-nasil-kullanilir-ozellikleri-654062.html
Root ise o kadar zor bir şey değil:
Bulunduğun sürüm rootlanmıyor ne yazık ki .431 .587 farketmez 4.0.4 rootlanmıyor. Root kernel ile alakalı olduğundan 4.0.3 kerneli flashlayacaksın flashtool ile sadece kerneli flashlayacaksın ama tüm romu değil.
burda root olayı anlatılmış
bu dosyayı indireceksin.
Runme.bat'e tıkla telefon pcye bağlı olacak tabi. 3-5 kez rest atar. Sonra rootlanmış olur. Bu sırada telefonun kablosunu filan çekme.
Telefonda olması gereken ayarlar:
Ayarlar>Usb hata ayıklaması açık olmalı
Yine Ayarlarda bilinmeyen kaynaklar açık olmalı
Ve bir de ayarlar>usb bağlantı modu>yığın depolama(MSC) olmalı.
-----Ve Root yaparken adb drivers filan kapalı olması lazım. Görev yöneticisi işlemler adb diye bir şey çalışyorsa işlemi sonlardır de.
Sonra tekrar flashtool ile 4.0.4 kernelini flashlayacaksın.

Arc S'i nasıl flaslayacağın anlatılmış ingilizce ama. 4.0.3 kerneli ve roottan sonra tekrar flashlayacağın 4.0.4 kerneli de burda var.

xPaSHax

xPaSHax

Üye
    Konu Sahibi
bılgılendırme ıcın saol arkadasımda bu sekılde olmuyor malesef denedım bunlarıda flashtool u ındırdım dıger dosyaları goremedım eksık sanırım anlatım yada tam degıl :hmmm