XİAOMİ REDMİ NOTE 9 PRO BOOTLOADER KİLİTLİ İMEİ ATABİLİR MİYİM?

Sponsorlu Bağlantılar

korkusuzmaraz

korkusuzmaraz

Üye
    Konu Sahibi
XİAOMİ REDMİ NOTE 9 PRO BOOTLOADER KİLİTLİ İMEİ ATABİLİR MİYİM?
Merhabalar arkadaşlar xiaomi redmi note 9 pro 128 gb telefonumun imeisi kapanmış durumda. İmei kapanmadan maalesef bootloader kilitini açmadım. Hepinizin de bildiği üzere imei bootloader kilitinin açık olması gerekiyor ve de bootloader kilitini açam içinse telefonda mobil veri bağlantısı gerekiyor.

İnternette biraz araştırdım. Biraz daha eski model xiaomi telefonlarda note 8, note 9 falan telefonlarda bootloader açılmadan imei atılabiliyor veya chimera benzeri programlar ile beraber bootloader kiliti açılabiliyor. Hepsinin ortak özelliği işlemcilerinin mtk mediatek olması. Note 9 pronun işlemcisi ise qualcomm snapdragon bundan ötürü benzer işlemler olmuyormuş note 9 proda En azından internetten araştırmalarımdan bunu öğrendim. Hatta yabancı forumlara bile baktım forum xda, reddit falan ama yine de bu konuyla ilgili birşey bulamadım.

Değerli maxicep forum sakinleri bu konuyla alakalı bilgisi olan varsa lütfen yardım etsin. Şu an oldukça müşkül durumdayım. Ne yapacağımı bilmiyorum.

higlift

higlift

Üye
bildiğim kadarı ile mediatek işlemcilere bootloader, root vb işlemler çok daha kolay oluyor, ancak snapdragon yada eynox gibi sistemler sıkıntı olabliyor, bende bu işlerden anlayan bir servise götürmende fayda var, burdan ıme atma yasal olmadığı için doğrudan işlemi anlatmaları uygun olmaz sanırım,

korkusuzmaraz

korkusuzmaraz

Üye
    Konu Sahibi
bildiğim kadarı ile mediatek işlemcilere bootloader, root vb işlemler çok daha kolay oluyor, ancak snapdragon yada eynox gibi sistemler sıkıntı olabliyor, bende bu işlerden anlayan bir servise götürmende fayda var, burdan ıme atma yasal olmadığı için doğrudan işlemi anlatmaları uygun olmaz sanırım,
Evet ben de bu qualcomm işlemcili telefonlarda bu tip işlemlerin zor olduğunu okumuştum. Ama farklı farklı telefonlarda da benzer özellikler ve qualcomm işlemci olmasına rağmen ilgili işlem yapılabiliyor. Mesela htc one m7, m8, m9 falan gibi. Ve de bu telefonlarda hem s-on, s-off şeklinde bahsedilen security kiliti hem de bootloader kiliti olmasına rağmen ilgili kilitler açılıp imei falan atılabiliyordu.

Ayrıca benim tek istediğim imei sorunumun özülmesi değil ki. Hem bootloader hem imei sorunum var. İkisinden biri çözülse benim işim görülüyor. Bootloader kiliti kalksa geriye sadece imei kalıyor. Onu da çok rahat yapardım.
Mesaj birleştirildi:

arkadaşlar cihazın iki şekilde yapılışı varmış birincisi e devletten pasaport ile imei süresini uzatmak ikincisi telefon kapalıyken telefonun arka pil kapağını açıp telefonu bilgisayara bağlamak ani edl mod. Acaba bu edl mod ile ilgili bilgisi olan var mı?

Son düzenleme:

Üst Alt