Xiaomi Mi 5 sızıntıları ve 6GB RAM akıllı telefon efsanesi

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Xiaomi Mi 5 sızıntıları ve 6GB RAM akıllı telefon efsanesi
Xiaomi’nin yeni amiral gemisi Mi 5 için 6GB RAM’e sahip olacağı iddiaları gelmeye devam ediyor.

Çin merkezli üretici Xiaomi, 24 Şubat tarihinde yeni amiral gemi akıllı telefonu Mi 5 modelini Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtmaya hazırlanıyor. Bir çok akıllı telefon meraklısı, Xiaomi Mi 5’in teknik özelliklerini merak ederken sızan bilgiler her ne kadar ortada olsa da bazı iddiaların sonu gelmiyor.

Son olarak Weibo üzerinde ortaya çıkan bir görselde Xiaomi Mi 5’in 5.2 inç Full HD ekrana, Snapdragon 820 yonga setine, 64GB dahili depolama alanı ve 4GB sistem belleğine sahip olacağı belli olmuştu. Xiaomi Mi 5’in ayrıca USB Type-C bağlantı noktası, NFC chipi ve 2.910 mAh bataryaya sahip olacağı da teyit edilen bilgiler arasında yee alıyordu. Bu haliyle bile akıllı telefon kullanıcılarının dikkatini çekmeyi başaran Xiaomi Mi 5 hakkında farklı iddialar da bulunuyor.

Gelen iddialara göre Xiaomi Mi 5, iki farklı konfigürasyon ve fiyat seçenekleri ile,sunulacak. Buna göre 32GB dahili depolama alanı ve 4GB RAM bulunan Xiaomi Mi 5 modeli 1.999 Yuan (307 dolar) fiyat etiketi ile satışa sunulacağı iddia ediliyor. İddialara göre bir diğer Xiaomi Mi 5 modeli ise 64GB dahili depolama alanı ve 6GB RAM ile 2.499 Yuan (383 dolar) Fiyat etiketi ile gelecek.

Dün internete sızdırılan Xiaomi Mi 5 görselinde ise telefonun 2.1 gHz dört çekirdekli Snapdragon 820 yonga seti, 64GB dahili depolama alanı ve 3GB sistem belleğine sahip olacağı görülüyordu.

Görünüşe bakılırsa 6GB RAM akıllı telefon söylentileri kolay kolay son bulmayacak gibi…

Xiaomi Mi 5 sızıntıları ve 6GB RAM akıllı telefon efsanesi - MaxiCep

Emre

Üye
6 GB RAM :acikagiz:

hikmet366

hikmet366

Üye
Bence oyle bir arayuzde 6 gb ram cok fazla

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Halen diyorum 3 veya max 4 ram yeterli android için nereye kadar ram artacak ki :hmmm

Sarangni

Sarangni

Üye
6 az 12 olması gerekiyordu. :D

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Görende Server Telefonu Mübarek :D

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
6GB RAM daha iyi oyunların açması için yapılan bir şey sadece...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: mcnpl4
3onur5

3onur5

Üye
şu ram olayını neden abartıyorlar bu kadar ya 6 gb olsa ne farkeder telefonda 6 gb ram var kullanılan 5.50 - 5.80 olacak
İnsanların açgözlülüğü...
Benim gibi telefonu %95 civarında kullana bilen biri için bile 2GB RAM-dan sonrası sadece Multitasking ve Virtualization için lazım oluyor... Ama devir "vaktini boşa harcayanlar"-ın devri. Adam telefonuna oyun yüklemiş oynuyor... 6İNÇ TELEFONU ELİNE ALMIŞ OYUN OYNUYOR! O oyunlar oynayıp eğlenin diye yapılmıyor, insanlar reklamlarla para kazanıyor, SİZİN VAKTİNİZİ ÇALARAK para kazanıyorlar, evet, çocuğunuz, arkadaşınız, sevgilinizle geçire bileceğiniz, internetten yeni Kendinyap projelerine baka bileceğiniz, programlama dilleri öğrene bileceğiniz, çalışıp para kazana bileceğiniz vakti ÇALARAK para kazanıyorlar. Şimdi gidip oyununuza devam ede bilirsiniz...

6GB RAM da daha iyi oyunların daha çok vaktinizi çalması için yapılan bir şey sadece

o zaman internetede girme internet ortamı birçok reklamın olduğu ve zaman kaybının olduğu bir yer buraya yazı yazacağına eş dostla vakit geçir dostum ne diyelim

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Edit: Silindi...

Son düzenleme:
yeumyang

yeumyang

Moderator
Bir şirket de şu pil sorununa el atmıyor ram ekran tasarım gibi değişiklikler yapılıyor pil yerinde sayıyor

Seglopsi

Seglopsi

Üye
İnsanların açgözlülüğü...
Benim gibi telefonu %95 civarında kullana bilen biri için bile 2GB RAM-dan sonrası sadece Multitasking ve Virtualization için lazım oluyor... Ama devir "vaktini boşa harcayanlar"-ın devri. Adam telefonuna oyun yüklemiş oynuyor... 6İNÇ TELEFONU ELİNE ALMIŞ OYUN OYNUYOR! O oyunlar oynayıp eğlenin diye yapılmıyor, insanlar reklamlarla para kazanıyor, SİZİN VAKTİNİZİ ÇALARAK para kazanıyorlar, evet, çocuğunuz, arkadaşınız, sevgilinizle geçire bileceğiniz, internetten yeni Kendinyap projelerine baka bileceğiniz, programlama dilleri öğrene bileceğiniz, çalışıp para kazana bileceğiniz vakti ÇALARAK para kazanıyorlar. Şimdi gidip oyununuza devam ede bilirsiniz...

6GB RAM da daha iyi oyunların daha çok vaktinizi çalması için yapılan bir şey sadece

android de hangi multitasking yahu :S
Bir şirket de şu pil sorununa el atmıyor ram ekran tasarım gibi değişiklikler yapılıyor pil yerinde sayıyor

pil için yenilik gerekli ancak şuandaki Lityum piller herşey için yeterli görünüyorlar.

romedon

romedon

Üye
isterse 50 gb ram olsun o android birzaman sonra kasıyor.

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Her android sürümüyle ram kullanımı azalıyor azalmasa bile sistem daha akıcı çalışıyor sistemin içine edenler firmaların o ağır arayüzleri hiç nexus cihazın kastığını gördünüz mü samsung gibi :hmmm

• Beğen
Tepkiler: RetaXter
3onur5

3onur5

Üye
Ben 4 programlama dili biliyor, PC yazılım hatalarının hepsini maks 10 dakikada çözebiliyor, her türlü telefona yazılım ata, yazılımı editleye biliyorum, bunları bilmemin sebebi de internet. Ben kullanamadığım zamanlarda, otobüste, metroda internete giriyor ve yine yeni bir şeyler öğreniyorum, peki sen? :pro:

o oyunları yapanlarda yazılımcılar adamlar ekmek yiyor o reklamlardan ne diye laf yapıyorsun anlamıyorum televizyonda aynı durumda 15 dakika reklam giriyor kimsede kapatıp '' reklam var bir daha bu kanalı izlemem demiyor'' bir de burası forum her türlü tartışmaya açık fakat görgürüszlük seviyesinde olan s.dik yarıştırmaya değil afedersin ama 4 programlama dili bilip 10 dakikada pc yazılım hatalarını çözebilmen bunu anlamana yetmemiş

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Edit: Silindi...

Son düzenleme:
romedon

romedon

Üye
Her android sürümüyle ram kullanımı azalıyor azalmasa bile sistem daha akıcı çalışıyor sistemin içine edenler firmaların o ağır arayüzleri hiç nexus cihazın kastığını gördünüz mü samsung gibi :hmmm
nexus 10 tabletim var kasıyor :) ilk başta iyiydi sonra kasmaya başladı
o oyunları yapanlarda yazılımcılar adamlar ekmek yiyor o reklamlardan ne diye laf yapıyorsun anlamıyorum televizyonda aynı durumda 15 dakika reklam giriyor kimsede kapatıp '' reklam var bir daha bu kanalı izlemem demiyor'' bir de burası forum her türlü tartışmaya açık fakat görgürüszlük seviyesinde olan s.dik yarıştırmaya değil afedersin ama 4 programlama dili bilip 10 dakikada pc yazılım hatalarını çözebilmen bunu anlamana yetmemiş
o olay farklı,Sen sağdan soldan sürekli reklam fırlatırsan olmaz o iş.Enerji koyacaksın.Doldurmak istiyorsan 10 saniye reklam izle diyecksin.Sağdan soldan sürekli reklam çıarktmayacaksın.

3onur5

3onur5

Üye
ZATEN BEN DE O OYUNLARDAN EKMEK YIYENLERDENIM, NEYIN KAFASINI YAŞIYORSUN SEN? Ben yeteneklerimi paraya çeviriyorum, senin gibi IQ seviyesi 50 olan adamla vakit kaybedemem.
:D zeki biri olabilirsin ama beynin kibirinden küçük