X10 CM9.1 by CMX10 V7 (X10 CM9.1 ICS 4.0.4 Romu)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
zızzz

zızzz

Üye
    Konu Sahibi
X10 CM9.1 by CMX10 V7 (X10 CM9.1 ICS 4.0.4 Romu)
Scritch007 nin CM9.1 Romu

FXP CM9.1 den farkları;

Kernel de iyileştirmeler yapılmıştır.

FXP romunun camerası çalışmamaktaydı bu versiyonda o da düzeltilmiştir.

Wifi sorunları düzeltilmiştir ve hızlandılmıştır.

Donanım hızlanmaları yapılmıştır.

Çalışmayan Yapılar;

Video Kaydedici çalışmamaktadır.

Wifi Tether (İnternet Paylaşımı) çalışmamaktadır.

Video çözücüleri çalışmayabilir.

Link;

İndirmek için Binaries başlığının altındaki linke tıkalayınız.

Açılan linkte kerneli (Flaşlamak için) indiriniz.

Sonra aynı yerde en altta Rom yazan yere tıklayıp ( ) indirip sdcarda atınız.

Kerneli Flaşlayıp Romu kurabilirsiniz.

Cihazınızın Rootlu ve BootLoaderının açık olması gerekmektedir.

Not: Herhangi durumdan ötürü cihazınıza gelecek zarardan mesüliyet kabul etmiyorum.

Bazen romu yüklerken
assert(getprop("ro.product.device") == "X10i" || getprop("ro.build.product") == "X10i" ||
getprop("ro.product.device") == "X10a" || getprop("ro.build.product") == "X10a" ||
getprop("ro.product.device") == "es209ra" || getprop("ro.build.product") == "es209ra");
E:Error in /sdcard/cm9-Scritch-v6.zip
(status 7)

Installation aborted.

diye hata alanlar olursa romun arşivini açıp /META-INF/com/google/android/ edit the file updater-script yolundaki dosyayı Notepad++ ile açıp ilk satırı (aşağıdaki) silin ve kaydedin.

assert(getprop("ro.product.device") == "X10i" || getprop("ro.build.product") == "X10i" ||
getprop("ro.product.device") == "X10a" || getprop("ro.build.product") == "X10a" ||
getprop("ro.product.device") == "es209ra" || getprop("ro.build.product") == "es209ra");

Neden Notepad++ kullanmanızı öneriyorum. Çünkü ben diğer windows un Not Defteri ve Wordpad ini kullandım ve Status 6 hatasını verdi bu sefer de en iyisi Notepad++. bu satırı sildikten sonra en başta boşluk bir satır kalıyor onu da sildiğinizden sonraki ilk satıra gelip silerseniz ve hiç boşluk kalmazsa sorunsuz kurulumu yaparsınız.

Şehriyar

Şehriyar

Üye
:tşk:

zızzz

zızzz

Üye
    Konu Sahibi
Rica ederim.

zızzz

zızzz

Üye
    Konu Sahibi
CM9.1 v6 dan CM9.1 by CMX10 7 versiyonuna yükseltilmiştir.

crazy1204

Üye
boatlderi nasıl açaçaz

zızzz

zızzz

Üye
    Konu Sahibi
Flashtool a bağla rootla (Eğer rootlu değilse).Sonra Plugins menüsü var orda Unlock Bootloader diye bir menü daha çıkacak tıklayınca telefonu flaş moda al diye bir plugin menü çıkacak o menü çıktığında usb yi çıkar. Telefonu kapat. Geri tuşuna basılı tutarak usb yi bağla telefonun ledi yeşil olunca ve plugin kapanınca elini çekebilirsin biraz bekle yazıların tamanmen bitmesini bekle işlem tamam olunca usb yi çıkarabilirsin.

Not: Bootloader kilidinin tam bir geri dönüşü yoktur. Root da güncelleme ile geri dönüş yapılabilir ama bootloader da garanti dışı kalma ihtimali var. Kilidi kapatabilirsin yine de güncellemek için.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt