WPH windowsphone store'da yerini aldi!!!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
WPH windowsphone store'da yerini aldi!!!
Bildigimiz uzere windowsphone işletim sisteminin daha once kullandigimiz symbian ve acik kaynak kodlu android işletim sistemine gore kendine has bazi kisitlamalari var. Bluetooth ile dosya gonderme,klasor oluşturma ve bazi tweakler windowsphone işletim sisteminin kisitlamalarina takilan en onemli ozelliklerdi.
Tabi her sistemde oldugu gibi bu engelkeri de aşmanin yollari bulunmuştu fakat cihazin unlock edilmesi şartiyla. Bu konuda en cok emek verenlerin başinda da windowsphonehacker grubu ve grubun etkili geliştiricisi jaxbot vardi.
Daha once de maxicep'te paylaştigimiz bir cok homebrew uygulamasini yapan bu grubun ne zaman windowsphone store'da yerini alacagini merak ederken bugün tesaduf eseri markette gezinirken gordugum bir uygulama beni oldukca heyecanlandirdi. Keep alive isimli bu uygulamanin yapimcisi WPH gozukuyordu. Fake olma ihtimaline karşi bir araştirma yaptim ve gercek oldugunu teyit ettikten sonra bu haberi sizlere vermekten mutluluk duydum. Kisaca aciklarsam daha once paylaşirken ve tanitirken unlock cihaz uyarisi yaptigim uygulamalari yakin zamanda windowsphone store'da gorebiliriz.
Wph ve uygulamalari hakkinda daha fazla bilgiyi bu adresten alabilirsiniz:

• Beğen
Tepkiler: n000k, Cihanî Sultan ve Del Rey

Del Rey

Del Rey

Üye
Haber için teşekkürler :)

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
Sağolasın hünkarım.Yani doğrudan yükleyebiliyorsun.Peki yükledin mi?Yani gelen uygualama ne işe yarıyor?

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Sağolasın hünkarım.Yani doğrudan yükleyebiliyorsun.Peki yükledin mi?Yani gelen uygualama ne işe yarıyor?

yukledim hunkarim. Keep alive diye bir uygulama daha cok telefon kilitliyken batarya tasarrufu ve guvenlikle ilgili arkaplanda calişan bir nevi tweak gibi bir uygulama. Mesela normalde wp sisteminin bir ozelligi olarak wifi baglantisi telefon belli bir sure kilitli kalinca otomatik olarak kesiliyordu tabi bir uygulama veya dosya download ediyorsaniz wifi kesildigi icin paket veriye geciliyor ve dolayisiyla hem daha fazla batarya harciyor hem de veri masraflari artiyordu. Ama bu uygulama sistemi denetleyerek wifinin kapanmasini engelliyor.

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan
Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye

yukledim hunkarim. Keep alive diye bir uygulama daha cok telefon kilitliyken batarya tasarrufu ve guvenlikle ilgili arkaplanda calişan bir nevi tweak gibi bir uygulama. Mesela normalde wp sisteminin bir ozelligi olarak wifi baglantisi telefon belli bir sure kilitli kalinca otomatik olarak kesiliyordu tabi bir uygulama veya dosya download ediyorsaniz wifi kesildigi icin paket veriye geciliyor ve dolayisiyla hem daha fazla batarya harciyor hem de veri masraflari artiyordu. Ama bu uygulama sistemi denetleyerek wifinin kapanmasini engelliyor.

E iyiymiş hünkarım hayırlı olsun.:tebessüm:

crazy_oruc

crazy_oruc

Üye
hayırlısı da. Ben şunu anlamadım internetten uzun süre birşey indirirken de mi wifi kapanıyor kendi kendine :hmmm

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
bazen uzun surekilit ekraninda kalinca wifi kesiliyor tekrar actiginizda sayfayi yenileyince baglaniyor.

n000k

n000k

Üye
iyi habermiş bu!! senin paylaştığın bir kaç programlarından anladığım kadarıyla gerçekten iyi app ler yapıyorlar sanırım.. hadi hayırlısı.. wp li telim olunca, onun için kesenin ğzını açmayı düşünüyorum.. artık store dan bol alışveriş yaparız :)

Tr_SERGEN

Tr_SERGEN

Üye
e hayırlı olsun o zaman wpler gelsede markete girsekte uygulamayı indirsek

Mazlum Somer

Mazlum Somer

Üye
Dogrudur, Bende Film Indirdigimde Hep Ekrana Basiyordum Isik Sonmesin Diye .. :)

Tesekkurler .. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt