wp8'e özel lokasyon bazlı yeni bir oyun:GREED CİTY

Konu Sahibi
wp8'e özel lokasyon bazlı yeni bir oyun:GREED CİTY

Sadece wp8 cihazlara özel olarak hazırlanan lokasyon bazlı GREED CİTY oyunu windows phone magazasındaki yerini aldı.

Oyun bir nevi monopoly oyununu gercek dunya haritasi uzerindeki simülasyonu gibi görünüyor. Bunda da amac emlak kralı olmak.

Oyun henuz cok yeni ve ucretsiz. Oyunun yakin zamanda yeni özellikler ve işlevlerle geliltirilecegi de aciklanmiş. Bence yükleyip takip etmekte fayda var.

Oyunun ücrdtsiz ve reklamsız sürümünü indirebilirsiniz.

Tepkiler: Ediz Yiğit ve nanotex

m542tf

Üye
Tùrkçe dil desteği varmı?

Teşekkürler.yukleyıp kaldırdım..
Yok..kolay kolay gelmez

karaelci

Üye
Nickim Musti. Deneyelim bakalım :-)

karaelci

Üye
Merhaba arkadaşlar,

Sitede Greed City oyunu oynayan bir tek ben varım sanırım Oyun yukarıda anlatıldığı gibi lokasyon bazlı, gezdiğiniz ya da yakınınızda bulunan yerlere Facebook' taki "Yer Bildirimi" mantığıyla kendinizi işaretlemekten ibaret. Fakat bundan da öte, oyun dünya genelinde geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmış durumda. Amerika' da 1.800 ü aşkın mekan bulunuyor. Türkiye' de ise henüz 40 civarında.

Oyun temel olarak Monopoly mantığıyla işletme (Restoran, Cafe, Okul, Gece klübü vs.) açarak müşterilerin işletmenizi ziyaret etmesine dayalı. Her ziyaret eden müşteri bu ziyaretinden işletmenin derecesine göre 1 ile 7 arasında bir puan alıyor ve bu puanlarla kendisine bir işletme açabiliyor. Asıl önemli olan ise işletmeleri ziyaret eden her müşteri o işletmenin dünya klasmanındaki değerini artırıyor.

Oyundaki son güncelleme ile Üniversite-Kolej gibi eğitim kurumları da eklenmiş durumda. Vakit kaybetmeden İstanbul ve Marmara üniversitelerini ekledim Şu an dünya genelinde 2.sırada yer alıyorlar. Tabi bu sırayı koruyabilmeleri için oyuncuların "Check-in" yapması ve o mekanın değerini yükseltmesi gerekiyor. Açtığınız işletmelere ne kadar çok müşteri gelirse satarken o kadar kâr elde ediyorsunuz. Bu puanlarla yeni işletmeler açabiliyorsunuz.

Oyunu oynayan herkes harita üzerinden ülkeleri ziyaret ediyor, hatta sizin açtığınız mekanları satın alıp kendileri yeni işletmeler açabiliyor. Oyunun kurucularından olan SniperED007 (yukarıdaki görüntülerde yer alan arkadaş) yeni güncellemeler yapmadan önce evimin yakınlarında açtığım bir mekanda denemeler yapıyor. Benim için büyük bir keyif gerçekten Kendisiyle feedback kısmından mailleşiyoruz, taleplerimi de dikkate alıyor sağolsun

Sanal bir oyun da olsa, insanların ülkemizin dikkatini çekmesini sağlamayı seviyorum sanırım . Telefonda çok az yer kaplayan bu oyunu herkese şiddetle tavsiye ediyorum. En azından arada bir girip, etrafınızda bulunan mekanları keşfetmek için bile oynanabilir.

Bu gun açtım time traveler jala tam amacıno çözemedim oyunun aça bakıom arada nick timetraveler

arkone

Üye

Merhaba mustafa baya aktifsin oyunda gördügüm kadarıyla bize diamont ve credits sistemini ayrıyetten işletmelerdeki item konusunu acıklarsanız cok sevinirim oyunda sizi takip ediyorum hep ama credits yükseltmek zor galiba ? ince detaylarını sölersiniz türkiyemizi ilk sıralara cıkartabiliriz bence

karaelci

Üye
Merhabalar, yaşımın hafif ilerlediğinden olsa gerek Temple Run tarzı oyunlar beni fazla heyecanlandırıyor O yüzden biraz daha zekaya yönelik durağan oyunlar oynamaya başladım. Greed City' de tam simsar zekası isteyen bir oyun.

Oyun gerçek dünya haritası üzerinde sanal işletmeler açıp, bu işletmeleri ziyaret eden müşterilerle ve işyeri alıp-satmakla dönüyor diyebiliriz. Oyuna ilk girdiğinizde yanılmıyorsam 5 elmasınız, 100 tane de krediniz bulunuyor. Son gelen güncelleme ile 1.seviye bir işyeri açmak için 1 elmas ve 10 krediye ihtiyacınız var. İşyerini açar açmaz "Stock" kısmından 10 kredi karşılığında kredi satın alıyorsunuz. Bu sizin dükkanızdaki stok durumunu ifade ediyor. İşletmenize gelen her müşteri bu stoktan tüketiyor. Her eksilen stok sizin toplam malvarlığınızdan 1 puan düşürüyor fakat işyerinin dünya çapında değerini artırıyor. Yani zarardan çok kar elde ediyorsunuz. Bunun faydasını satarken görebiliyorsunuz. Kendi açtığınız işletmeyi ziyaret etmek hem stoktan düşürüp hem de size bir puan kazandırıyor fakat bu işyerinin değerini etkilemiyor. O yüzden size tavsiyem evinizin/işyerinizin yakınlarında açtığınız bir işletmeyi bir başkası satın alırsa sakın geri almayın. Onun stoğundan düşeceği gibi size +2 puan kazandırmaya başlayacaktır.

İşyeri açmaktaki ipucu, insanların yoğun olduğu, sık ziyaret ettiği yerleri tercih etmek. Böylelikle müşteri sayınızı artırabilirsiniz. Dünya üzerinde istediğiniz yere işletme açabiliyorsunuz. O yüzden bildiğiniz gözde mekanlar varsa buraları tercih etmek sizin yararınıza olur.

Oyunda başarıya ulaşmanın tek yolu öncelikle sık sık oyunu ziyaret edip etrafınızdaki mekanlara göz gezdirmek. Yakınlarınızda bir yer varsa bu hem size hem de o işletmenin dünya klasmanındaki değerini artırıyor. Her 200 check-in yaptığınızda 1 elmas kazanıyorsunuz. O yüzden sık sık girip etrafınızda ne var ne yok diye bakmakta fayda var. Yeni güncelleme ile üniversiteler de eklendi ve her ziyaret size 7 puan kazandırıyor. Etrafta kendi işletmeleriniz yerine bu tür mekanları tercih etmek sizin yararınıza olacaktır.

Başkasının açtığı bir işletmeyi satın almak isterseniz, almadan önce işletmenin kaç günlük olduğuna, ve kaç kez check-in yapıldığına bakın. 2 günlük bir işletmeye 10 kez check-in yapılmışsa burası iyidir, kaçırmayın Bunun yanı sıra müşterilerine de bakın, bir müşteri devamlı o işletmeyi ziyaret ediyorsa muhtemelen evine veya işyerine yakındır ve oyunu bırakmadığı sürece orayı ziyaret edecektir. Bu da düzenli müşteri anlamına gelir. İşletmeyi satarken her ziyaretten elde ettiğiniz kârı üstüne ekleyip gelir elde ediyorsunuz.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, kafanıza takılan birşey olursa yardımcı olmaya çalışırım. Herkese iyi oyunlar diliyorum.

Tepkiler: arkone

arkone

Üye

çok teşekkür ederim güzel ve ince bir dille anlatmışsınız herşeyi ama tek bir sorum daha olucak check in yaparken çok uzak yada benzeri bir uyarı veriyor gunluk check in sınırı ne kadar ve buna benzer konularda'da bir bilgi sahibi olmak istiyorum

- - - Eklendi - - -

gerek kalmadı çözdüm dünya sıralamasında 34. sıradayım

karaelci

Üye
Pardon geç gördüm ama halletmişsiniz

Oyunda ilk başlarda GPS konumu biraz hatalıydı. İlk girdiğimde Türkiye' de işyeri olmadığı için Yunanistan' da check-in yapmıştım Ben de şaşırdım ama sonraları düzelttiler. Fakat hala bazen telefonun konumu hızlı belirleyememesinden kaynaklı yerinizi tam algılayamadığı olabiliyor. Bildiğim kadarıyla 5 km etrafınızdaki yerlere check in yapabiliyorsunuz ama dediğim gibi bazen konumu belirleyemeyince 15-20 km uzaktaki bir yerde de bulunabiliyorsunuz.

Bunun için de küçük bir ipucu vereyim, oyunu açar açmaz check-in kısmına girin. Konum belirlenene kadar çok geniş bir menzildeki mekanlara check-in yapabiliyorsunuz. GPS yerinizi tespit edince çember daralıyor