WP8 Ekim sonuna yetişecek mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
WP8 Ekim sonuna yetişecek mi?
Microsoft, Windows Phone 8 işletim sistemini zamanında yetiştirme konusunda sıkıntı yaşıyor olabilir.

Windows 8 ve Windows Phone 8 ile yazılım dünyasında ve mobil dünyada ses getirecek bir çıkış yapmaya hazırlanan Microsoft, iddialara göre mobil kısmı zamanında yetiştirmekte sıkıntı yaşıyor.

The Verge sitesinin kaynaklarına dayandırdığı haberinde Microsoft normalde Ekim ayının ilk haftası WP8 işletim sistemini yayınlamayı düşünürken, bu tarih şimdi 29 Ekim'e kaymış durumda. Bu durumda ilk nesil cihazların piyasaya çıkışı da bir ay gecikebilecek. Microsoft ve Nokia, süreci hızlandırmak için zaman sınırı olmaksızın çalışıyor.

Microsoft pek çok ABD operatörü ile test zamanlarını azaltmak için işbirliği yapmıştı. Ancak test sürecinde yaşanan hatalar ve uyumlu cihazlarda ortaya çıkan problemler, gecikmelere sebep oldu. Örneğin HTC'nin test esnasında zorluklar yaşadığı ve bu yüzden Samsung ve Nokia gibi erken bir dönemde Windows Phone 8 cihazını tanıtamadığı aktarılıyor.

Microsoft, final sürümü henüz yayınlayamadığı için Samsung, Nokia ve HTC'ye işletim sistemini sergilememeleri konusunda talimat verdi. Samsung'un yeni modelinde de statik Windows Phone ekranlarının göze çarptığı ve işletim sisteminin henüz hazır olmadığı belirtiliyor.

Yeni Lumia'ların tanıtımından sonra Nokia'nın modelleri camla kaplayarak işletim sisteminin kullanılmasının önüne geçtiğini ve İngiltere'deki basın mensuplarına da modellerin maketlerini gönderdiği ifade ediliyor.

Yaşanan problemler nedeniyle Ekim olarak planlanan Windows Phone 8 modellerinin çıkışının Kasım ayına kalmasına kesin gözüyle bakılıyor. Nokia cihazlarının 2 Kasım'da piyasaya sürüleceği zaten bir süredir dile getiriliyor. Test işlemleri yeniden etkilenmezse diğer üreticilerin de Kasım ayı içerisinde modellerini satışa sunması bekleniyor.

Alıntı: DH

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR, mesut1979 ve Cihanî Sultan

papakudioflu

papakudioflu

Admin
at&t 2kasim da satişa cikarmayi planliyor. Yetişmeyecegini zannetmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: bulutsuzgece
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
at&t 2kasim da satişa cikarmayi planliyor. Yetişmeyecegini zannetmiyorum.

Ben de yetiştirirler diye düşünüyorum ama hala epeyce eksiği varmış sistemin.
Gerekirse 1-2 hafta geç olsun ama sağlam olsun diyelim.
:hmmm

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
papakudioflu

papakudioflu

Admin

illa ki sonucta benim icin farketmiyor kuzen paskalya tatilinde gelicek o zamana kadar cikar heralde:kop2:

• Beğen
Tepkiler: IVI-Elia ve bulutsuzgece
Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
  • Beğen
15097

15097

Üye
Yetişir niye yetişmesin :) Haber için teşekkür ederim :)

• Beğen

IVI-Elia

Üye
İnşallah yetişir de şu Symbian'dan kurtulurum...

Not:Birkaç ay önce wp'u yerden yere vurupSymbian'ı savunan yine bendim.Ama sonunda doğru yolu buldum.Forever WP

- - - Eklendi - - -

Haklısınsız...

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...