WP Bootloader Unlock, Sistem Dosyaları Düzenleme ve Daha'sı

Sponsorlu Bağlantılar

Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
merhaba bunları yaptım telefon siyah ekranda kaldı hiç tepki vermiyor yardım edermisiniz yukardaki kurtarma yöntemini denedim ama ama olmuyor Windows Device Recovery Tool telefon yok listede Nokia lumuia 520 Windows 8.1 32
Benzeri benim de başıma gelmişti. Telefon ismi listede görünmüyorsa rom dosyasını manuel olarak indirip deneyin. İşe yaraması gerekiyor
ile tekrar ölü modundan uyandırabilirsiniz ama daha öncesinde program üzerinden yazılım güncellemesi yapmadıysanız ilgili klasöre rom dosyalarını eklemeniz gerek yoksa Windows Device Recovery Tool telefonu algılamaz
C:\ProgramData\Microsoft\Packages\Products\RM-914
Bu klasöre 11 tane rom dosyanı eklemen gerek
Rom dosyası elinde yoksa buradan indir:
Not: Pc'nin bölge ayarlarını Amerika ve ingilizce olarak ayarla
Arkadaşın anlattığı gibi yapmalısınız
Dosyaları indirip uygun klasöre atarak çözmüştüm ben

ncinar

Üye
Merhaba teşekkür ederim :) , Bilgisayarın bölge seçeneklerini abd olarak ayarlayıp tekrar deneyin
:siritan::siritan: Keşke bu açıklamayı konuda da yapsaydın bende diski ikiye bölüp yeni bölüme ingilizce win10 yüklemeseydim,:siritan::siritan: Gayet güzel bir iş çıkarmışsın emeğin için teşekkürler

mckoc

Üye
sw'tch modda takilan arkadaslar wp internalsı kapatıp acıyorsunuz send loaderda kalıncada yapınca yüklüyor sebebini anlamış değilim ama oldu bende böyle :D

Misafir - 530512

Adamın dibisin . yabancı forumlarda qualcomm driverını belirtmemişler telefon brick oldu nasıl flashlıyacam rom diye düşünüyodum meğersem recovery tool kurtarıyormuş

• Beğen
Tepkiler: humanhunter

emrealadag32109

Üye
Merhaba, sayenizde bootloaderi unlock ettim ve root yetkisi aldım. Çok sağolun bende 3-4 gündür uğraşıyorum :D Şimdi telefonda microsoft hesabı açamadığımız için (Sunucular kapatılmış) app deploy işlemi yapamıyoruz. Root yetkisiyle başka bir yazılım ile xap ve appx dosyaları kurmamız mümkün mü ? yardımcı olursanız çok memnun olurum

skynet

Üye
Kahrolası 620'nin bootloader kilidini ne yaptıysam da açamadım :sinir Sanırım Türkcell romlu olduğu için bir nevi sıkıntı çıkarıyor.

humanhunter

humanhunter

Üye
    Konu Sahibi

skynet

Üye
@humanhunter
Hocam bu pil seviyesi %3'e geldiğinde cihaz kapanıyor. Acaba bunu regedit ayarlarından düzenleme şansımız var mı ?
%3 değil de %1 de kapansın istiyorum :)

skynet

Üye
Sistem Yazıları Değiştirme (Dil Dosyaları)

Sistemde ki sabit yazıları dil dosyalarını düzenleyerek değiştirme imkanına sahibiz. Örneğin ayarlar içerisinde ki yazılar, tarayıcı menüsündeki yazılar, yükleniyor-sürdülüyor yazıları, güle güle yazısı gibi sistemdeki bütün label(etiket)'lar.
Sistemin dil dosyaları system32 içerisinde bulunur, dosya uzantıları .mui şeklindedir

Örnek olarak "kapatmak için aşağı sürükleyin" yazısını değiştirelim

Telefon normal modda iken dil dosyaları kullanımda olduğu için ya telefon dilini değiştirmemiz gerek yada mass modda çalışmamız gerek.
telefonu mass moda alalım ve mainos\windows\system32\tr-tr dizinine gidelim

Burada telefonun farklı bölümlerine ait dil dosyaları bulunur (türkçe)

Aradığımız yazı ShellFrameRes.dll.mui dosyası içerisinde.şimdi bu dosyayı alalım ve res hacker ile düzenleyelim.

kapatmak için aşağı kaydırın yazısını üzerine tıklayarak düzenleyip (dikkat: yazının sonunda ki parametrelere dokunmuyoruz - "\000") üst kısımda bulunan (yeşil play butonu) compile butonuna basıp ardından ctrl+s dosyayı kayıt edelim.

dosyamız hazır şimdi dosyayı telefona atıp eskiyle değiştirelim ve normal moda dönüp kontrol edelim

Bu şekilde sistem içerisindeki bütün yazılar düzenlenebilir.

Hocam bu cihaz kapanırken çıkan yazının boyutunu değiştirme seçeneği var mı ?

Miroğlu.80

Üye
WP 8.1 Update 2 yükledikten sonra cihazın geliştirici kilidi açılmıyor ve uygulama oyun yüklenemiyor şöyle bir hata veriyor ekran görüntüsü ekledim bu kilidi açmanın bir yolu yokmu

skynet

Üye
WP 8.1 Update 2 yükledikten sonra cihazın geliştirici kilidi açılmıyor ve uygulama oyun yüklenemiyor şöyle bir hata veriyor ekran görüntüsü ekledim bu kilidi açmanın bir yolu yokmu
Sorunu çözebildinizmi ?

Miroğlu.80

Üye
Yok çözemedim wp internals 2.8 hata verip kapanıyor 2.9 debug başka bir donor ffu dosyası istiyor kendi orjinal ffu dosyasını kabul etmiyor başka ffu dosyası bulamadım unlock olmuyor microsoft hesabı oturumu açılmıyor mağaza kapalı ne uygulama ne oyun yükleniyor o şekilde kullanmak istemedim windows 10 mobile geçtim o şekilde kullanmanın bir alemi yok cihazın tuğladan bir farkı yok fakat wp 8'in performansı daha iyi fm radyo ve here uygulamaları kullanılabiliyor wm 10'da bunlar yok.

Son düzenleme: