WorldWide Telescope 2.5.32.1

 • 28 Nisan 2011
 • 764 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. < Resmi açmak için tıklayın >


  Yapımcı: Microsoft
  Eklenme Tarihi: 19.03.2010
  Dosya Boyutu: 39,90 MB
  Lisans: Ücretsiz
  Dil: İngilizce
  Platform: Windows XP/Vista/7
  Uninstall Seçeneği? Evet
  Limit: Yok


  Microsoft firmasının yeni geliştirdiği WorldWide Telescope (Microsoft Sanal Teleskop Programı) ile artık amatör, profesyonel farketmeksizin tüm uzay meraklıları gökyüzünü bilgisayarlarından dolaşabilecekler. Nasa'nın bilimsel teleskopları olan Hubble ve Spitzer teleskoplarıyla Chandra X ışını gözlemevinden elde edilmiş görüntüleri bilgisayarınıza getiren bu program sayesinde bilgisayarınız üzerinden gökyüzünü dolaşabileceksiniz.

  Uzayda şimdiye kadar keşfedebildiğimiz tüm yerlere, bulutsulara, supernova patlamalarına yakınlaştırma (zoom) yaparak göz atabileceksiniz. Ve aynı zamanda bunlarla ilgili bilgiler de edinebileceksiniz.

  İsterseniz de Mars'ta bulunmuş olan Opportunity modülünün çektiği fotoğraflar ile Mars'a göz atabilirsiniz. Amatör veya profesyonel hiç farketmez herkesin kullanabileceği bu program ile uzay, yıldızlar, gezegenler bilgisayarınıza geliyor. Ayrıca dünyayı ve dünya üzerindeki her yeri görüntüleyebileceğiniz bu program ile Microsoft, Google Sky'a bir rakip çıkartmış durumda.

  Önemli! Program kurulumu için .NET Framework 2.0 gereklidir.

  DOWNLOAD
   


  Yazan: backspace11
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
23/01/2019 - 20:34