Macera WOP Yeni Server + İOS (Detaylı İnceleme)

Sponsorlu Bağlantılar

mehmetadogan38

Üye
    Konu Sahibi
WOP Yeni Server + İOS (Detaylı İnceleme)
Size oyunun reklam yapmaması sebebiyle çok bilinmeyen ve benim en beğendiğim oyun olan rol üstlenme açık dünya oyunu World Of Prandis i tanıtmak istiyorum yeni server ve ios şubat ayı başında gelecek. Ben oyunu şans eseri gezerken rastladım ve çok beğendim knight online, silkroad ve metin2 tarzı oyunları oynayıp seven birinin mobilde buna bayılacağını düşünüyorum. Lafı çok uzatmadan oyunu anlatayım.

Oyun Mmorpg ve en beğendiğim özelliği bence oyun yapımcılarının da vurguladıkları non-auto sistemiyle işliyor. Yani oyunda Oto level kasma oto görev yapma gibi bir durum söz konusu değil tamamen emekle elle yapıyorsunuz herşeyi beni oyuna çeken en önemli ilk özelliği bu oldu ikincisi ise p2w değil yani oyuna para veren sizin önünüze geçemiyor sizin elde edebileceğiniz şeyleri sadece görev ve zaman harcamadan elde ediyor siz biraz emek vererek aynı seviye ye gelebiliyorsunuz. Oyunu anlatmaya geçmeden önce şu konudan bahsetmek istiyorum oyuna ilk başladığınız da karakter çok yavaş ve oyun sadece görevlerden ibaret gibi geliyor bir görevi yapıyorsunuz arkasına bir görev daha bitmeyecekmiş gibi geliyor ama biraz sabır ederseniz oyunun sadece görevlerden ibaret olmadığını fark edeceksiniz karakterinizi güçlendirdikçe hız sorununun ortadan kalktığını fark edeceksiniz.
Oyunu detaylı inceleyecek olursak oyunda 2 farklı ırk var kadın ve erkek olmak üzere ve bu iki ırkında 3 farklı türü var bu türler size ekstra bonus veriyor seçiminize göre %10 dodge,%30 resist ve %10 life gibi. Kadın ırkında seçebileceğiniz 3 farklı karakter (Paladin,Okçu ve Sihirbaz) bulunuyor ve Erkek ırkında seçebileceğiniz 3 farklı karakter (Savaşçı,Suikastçı ve Büyücü). Bu karakterlerinde kendine has bonusları mevcut örnek vermek gerekirse Erkek insan savaşçıyı seçtiniz diyelim oyun size %10 zırh ve %30 direnç veriyor karakter ve tür bonusu olarak bu seçimi yaparken dikkatli olmanızı öneririm.

Karakterleri detaylı incelemek yerine genel olarak bakarsak karakterler kafalık,omuzluk,göğüslük,kanat,kolye ve yüzük yerleri var. İtemler ise nadir,efsanevi,epik ve eşsiz gibi çeşitleri var eşsiz en iyisi zindan bosslarından ve haritadaki bosslardan çıkıyor düşme oranı çok düşük. Ayrıca bu itemlere + basıp güçlendirebiliyorsunuz. Karakterinizin kullanabileceği 2 ayrı skill barı yer alıyor. Büyücüyü incelersek şeytan ve zehir skilleri var bu skilleri kullanacağınız kısma göre geliştiriyorsunuz şeytan yüksek atak verirken zehir ise biraz daha can ve zırh verip atağı düşürüyor. Ayrıca skillerinizi geliştirebiliyorsunuz geliştirdiğiniz skillin özelliği biraz daha artıyor.

Diyelim seçtiniz bir karakter gelelim karakteri güçlendirmeye ve oyun içindeki diğer bölümlere. Haritada yeşil çizgiyle gösterilen görev yerlerine gittiğiniz de size ilk ana görev verecek bu görevleri yapınca exp item ve can potu kazanacaksınız daha sonra bu görevi tekrar yapmak isterseniz eğer günlük olarak bu görevler yenilenecek ama ana görevin verdiği exp in yarısını verecek item ve pot vermeyecek yani başta ana görevleri yapmanız ilerlemeniz için yeterli. Zaten ilerde anlatacağım kolezyum zindan gibi etkinliklere girince de hatrı sayılır exp gelicek bunlarla birlikte 120 olmanız için günlük görevleri yapmanıza gerek kalmayacak.
Oyunda giriş yapabileceğiniz Zindan,Baskın,Arena,Kolezyum ve Yarış etkinlikleri var. Kısa kısa bilgi verecek olursam. Zindan ve Baskın ister takımınızla ister diğer oyuncularla rastgele girerek içerdeki yaratıkları ve bossları keserek hem level hem item kasabileceğiniz etkinlikler istediğiniz zaman girebilirsiniz. Kolezyum ve Yarış ise 3 saatte bir giriş imkanı verir kolezyumda 15 kişi ile 10 dalgalanma ile gelen toplamda 50 boss kesersiniz güzel exp gelir gelen itemleri de satarak güzel para kazanabilirsiniz. Yarış ise en sevdiğim etkinlik 10 kişilik rastgele oyuncuyla bineklerin üstünde dağa tırmanıyorsunuz zor bir etkinlik ben genelde tırmanırken düşüyorum  eğer düşmeden gelirseniz bitirme sıranıza göre açabileceğiniz sandıklar mevcut burda da güzel para ve + basmak için gerekli olan bileme taşları kazanabilirsiniz.

Oyunda binek ve evcil hayvan var azda olsa pasif bonusları var. Binek üzerine bindiğiniz bir göreve giderken veya haritada gezerken kullanabileceğiniz hayvanlar bosslardan veya elit canavarlardan düşüyor 92 adet binek var bu bineklerin bazılarını oyunun size görev yaparken verdiği yakutları kullanarak ta alabiliyorsunuz. Evcil hayvan ise yanınızda gezen tatlı küçük hayvancıklar hiçbir etkisi yok aksesuar olarak yanınızda geziyorlar.

Daha yazacak çok fazla kısım var ama devam edersem konu baya uzayacağa benziyor o yüzden oyuna gelip keşfetmeniz sanırım daha eğlenceli olacaktır. Oyun çok daha güzel yerlerde olmayı hak eden bir oyun bence Türk oyuncu sayısı az ama olanlarla biz birlik kurduk bizim haricimizde Türk birlikleri de mevcut 20 kişilik whatsapp grubumuz da var yeni server da oynayan arkadaşlar katılabilir bize. Okuyan arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Okuyan arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Ayrıca ilk oyun incelemem hatalarımı maruz görürseniz sevinirim.
 

mehmetadogan38

Üye
    Konu Sahibi
26 Şubatta İos ve yeni server açılıyor. Oyun içi bana ulaşmak için pm: MADMAD
 


Üst Alt