Wireless adaptör kendi kendine kapanıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

umt07

umt07

Üye
    Konu Sahibi
Wireless adaptör kendi kendine kapanıyor.
Arkadaşlar wireles adptörü 15-20dk da bir kendini kapatıyor:off:. Sorun şöyle;

1. Önce sağ alt tarafta halen bağlı gözüküyor ve küçük bi uyarı işarati oluyor durmuş oluyor.
2. Tıklıyorum sinyal simgesine orada normalde kapsama alanındaki wifi ağlarının listesi olması gerek ama hiç birşey çıkmıyor sadece önce bağlandığım wifi adresi çıkıyor. İnternet erişimi sınırlı diyor...
3. usbden çıkarıp takıyorum şak geliyor downloadlarım devam etmeye başlıyor, normal kullanıyorum bi 10-15 dk sonra yine aynı:vur
4. Noramlde hız gayet güzel hızda problemim yok.

Kullandığım sistem

TP-Lİnk 422G v2

Windows 7 ultimate 32 bit

Ve birde 5 metre usb kablo kullanıyorm kasadan pencereye kadar :naughty: ama bundan önce bir yıldır hiç sorun çıkmadı kabloyla alakalı mı bilmem ama daha önce kullanıyorudm son 5 gündür böyle...

Not: Wirelesin elektiriği kesilmiyor ışığı fln yanıyor sadece bağlantıyı koparıyor.

Yardımcı olursanız çok sevirim, online oyun oynarken sürekli serverdan çıkmak zorunda kalıyorum ve oyun zevkim 0 a iniyor. :off:

Mazlum Somer

Mazlum Somer

Üye
Valla Bu Donanimsal Bir Soruna Benziyor Kardesim .. Ayni Konuyu 2 Defa Acmissin ..

Eqer Anlayan Biri Varsa Goster .. Yada En Basit Cozum ..

Onun Driverini Kaldir Bilqisayarindan Ondan Sonra Tekrar Yukle Birde Oyle Dene Bakalim ..

Sonra Sonucu Tekrar Yaz Buraya ..

• Beğen
Tepkiler: umt07
umt07

umt07

Üye
    Konu Sahibi
Öncellikle yardımcı olmak istediğin için teşekkür ederim

Konuyu bir kere açmak istemiştim ama işte elimdeki sorunlu internetle ancak bukardar olmuş...
Birkaç gündür birçok şey denedim
önce driveları temizledim sonra reset attım tekkrar driver yükledim yine aynıydı... fln driverları yeniden indirdim, daha sonra güvenlik duvarını iptal ettim ama 1 yıldır kullandığım şey 1 haftadır sorun çıkarmaya başladı kii pc de yazılımsal hiç birşey yapmadım sadece her zamn oynadığım oyunları oynadım
Banada az artık adaptör ölmüş gibi geliyor.. Normalde bağlanmak istediğim acces point olmasa bile dieğr mevcut ac leri buldukça orda göstermesi lazım ama bakıyorum sanki kartı usbden çıkarmışım gibi gözüküyor sonra çıkarıp takıyorum tekrar geliyor 1-2 dk herşey güzel ama sonra yine aynı sonuç... Isınmadan olabilir diye etrafadına buz koydum daha sonra belki çok soğuk olmuştur diye soğuk su koydum, ama olmuyor... birde tam emin olamıyorum hiç çalışmasa gidip alcam bi tane daha wireles kart ama bi çalışıyor bi çalışmoyor sorun karşı tarafta mı yada tam olarak bende mi bir türlü kestiremedim...

- - - Eklendi - - -

Bu arada, 5metre kabloyu çıkarttım, yerine 2 mterelik taktım, şuan 2 saattir normal, ama hız düşük oda sanırım adil kullanımdan dolayı.. Daha önce 5 metre ile çalışıyordu lakin yeni aldığım mausu unutmuşum usbli oda biraz güç emince oldu ama kablo arızalanmışta olabilir

freddy87

Üye
dostum aynı problemi ben de yaşıyorum. ben 10 metre kablo kullanıyorum. 2 senedir arasıra kopmalar oluyordu ama son 1 haftadır her 5 dakikada bir kesilmeye başladı. bunun sebebi havaların ısınması olabilir ve genelde gözlemlediğim kadarıyla bu sorun aşırı ısınmalarda meydana geliyor. eğer çözüm bulabildiysen buraya yazarsan sevinirim

ekleme: arkadaşlar bu sorun beni baya uğraştırmıştı ama çözümü buldum sonunda.. sorun tamamen uzun kablodan kaynaklanıyor. kabloyu mümkün olduğunca kısaltın. sorun çözülecektir.

15097

15097

Üye
Donanımsal bir sorun olduğundan yakın çevrende bir bilene tanışırsan daha iyi olur :oke:

Niko596

Üye
usb adaptor cablo 2.0?cablodaki iceren telleri gorebiliyormusun? cablo ne yaziyor kontrol et....

Üst Alt